Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Közel 30 évesen egy stabil, jo anyagi helyzetű hosszútávú kapcsolatba született egy gyermekünk. Nem volt tervezett, de nem védekeztünk helyesen. Apuka az elejétől fogva abortuszt akart, én meg akartam tartani. Szerinte ezzel én átvertem őt és el is akart hagyni. Nálam az abortusz szóba sem jöhetett lelki, egészségügyi és erkölcsi okok miatt sem, szerettem volna a gyereket, páromat is szerettem, jól megvoltunk, nem értettem, hogy mi a gond, ami miatt el kéne vetetni. A munkájára hivatkozott, mert tényleg sokat dolgozik orvosként sajnos. Végül elfogadta (?) a babát, pozitivnak mondható, ahogy a terhességet végigkisérte. Vettünk nagyobb lakást, családi autót. 2 hónapja született meg a kisfiúnk, azóta csak hetente egyszer talalkozunk, nem is alszik otthon, mert annyit dolgozik, hogy nem tudna pihenni a picitől. Naponta ír egy smst, hogy hogy vagyunk es ennyi. Jövő héttől elvileg jön haza, mert már nem dolgozik. Nagyon félek, hogy minden újra jól működjön, annyira eltávolodtunk egymástól, mióta van a baba.... Folyamatosan szorongok és bizonyítási vágy van bennem, hogy megmutassam, hogy jó dolog, hogy megszületett a kisfiúnk. Persze rengeteg teendő van vele, de ezt én mind vállalom. Sajnos a gyereket meg sem tudja helyesen fogni, nem ért hozzá... Nagyon félek, hogy egyedül maradunk, vagy így együtt, de mégis külön, mert ez nem kapcsolat így. szeretném ha minden helyreállna. Mivel tudnám előremozdítani a dolgokat? Köszönöm, ha elolvastad.

2017. dec. 15. 13:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez ennyi volt. Ezért kell szex előtt tisztázni, ki mi szerint fog cselekedni, ha "baleset" történik.

Ez már nem fog megjavulni sajnos.

2017. dec. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%
Adni kellett volna az o szavara, lathatoan nem akarta. Meg volt az oka ra, plusz lehet hogy meg nem akart apuka lenni. Mostmar edd meg, amit foztel.
2017. dec. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Gyermeket a kapcsolat érettségének függvényében szülünk, nem azért mert gyereket akarunk. A gyerekvállalás kérdése hatalmas ellentéteket szülhet, ezért ezt már előre le kell tisztázni. Ha te gyereket szeretnél de a párod nem, akkor nincs közös jövőtök.

Eleve a gyereknevelés két ember dolga. Egy gyereknek nem olyan apafigura kell, aki heti 1szer ránéz fél órára. Várj egy kicsit a dologgal, hátha magától nyit a baba dolog felé. Ha magától nem érez erre késztetést, akkor mindegy mit csinálsz, nem fog változni.

2017. dec. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Terveztünk gyereket, csak későbbre. Engem az orvosok meddőnek nyilvánítottak, ezért a gyerektervezés előtt kezelésekre kellett volna járnom, esetleg lombikkal próbálkozni. Egy csoda, hogy a kisfiúnk “véletlenül” megfogant, az én helyzetemben nem szabadott volna abortusszal játszadozni, vállalni, hogy esetleg sosem lehet később gyermekem. Főleg, hogy terveztük ezt, csak pár évvel kédőbbre. De persze, lehet hogy rosszul döntöttem. A kisfiamat imádom.
2017. dec. 15. 13:29
 5/15 anonim ***** válasza:
30%

Biztos te is sok olyan sztorit hallottal/olvastal, ahol meddo anya gyereket szult, vagy steril apa nemzett. Ezek csak papirok es tudhatnad, hogy a termeszet valogat, egyszer ad, egyszer nem. Nem kellett volna ennyire biztosra menni...

Soha meg se fordulna a fejemben orrverzesig parzani, ha az orvos meddonek nyilvanitana.

2017. dec. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik, csak te terveztél gyereket
2017. dec. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A legjobb kapcsolatoknak is szinte velejárója az eltávolodás ilyenkor. Én pl négy hónap után vettem észre hogy ott van a férjem mellettem, és kérdeztem meg tőle hogy "aztán veled mi van?" Pedig együtt voltunk rengeteget segitett.

Visszatérve rátok, azt írtad nem ért a babához hogyan kell kézben tartani. Szerintem ösztönösen tudják ezt az apukák is, bíztasd, bíztasd és jól fogja érezni magát a helyzetben, a férfiak is sokat változnak nekik is új és nagyon stresszes ez a helyzet. Rajtad sok múlik hogy jó apuka lehessen.

2017. dec. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Belekényszerítetted ebbe a helyzetbe sajnos.De hogy orvos létére még a saját gyereke se érdekelje.. Mi az hogy nem alszik otthon,és csak egyszer találkoztok egy héten ? Válaszút elé állítanám,mert ez így nem kapcsolat.
2017. dec. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Lesz, ami lesz. Ha neked így jó, hogy heti egyszer látod, de egyedül neveled a gyereket, magányosan, akkor működhet. De ezt neked kell érezni.

Gyakorlatilag ugyanaz, mintha elváltatok volna, és heti egyszer megy lathatásra. Annyi a különbség, hogy te így nem tudsz tiszta lelkiismerettel ismerkedni.

2017. dec. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Stresszes helyzet, pesze hogy az, igy foleg , hogy nem is akarta a gyerket. Es most se akarja. Ha igazan vele szeretne lenni, akar ebedszunetben is hazarohanna,hogy lathassa.
2017. dec. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!