Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, hogy ne menjen rá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy ne menjen rá a kapcsolatom arra, hogy már nem kívánom a szexet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A párommal nagyon szeretjük egymást, úgy érezzük hogy a kapcsolatunk átlagon felül jó, mindent meg tudunk beszélni, de ehhez már kevésnek bizonyul a megbeszélés.. Eléggé stresszes, izgulós, szorongó ember vagyok, az utóbbi időben pedig gyűlnek a gondjaim (egyetem, munka, családi gondok) ez pedig rányomja a bélyegét a szexuális életünkre, azon keresztül pedig a kapcsolatunkra. Konkrétan arról van szó, hogy nem tudom elengedni magam, így fájdalmas számomra az együttlét (akármit csinálunk.. és utána is fájdalmaim vannak 1-2 napig), illetve nem tudok eljutni a csúcsra.

Emiatt már nem igazán kívánom a dolgot. Hiába élvezném amúgy (a párom nagyon figyelmes velem, mindent megpróbál hogy a kedvemre tegyen, vele semmi gond), így csak kellemetlen élmény, és csalódás, ez pedig kezdi igazán elvenni a kedvem az egésztől, egyre ritkábban csináljuk. Ráadásul már erre a problémára is rástresszelek, hogy "biztos fájni fog", "úgyse tudok elmenni", szóval ördögi kör...

A párom támogat mindenben, nagyon türelmes és segítőkész, nincsenek vitáink emiatt vagy ilyesmi, viszont érzem, hogy szép lassan egyre távolabb kerülünk egymástól.

Sokat beszélgetünk erről a problémáról, de nem elég... Pszichológushoz, szexuálpszichológushoz elmennénk nagyon szívesen, de se időnk, se pénzünk nincsen rá. Ez a leírt probléma kb 1 éve áll fenn.

Van valami, bármi, ami segíthet ebben a helyzetben? Valami amit tehetnénk?

Nagyon nem szeretnénk, ha ebből lenne gond. Szeretjük egymást, meg akarjuk oldani, csak már tanácstalanok vagyunk.

Hogyan kezeljük? A legfontosabb az volna, hogy ne távolodjunk el egymástól.

Bármilyen tippet megköszönnék, készek vagyunk akármit kipróbálni a szakkönyvek olvasásától kezdve az aurasimogatásig, ha valaki azt írja, hogy neki az segített... Minden ötletnek nagyon örülnék, ami segíthet rendbe hozni a kapcsolatunkat!

25/N


2017. nov. 30. 13:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem fogsz örülni, de az egész lelki okok miatt van. Ha azt rendbe tudod tenni, ez is rendbe fog jönni. Azon dolgozz. Kikapcsolódás, jóga, meditáció, ha kell pszichológus. Tudom, hogy nehéz, de lehet változtatni...
2017. nov. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ahogy az első válaszoló írta, a külső körülményeket kell rendezni. A stresszt okozó dolgokat, amennyire lehet, le kell építeni. Amennyi időt csak tudtok, töltsetek együtt, még pedig tartalmasan.
2017. nov. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#1

Tudom, próbáltam már több meditációs módszert, egyik se hatott semmit.


#2

Amennyi időt csak tudunk, együtt töltünk, és programokat csinálunk, meg hagyunk magunknak nyugis időt is, mikor csak úgy ráérünk beszélgetni.

2017. nov. 30. 14:12
 4/15 anonim ***** válasza:
Hát pedig muszáj lesz valahogy " rendbe tenned" magad lelkileg, mert azt jól érzed, hogy szex nélkül, aligha fog hosszú távon működni a kapcsolat.
2017. nov. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szenvedtünk hasonló dolgokkal párommal (csak itt plusz betegség is bejátszott, amit nehezen sikerült kikúrálni). Nálunk szerencsére annyival meg lehetett oldani, hogy vettünk síkosítót (így ha nem is sikerült egyből felizgulni, nedvesedni, sem volt fájdalmas a szex, én pedig tipikusan "evés közben megjön az étvágy" típusú ember vagyok ebből a szempontból), és picit több időt töltöttünk együtt meztelenül. Mindenféle stressz, vagy teljesítési kényszer nélkül. Így filmeztünk, így főztünk, és egy idő után könnyebb volt ellazulni, természetes lett. Többet kezdtünk szexuális sztorikat mesélni egymásnak munkaidő alatt facebookon, vagy sms-ben. Ez eleinte inkább csak viccelődés, incselkedés volt, de mivel vonzódom páromhoz, és szeretem ez is hozzátett ahhoz, hogy elengedjem magam, és felszítsa a tüzet bennem.

Nem tudom, ez segített-e, de egy próbát megér. Igazából tényleg ördögi kör, mert érzed, hogy muszáj, és pluszban rágörcsölsz, és csak azért sem megy. Drukkolok, hogy nektek is sikerüljön ebből kitörni :)

2017. nov. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#5

Hú, nagyon jó ezt olvasni, hogy nektek megoldódott! Síkosító van otthon literszámra, használjuk is szorgosan, de nem sokat segít. Kb annyit, hogy az aktuális menetet bírom, és csak utána fáj 2-3 napig.

Ezt a meztelenkedős dolgot mindenképpen kipróbáljuk, hátha :) köszi a tippet!

2017. nov. 30. 14:50
 7/15 anonim ***** válasza:
38%
szex nélküli kapcsolat= baráti/lakótársi kapcsolat
2017. nov. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#7

Rendben. És valami javaslat, hogy hogy javítsunk a dolgon?

2017. nov. 30. 16:56
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljátok meg azt, hogy pár napig csak játszadoztok egymással. Petting lehet, de ne menj el a csúcsig...előtte hagyjátok abba. Egy-két nap és hidd el már nem fogod kibírni...:)
2017. nov. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#9

Már próbáltuk, nem segített. :(

2017. nov. 30. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!