Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom túl drága ajándékot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom túl drága ajándékot akar venni a gyerekének, hogyan beszéljem ezt meg vele?

Figyelt kérdés

Xbox-ot akar venni a 9 éves fiának, ráadásul a legújabb fajtát ami olyan 160 ezer körül kapható, mondván, hogy eleget nélkülözött már a gyerek az előző rossz házasságában. Mivel én több mint 3x annyit keresek mint párom, így azt hiszem volna némi beleszólásom a dologba, ráadásul nekem is van egy 7 éves gyerekem az előző házasságomból és elég furán venné ki magát, ha a nevelt gyerekem drágább ajándékot kapna mint a sajátom. Ráadásul nem is tartom jó ötletnek 9 éves gyereknek egy ilyen drága ajándékot venni. Inkább valami kreatív ajándék kéne még ilyenkor, amiből tanulhat a gyerek pl. építőkocka, stb. Párom ezt azzal magyarázza, hogy a gyerek vér szerinti apja folyton balhézott velük és elitta a család összes pénzét, ezért nem jutott semmi a gyereknek, de erről nem hiszem, hogy én tehetek és ennek nem az a módja, hogy mindent tőlem vár, hogy megoldjak egy személyben. Ő jelenleg is minimálbéren dolgozik, én tartom el főként a családot.


Én amúgy is a "Ki mint vet, úgy arat" elvében hiszek. Nyilván egy családban az diktál elsősorban aki a legtöbbet hozza a házhoz, ez régen is így volt. Ez a természetes. Ráadásul mikor néha gyerek nevelési tanácsokat adok, akkor sosem fogadja meg a tanácsaimat. Én ajánlottam, hogy adjuk majd be a gyereket katonai célzatú bentlakásos iskolába, mivel én is ott tanultam és csak erényemre vált, de erről hallani sem akar az édesanyja. Most akkor a pénzemet elfogadja, de a tanácsaimat már nem? Vagy hogy működik ez? 35/F



2017. dec. 1. 11:37
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
92%
Vegye meg a saját pénzén, problema megoldva.
2017. dec. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
87%

A katonai suli szerintem is rossz ötlet, kivéve, ha a gyerek is azt szeretné.

A legújabb xbox viszont túlzás, viszont az epitokockanak tuti nem örülne. Kapjon legót pl, az is nagyon kreatív játék, sokat lehet tanulni belőle, rengeteg féle van belőle.

Mondd meg a párodnak, hogy olyan ajándékban gondolkozzon, a mit magától is meg tudna venni, ne pedig két havi fizetésébe kerüljön.

2017. dec. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
82%

1. Ha egyedül megveszi az xbox-ot akkor teljesen rendben van.

2. Jobb helyeken nem az diktál akinek több pénze van,hanem megegyezés alapján.

3. Az ő gyermeke,szóval úgy neveli ahogy ő es a gyerek jónak érzik a dolgot.

4. Semmi jogod azt a gyermeket katonai suliba küldeni. Személy szerint undorodom az ilyen és hasonló dolgoktól. A gyerek legyen gyerek,évezze amíg teheti. Megértem miért nem hallgat rád...

2017. dec. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
94%

Gondolom, meg sem fordul a fejedben, hogy a gyerek nem akar katonai suliba menni... Miért is gondolnál rá, nem a te gyereked, ugye?


Na látjátok, én ezért nem állnék össze olyannal, aki az enyémnél magasabb bevétellel rendelkezik. Vonzó a könnyen elnyert jólét gondolata, de mégsem. Bár most úgy belegondolok, nagypapám is jóval többet keresett a nagymamámnál, mégsem voltak ilyen viták a családban; önzetlen, igazi férfi és családfő volt.


22/N

2017. dec. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
90%

" Nyilván egy családban az diktál elsősorban aki a legtöbbet hozza a házhoz, ez régen is így volt. Ez a természetes."


Nem egészen.

Semmi közöd ahhoz, milyen suliba menjen a gyerek. Én sem iratnám be ilyen iskolába.


Ha van a párodnak félretett pénze, akkor megveszi a gyereknek. Ha nincs, akkor nem.

2017. dec. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
30%
Ha ő a nevelőapja, akkor van hozzá köze. Főleg, hogy az ő pénzén megy a buli. Ha anyucinak nem tetszik, leléphet.
2017. dec. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%
mozaik családnál, ahol vannak az előző kapcsolatból is gyerekek, én ragaszkodnék a külön kasszához. így elkerülhetőek az ilyen viták. Katonai iskola viszont... szerintem nevetséges ötlet, ha a gyereknek más elképzelése van. De ha ezt látod jónak, akkor küldd olyanba a saját gyereked.
2017. dec. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%
Már ne haragudj, de jó nagy barom vagy. 9 évesen már én sem játszottam építőkockával, remélem a te gyerekednek azt veszel, mert korilag neki előbb passzolna... Ráadásul egy 7 éves gyerek fel sem tudja fogni, h mi mennyibe kerül. Nekem is van öcsém, de sose néztünk, vagy számoltunk utána, h kinek az ajándéka magasabb anyagi értékű... Baromság. Mindkét gyereket úgy kellene nevelni, h a MI GYEREKEINK, nem úgy, h a tiéd és az enyém... Nekem ettől már a gyomrom is felfordult. Szegény gyerekek. A te gyerekedet befogod adni katonai suliba, vagy csak más gyereke felett vagy ennyire "okoska"?
2017. dec. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
74%

"Ha ő a nevelőapja, akkor van hozzá köze."


Nem a férje, nem fogadta örökbe, jogilag semmi köze a gyerekhez és ahhoz, milyen suliba megy.

Mindenesetre kényelmes lenne elpaterolni a gyereket otthonról.

2017. dec. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
90%
Te ritka primitív egy ember vagy.
2017. dec. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!