Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Iskolai végzettségbeli különbs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Iskolai végzettségbeli különbség milyen problémákat tud okozni a későbbiekben?

Figyelt kérdés

Barátom általános iskolát fejezett be, én pedig főiskolát fogok, de dédelgetem a továbbképzés lehetőségét is. Nagyon jól megvagyunk, értelmes, jó felfogású ember. Eddig csak ennek azt a hátrányát éreztem, hogy mások beszóltak nekem ez miatt.(nem hozzádvaló, mi lesz, ha te többet keresel, mint ő?)Engem az sem zavarna, hisz ketten lennénk egy egész, és nem rónám fel neki, hogy ő a férfi, miért nem ő keres többet. De más esetekben ebből fakadóan milyen problémák merülhetnek fel?

Kérem irják le tapasztalataikat.


2008. okt. 23. 11:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%
Az iskolai végzettég nem jelent semmit, pláne nem Magyarországon, ahol bármelyik debil el tud végezni egy egyetemet, és emiatt a diplomák értéktelenek.
2008. okt. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez van:D Ő ált sulit végzett én meg főiskolára járok és nincs semmi baj, nn jelenleg tanulok, ő meg dolgozik.
2008. okt. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
58%

Azon gondolkozz el miért nem végzett el több iskolát?

Talán lusta hogy elvégezze, vagy képtelen elvégezni, vagy annyira alul motívált hogy nem hajlandó, stb.. nem abbol van baj neki nincs hanem miért is nincs neki?


pl nekem az ex férjemnek egy szakmunkása volt csak, és a szakmájában jó volt de ahhoz hogy pl mühelyvezetö legyen, legtöbb helyen kellett volna neki érettségi. na most az én exem annyira alul motívált volt hogy könyörögtem neki csinálja meg, már az összes papírt elétettem és mégsem írta alá hogy elmegy suliba tovább. állandóan sírt hogy neki milyen kevés a pénze hogy milyen szar neki, de hogy tegyen érte valamit arra nem volt hajlandó.

agya lett volna, inteligens volt, imádott olvasni, söt sokmindenben tájékozottebb volt mint én. ami biztos volt hogy 50 éves korára sem lesz több mint egy utolsó munkás. és ezt egyszer megelégeltem és elhagytam.

2008. okt. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
68%
Sok esetben bizony sokat jelent. Persze vannak kivételek, de sajnos sokféleképp okozhat nézeteltérést.
2008. okt. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Nem magyarországiak vagyunk, hanem vajdaságiak.

Az ok az volt, hogy nem mehetett olyan középiskolába, amelyet szerett volna, igy elkezdett egy másikat, de közben szüli anyagi gondokkal küszködtek, nem birták finanszirozni, igy el kellett, hogy menjen dolgozni, és otthagyta az iskolát. Ma már bánja, nagyon is, hisz barátainak szülei mind tehetősek, és mind legálább egy középiskolát, de legtöbben egyetemet végeznek.

Nálunk 17 éves kor után már nincs lehetőség továbbtanulásra, mármint általános után elvégezni középiskolát, egyetemet.

Egyébként ő nagyon szorgos, állandó munkája mellett elvállal minden más munkát is. Néha meglepődöm mennyi mindenhez ért, és milyen szorgos. Persze a tényen ez nem változtat, hogy mindenki, aki megtudja lenézően bámul rá, pedig, ahogy az első hozzászóló irta, attól még valaki nem lesz okos, ügyes, hogy magasabb az iskoli végzettsége, mindez nemcsak attól függ.

De olyan sokat hallani, hogy későbbiekben előhozza a féltékenységet ez a különbség, pl. osztálytalálkozók miatt vagy az eltérő munka végett.

Vagy az, hogy előbb-utóbb kezdi emiatt háttérben érezni magát, és ha nem is mondja, felőröli magát emiatt.

Ezek megtörténhetnek? mit gondolnak?

2008. okt. 23. 12:19
 6/21 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg őt. Tudod szemtől-szembe megbeszélni a dolgokat mindig célravezető.
2008. okt. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ha téged nem zavar ez a helyzet, akkor tényleg annyit kell tisztáznod a pároddal, hogy neki mi a véleménye erről. Nekem 2 tapasztalatom van e téren: főiskolát végeztem, az akkori barátom is oda járt, és őt borzasztóan zavarták az én tanulmányi sikereim, miközben ő leadott tárgyakat meg éveket halasztott. Többek között ezért is már együtt sem voltunk,mikor megkaptam a diplomámat. Az utolsó főiskolai évemben már egy olyan fiú lett a párom, aki szakmunkást végzett és 24 órából 20at dolgozott, kétszer annyit keres, mint én a diplomámmal, és ami a legfontosabb: senki nem volt nála büszkébb rám, mikor ott álltam a dékánnal szemben. És valahányszor megcsinálok pl: egy határidős fordítást (német tanárnéni vagyok:)) el is mondja.Ügyes vagy, büszke vagyok rád. Ő szerencsére nem attól érzi magát férfinak, hogy okosabb az asszonykájánál. Ha a párod is ilyen pasi, akkor ne aggódj. Ha ő nem csinál belőle nagy ügyet, te se emészd magad! Sok boldogságot!:)
2008. okt. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem emiatt semmi problematok nem lehet. nalunk is hasonlo a helyzet. de nincs semmi gond es nem is lesz emiatt. Az meg hogy mit mondanak masok ne is izgason. Nem a diplomatol lesz valaki intelligens es jo ember, es nem attol fog mukodni egy kapcsolat. Az nem lenyeg ki keres tobbet, a fontos, hogy mindketten azt csinaljatok amit szerettek.
2008. okt. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Ezt hogy érted: "Nálunk 17 éves kor után már nincs lehetőség továbbtanulásra, mármint általános után elvégezni középiskolát, egyetemet." Ez totál úgy jön ki,mintha elmaradott bunkók élnének Vajdaságban!! Nem rosszból,de tényleg nem értem ezt a kijelentésedet. Nem tudom hova valósi vagy, de Zentán most van valamilyen oktatási és felnőttképzési valami, szóval esetleg valami szakmát bírna szerezni a pasid.

A problémád csak akkor bir kiéleződni,amikor netán összedurrantok,de szerintem inkább beszéld meg vele,hogy neked nem számít ki mit mond, így szereted ahogy van,stb és akkor nem lesz gond. Mi is így vagyunk a férjemmel,és nem szokott gond lenni belőle,csak ha az én munkakörömben okosabb akar lenni,és még a végén ő van felháborodva,hogy "persze,te vagy az okos,én meg csak a hülye bunkó..."Szóval,valahol mélyen ez őt zavarja,pedig soha nem érdekelt,hogy neki milyen az iskolája. Nekem is az ismerősökkel gyűlt meg a bajom. Hogy milyen gonosz némelyik ember...

2008. okt. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
De jó! Köszönöm, hogy irtak, és példákat hoztak fel. Örülök, hogy vannak pozitiv végeredményű történetek is.
2008. okt. 23. 14:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!