Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lányok, mit szólnátok, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, mit szólnátok, ha a pasitok a ti és a barátotok anyukájának a kérése ellenére sem lakástakarékba fizetné be a megtakarítása egy jó részét, hanem egy kocsit venne?

Figyelt kérdés
Nem egy 5-10 milliós kocsiról van szó, hanem egy használt, kb. 1 milliós kocsiról. Ennek ellenére nem zavarna titeket, hogy nem akarja építeni a jövőtöket? Mindketten huszonéves mamahotelesek lennétek.

2018. máj. 16. 19:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%
Azt mondanám, hogy a fickó egy idióta, aki inkább egy egymilliós roncsra költ, mint a jövőnkre.
2018. máj. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%

Huszonévesen nem BKV-zni akar, nagy dolog.

Az emberek 99%-ának előbb lesz kocsija, mint lakása.

Amilyen lakásárak vannak, ilyen lakástakarékokra 50 éves korotokra lehet is egy 2 szobás panellakásotok.

Hagyjuk már...

2018. máj. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
60%
Már nem azért de én se költenék lakástakarékra minden hónapban, majd veszek megamnak házat ha lesz rá pénzem, magamtól is össze tudom gyűjteni ha akarom.
2018. máj. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
Neked kell tudni, hogy mi célból veszi. Menőzik vele, vagy munkába jarashoz kell stb. Nem tartom ördögtől valónak az auto vásárlást huszonéves, főleg ha vidéken laktok. Egy kisvárosban nem lehet meglenni autó nélkül. Amilyen lakásárak vannak ma, nézzünk szembe a tényekkel, nem azon az egy millión fog múlni....
2018. máj. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy az ő pénze, az ő dolga..


ÉS 1 millió a lakásárakhoz képest qrvára nem oszt nem szoroz, már bocs. Nyilávn előbb lett volna amúgy is autó.


Plusz a megtakarítása EGY RÉSZÉT írtad. Szerintem hadd döntse már el saját maga, ha nagyfiú.

N

2018. máj. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha még csak jártok és nincs esküvő eljegyzés a képben még nem igazán van "jogalapod" sem neked sem a szüleinek szóvá tenni, hogy mire költi a saját pénzét. Gondolj bele, ha esetleg szétmentek mit csináltok a közös lakástakarékkal...oké a házasság sem garancia, de az akkor is más.


Ellenben ha ketten (és nem a szülők) eldöntöttétek hogy közös lakásra szeretnétek gyűjteni és mondjuk meg van beszélve, hogy mennyit raktok mindketten félre havonta akkor nyilván nem esne jól ha nem teljesíti a részét.

2018. máj. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is arra költi amire akarja
2018. máj. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Havi költségek:

- 1000km/hó, 7l fogyasztás, 390Ft benzin = 27300Ft

- kötelező (30000Ft/év) = 2500Ft

- műszaki (25000Ft/2év) = 1000Ft

- Súlyadó (15000Ft/év) = 1000Ft

- 2 széria leggagyibb gumi 3 évente = 2500Ft


Vagyis mindenféle szervízelés nélkül egy átlagos futásteljesítményű, 7L-es fogyasztású autó fenntartása minimum 32000Ft/hó. Az árakat lefelé kerekítettem, ennél többre számíthatsz.


És ugye erre jön rá minden szervízelés. Irreálisan optimistán számolva sem jössz ki havi 40.000Ft alatt.

2018. máj. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Elszámoltam, 34300Ft
2018. máj. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

10-15-k-nál nem tankolok többet, aki a munkájához is azt használja, annak úgy is benne van a cafeteriaban, 30k egy zsír új kocsira a kötelező, jó lesz az 20-nak is, súlyadó nincs, teljesítményadó van, azt mondjuk nagyjából jól számoltad de egy 10 éves 70 lóerős kis városi kocsinál az is inkább 10 körül van.

Aki ennyit nem tud kiadni a kocsijára, az gondolom wc-ket pucol nettó 90-ért, az ne is vegyen kocsit.

2018. máj. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!