Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt miért? Kidobhat?

Figyelt kérdés
Kicsit hosszú lesz de próbálom a lenyegeket kiemelni.Tizenéves kapcsolatban elek a parommal.Megismerkedsunk utan nemsokkal allapotos lettem.Ugy dontottunk megtartjuk a babat.Ekkor en meg otthon laktam anyammal ő meg a szüleivel.Lakhatasunk úgy oldódott meg hogy anyosomek intéztek egy kis házat 1 szoba konyha furdő nelkul)amit rendben kellett tartanunk,és adtak 5 évet hogy gyujtsunk pénzt és megvegyunk magunknak.Nagyon szegenyesen éltünk hónapokig a földön aludtunk szivacson,se mosogepunk se hutönk se butorunk nem volt.Komolyan egy egy zsák ruhank volt mind a kettonknek.Így indultunk mind a ketten a nagybetűs vilagba.Epitgettunk utána a kis életünk együtt mondhatni abbol a kis hazikobol egy gyönyörű nagy családi házat építettünk.Évek alatt teszem hozzá teljsen on erőből,segitsegek hitel nélkül.Ketten betonoztunk en kevertem az anyagot ő simitotta,ketten vakoltunk,falaztunk.Elérkezett az 5 év.Anyosomek azt mondták mivel kitarottunk egymás melett szépen epitgettuk a házat ajándékozás céljából nekünk adják a házat.Amit osszegyujtottunk pénzt pedig koltsuk autóra vagy amire akarjuk.Nagyon rendes emberek.Csak hát itt jön a bökkenő..a paromra írattak a házat ami érthető is vmennyire csak a fiúk de amiért en is ugyan úgy megdolgoztam en is ugyan úgy guriztem érte.Hiába tettem szova akkor valahogy hülye voltam meg hittem az örökre egyuttben,meg ez a mi házunk..a MI házunk!!Mostaban veszekedes vita alkalmaval egyre tobbszor hangoztatja a párom hogy ez az ő haza,ha valaki repül innen en fogok mert az ő neve van azon a bizonyos papíron.Annyira igazságtalannak érzem ezt amikor egyikunknek se volt semmilye amikor osszekerultunk együtt dolgoztunk meg mindenért.Nem vagyunk hazasok,ha véget erne a kapcsolatunk semmit de kapnék a házból!?Kidobhatna csak ugy innen?Nem érték hozzá.Köszi a valaszokat.
2018. aug. 9. 10:19
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Van aki csak a saját kárán tanul, pl te. Nem adunk pénzt olyan ingatlan felújítására, ami nem a miénk papíron. Most már te is tudod. Fognám a maradék spórolt pénzemet és lépnék le a pitsába innen. Ezek csak kihasználnak. Ha meg ott maradsz, ne csodálkozz, hogy kisemmiznek.
2018. aug. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%

Kirakni nem tud és nincs is joga hozzá.


De ha papíron minden az övé, akkro azzal már probléma lehet.

2018. aug. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Ha tudod bizonyítani, hogy mennyi volt a felújítás, és hogy abba a felét te adtad bele, azt követelheted. De erről jobb lenne egy ügyvédet megkérdezni.

És akkor most lehet jönni azzal, hogy minek házasság a gyerekvállaláshoz, az csak egy papír. Most pont ezen a papíron úszik el egy évtized munkàja.

2018. aug. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Na igen,saját kárán tanul az ember.😕 Csak tényleg annyira naiv es szerelmes voltam,vagyok is mai napig pedig eltelt jo néhány ev!!Két három hónapja szurkalja oda ezeket a dolgokat.Eddig nem aggodtam rajta de nagyon bánt es zavar ez.Köszi a válaszokat.További szép napot!N
2018. aug. 9. 10:48
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon sajnálom, én is átmentem magán az építési részen, pénzem beleadásán, szóval átérzem, mi mondjuk házasok vagyunk, és nem rossz a kapcsolatunk.

Mindenképp fel kéne keresned MÁR ELŐRE egy ügyvédet. Biztos vagyok benne, hogy van megoldás, főleg, ha volna valami, amit utalással fizettetek a te számládról, tehát nyoma van.

Vagy megrendelő e-mailben akár egy Tüzépre, vagy bármi ilyesféle dolog. Ezeken gondolkodj el, mi lehet, a mi bizonyítható.

Azért javaslom, hogy felkeresd még most előre az ügyvédet, mert 15-20.000 Ft-odba kerül maximum a fogadóórája, de sokszor csak azon múlik az ember sorsa, hogy volt -e elég információja, jobb lenne, ha előre felfegyverkeznél. Sajnos megfordult a fejemben, hogy esetleg lehet valakije a párodnak (akár csak érzelmileg is)? Hisz most miért mond ilyet neked?

2018. aug. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5-os valaszolo.Igen köszönöm lépni fogok,mármint utána fogok nézni a dolgoknak!Van is tuzepes pairom amikor a sodert,cementet hoztak,mert azt pont em ineztem.Erről biztos van papír.kizárt hogy lenne valakilye akár lelkileg is..csak ilyen alapból..eléggé...bunko stílusa van.Sajnos.
2018. aug. 9. 11:46
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Együttélés alatt is van közös vagyon, csak nem 50-50-be oszlik meg mint házasság esetén, hanem figyelembe veszik a kereseteket, tehát ki milyen mértékben járult hozzá. Keress egy jó ügyvédet minél hamarább, hogy megtudd milyen lepéseket lehet tenni, hogy mégse üres kézzel távozz, ha annak jön el az ideje. Mert sajnos valószínülwg el fog, nem véletlenül kezdte ezt pedzegetni.

Szóval szerintem vannak lehetőségeid, de ügyvéd majd segít. Addig is készitsd fel magad arra, hogy minél jobban sikerüljön kijönnöd ebből.

2018. aug. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kicsit alszállt vele a lò hogy rákerült a ház...

Nem tartom igazságosnak hogy csak az ö nevére került... Nehéz helyzetben vagy probálj ügyvédhez fordulni de szerintem gyerekkel nem tehet az utcára...

2018. aug. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%
El kell keserítselek, abban az esetben, ha nem papíroztatok le ilyen anyagi jellegű eseményeket, akkor nagy nehézségek árán, talán a jogcím nélküli gazdagodás jöhet szóba, amiből pénzt reményhetsz,de nagyon nehéz bizonyítani, és évekig perelheted.
2018. aug. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
"ez az ő haza,ha valaki repül innen en fogok " Ez mi? Ti ezt nevezitek kapcsolatnak? Képtelen vagyok felfogni hogy egyes emberek hogy beszélhetnek így a párjukkal. Mi gusztustalan az hogy kígyót békát egymásra mondanak..
2018. aug. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!