Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Volt már hasonló kérdés, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Niga78 kérdése:

Volt már hasonló kérdés, de újra felteszem, némi kiegészítéssel: mit tehetek, ha a párom folyamatosan kutat a telefonomban, e-mailjeimben?

Figyelt kérdés
Nem érti meg, hogy a bizalmatlanság mérgezi a kapcsolatot. Nem érzi, és ez nagyobb baj, hogy a féltékenységének semmi oka nincs, nem csalom meg. Alkoholproblémái vannak, de terápiás kezelést kap. ő kérte ehhez a segítségemet azonnal, ahogy összejöttünk.25 éve ismerjük egymást nagy plátói szerelem volt köztünk, aztán barátság. Most összehozott minket a sors. Viszont mérhetetlenül felháborít ez a tiszteletlensége a magánszférám iránt. Nagyon jól tudja, h társasági ember vagyok/voltam mindig is, sok barátom van. Sokakkal csetelek, levelezgetek, van, akivel találkozom is, bár nem öncélúan, hanem mert van közös ügyünk - ami nem szexuális vonatkozású. én boldog lennék vele, és büszke vagyok arra, h kezeli az alkoholizmusát, de ezt a féltékenykedést számonkérést valahogy hálátlannak érzem. (és felháborítónak. állandó vizslatás, colombo-stílusú nyomozás megőrjít) azon túl h alaptalan. Amúgy nincsenek előtte titkaim. A nyitott kalitkaajtó híve vagyok- ami a kapcsolatokat illeti, ami nálam azt jelenti, hogyha nyitva van az ajtó, sosem megyek ki rajta. De ha elkezdenek fojtogatni és beszorítani, akkor győzni fog a szabadságvágyam. Tudom h a posztelvonási tünetegyüttes közt van olyan h paranoid képzetek. De a tettleges nyomozás és kutatás, (hajnalban elcsórja a telómat és átnézi) az ezen szerintem túlmutat. Szerintetek?

#nyomozás #alkoholizmus #féltékenykedés #gyanakvás #posztelvonási tünetegyüttes #paranoid viselkedés
2018. jan. 22. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

"mit tehetek, ha a párom folyamatosan kutat a telefonomban, e-mailjeimben?"


Nem azért,de erre találták ki a jelszavakat.

2018. jan. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokszor jelezted már ezt neki és nem változtat, akkor vagy beletörődsz, vagy otthagyod. Mást nem tudsz tenni.
2018. jan. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

A párodnak problémái vannak, amik önbizalomhiányhoz vezetnek, ez pedig egyenes út a féltékenységhez. Ez bizonyított...

El kell döntened hogy segítessz e a párodnak átvészelni ezt az időszakot, vagy hagyod nyerni a te hatalmas szabadságvágyad és totálba a béka segge alá küldöd a srácot (azzal h megcsalod).

Nálam hasonló szitu volt, csak nem alkohol problémák, hanem válásnál a gyerek "elvesztése", munkahelyi gondok... Nagyon rottyon voltam 2évig, sajna segítséget sem kértem. Az akkori párom megcsalt, nem értett meg, nem segített...

Mikor elhagytam, erre rájött, vissza könyörögte volna magát. Hát nem. Összekaptam addigra magam és jól kiröhögtem. ;)

Tanulj belőle és láss túl a saját önérzeteden (bár az írásodból kiindulva hasonló jellem vagy, mint az exem, szal reménytelen).

A féltékenység mindig a féltékeny fél problémájából fakad. Ez esetben le is írtad mi. Nincs önbizalma, fél h a problémái miatt elveszít...

Balf...sz cseszekedéssel nem fogod segíteni őt. Megértés, bíztatás, szeretet, szerelem... Kicsit most foglalkozhatnál vele többet, mint a barátokkal, mert szüksége van rá és elvileg a párod...

Ha pedig ez az egész neked "terhes" hagyd el... Ne nehezísd meg neki jobban.

30F

2018. jan. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
Hagyd el! Én is szoptam egy évig egy ilyen nővel! Hiába szerettem ezek a szarságai szétcsesztek teljesen. És lám, létezik azóta normális nő!
2018. jan. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
11%

Naja... Egyszerűbb elhagyni az embert akit """szeretünk""", minthogy segítenénk neki, kitartanánk mellette! :D

Ismerek csomó ilyen nőt.. 40+osan már csak a kiégett gyökér macilaci típusú faszi maradt meg mellette, akinek kilóg a kapa a szájából. :D

2018. jan. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én egyszer szólnék, másodszor kidobnám.
2018. jan. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
5: egy dolog segíteni, a másik újra meg újra elviselni, hogy a másiknak esze ágában nincs változtatni. Nehogy már a kérdező legyen azért önző, mert ez zavarja, hogy többszöri kérés utánis kutat a magán dolgaiban az illető.
2018. jan. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

Honnan tudja a jelszavaid???

Én faképnél hagynám.

2018. jan. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pl nincs jelszavam sem telefonon, sem laptopon.

Nyugodtan bele is olvashat akár a párom, ha érdekli a haveraimmal való csevegés a semmiről, de igazából nem szokta.


Én a helyedben rászólnék ilyenkor, hogy nyugodtan megnézheti, ha szeretné, nem muszáj titokban lskelődnie, bár te nem tartod ezt szép dolognak, hogy beleles a dolgaidnak és nem bízik benned.

Szerintem észrevenné magát.


Nekem is csinálta ezt a párom a kapcsolatunk elején amúgy, hogy belenézeett az ott hagyott üzeneteimbe, mert sosem zártam a gépem sem pl. Nekem sem tetszett, de ennyire azért nem zavart, és rövidesen le is szokott róla.


Ha zavar, akkor szólj neki, hogy ez nem oké, és ennyi.

Másérszt akinek titkolni valója van, az általában kicsit jobban figyel a dolgaira (minimum a jelszó mindenen, nem hagyja elől , nem marad bejelentkezve sehil stbstb szóval ha lenne esze, akkor már tudhatná, hogy úgy sem talál semmi olyat, amit keres.)

2018. jan. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kapcsolatba való a titokban való turkálás... nekem is voltak alkoholproblémáim, mellé egy joggal bizalmatlansággal teli kapcsolatosom, és én is próbálkoztam ilyennel.

Aztán egyenesbe kerültem, mind a két dologban és eszembe se jut... nem szégyenlem, de nagyon nyomi dolog volt.

Amúgy meg ha meg akarnád csalni, vagy bármi hasonló, gondolom van annyi rutinod, hogy pont annak nem volna semmi nyoma sehol.


Nem hiszem, hogy elvárható dolog volna, hogy ezt elviseld.

2018. jan. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!