Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnék segíteni neki?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék segíteni neki?

Figyelt kérdés
1.5 éve ismertem meg egy nőt, nagyon beleszerettem, úgy éreztem Ő is szeret. Már a kapcsolat elején feltűnt nekem, hogy valami nincs rendben nála, ha próbáltam valami fontosabb dologról beszélni vele, témát váltott, el akarta napolni, veszekedett vagy egyszerűen rám se bagózott. 4 hónap után szakítottam vele, mert nem éreztem boldognak magam, próbáltam volna egyedül folytatni az utam. Nem is kerestem hónapokig, Ő keresett meg, hogy adjunk egymásnak még egy esélyt. A fentebb leírt dolgok nem valtoztak, próbáltam vele megértetni, hogy nem vagyok boldog és nem működik a kettőnk dolga. Bele egyezett a szakításba, de újra megkeresett.. Amióta ismerem már ez több, mint ötször megismétlődött, de időközben már a barátaimmal is kezdett széthúzni a kör, a nő miatt. Teljesen biztos vagyok abban, hogy a nőnek borderline személyiségzavara van, és ha próbálok neki segíteni, szakemberhez fordulni, kitör az agresszió belőle, és engem állít be betegnek. Nem tudtam rá jó hatással lenni, ezért nem válaszoltam a levelire és a telefont sem vettem fel neki, majd megkeresett egy idő után, hogy jó lenne megbeszélni a kettőnk kapcsolatát, holott már előtte tisztáztuk, hogy nem vagyok egymásé. A mai napon ott tart a dolog, hogy nagyon összevesztünk sajnos mindennek lehordtuk egymást, nem beszélünk egy hete. Tudom, hogy maximum 2 hónap után ismét felkeres az interneten esetleg felhív telefonon, de én már túl szeretnék lépni vele kapcsolatban. Ha letíltanám személyesen keresne fel, de ezt nem szeretném, ezért inkább távlatból keressen, mert fog keresni tudom. Nem tudom azok után, hogy próbáltam rávenni, hogy menjen el szakemberhez (eredmény nélkül), hogyan tudnék neki segíteni abban, hogy felismerje az esetleges betegségét, ha van neki, vagy csak hagyjon békén, tudjam nyugodtan élni az életem. Nem szeretnék többet talalkozni vele, probálom kerülni őt, viszont mint embert sajnálom és szeretnék tanácsot, lehetőséget adni neki, hogy ne szenvedjen. Tudom, hogy az ilyen típusú személyiségzavarban szenvedő betegeket, nagyon nehéz, szinte lehetetlen meggyógyítani, ezért vagyok elkeseredve, mert nem tudok neki segíteni. Akinek lenne tanácsa, szívesen fogadom. Köszönöm... 23F a Nő 31N.

2017. márc. 18. 05:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudsz neki segíteni.

Én minél gyorsabban leépíteném, mondjuk megmondhatnád neki, hogy már mással vagy és ne keressen.

2017. márc. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van testvére, szülő vagy barátnője? Talán rájuk hallgat. Próbáld a segítségüket kérni. Ne menj bele újra a kapcsolatba.


Jó lenne egy tiszta pillanatában vele is beszélni, orvoshoz vinni.

2017. márc. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Vannak neki, de nem hallgat senkire, remete elte van. Azt, hiszem a legjobb megoldas, ha sorsara bizom, es eltunok jo messze.
2017. márc. 18. 17:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Jól látod, valóban az a legjobb megoldás. Ez a te életed, magadnak tartozol felelősséggel, és nem segíthetsz olyanon, aki nem fogadja el a segítséget.
2017. márc. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!