Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyit nézel el egy hosszú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyit nézel el egy hosszú kapcsolatban? Hol van az a pont, ahol meghúzod a határt? (Csak ha szeretsz olvasni. )

Figyelt kérdés

Nyilván vannak egyértelmű dolgok, amiknél jobb elköszönni másoktól. Ilyen a bántalmazás, a szerető tartása, a tisztelet és a megbecsülés teljes hiánya, illetve, ha a két fél mást akar az élettől. De azért az életben sok a szürke árnyalat, nem minden fekete-fehér, és nem mindenki képes hibátlanul élni a párkapcsolatát (sem).

Párom nagyon megbántott azzal, ahogy a hátam mögött viselkedett kapcsolatunk elején. Azóta úgy érzem, sokat fejlődött, levetkőzte sok rossz szokását, és nincs kétségem azzal kapcsolatban, hogy szeret, és velem akar lenni. (Nem változott alapjaiban más emberré, az tudom, hogy sose tartós.) Úgy érzem, meg is tudok neki bocsátani. Mégis érdekelne, hogy mások egy komoly, akár életre szóló kapcsolatban mit tudtak elnézni párjuknak. Ez nem változtat a döntésemen, talán picit megnyugtatna, ha mások történetét is olvashatnám. Olyat, amit értelemszerűen nem szokás kiteregetni.

Ezért szívesen olvasnék saját tapasztalatokat, akár privátban is, ha nem szeretnéd még itt sem leírni, névtelenség ide, vagy oda.

Köszönöm, ha elolvastad, és ha hajlandó vagy kultúráltan válaszolni!


2019. ápr. 16. 07:55
 1/8 anonim ***** válasza:
En azon a velemenyen vagyok, hogy ha mar el "kell" nézni barmit is, az mar regen egy halott kapcsolat. Ha valaki egyszer nem tisztel, az sosem tisztelt es sosem fog igazan. A bizonyitasi vagytol futott nyalizas es a megbocsajtasert folytatott küzdelem hidegen hagy. Az nem valodi tiszteletbol es szeretetbol fakad, hanem felelembol. Arra meg nem vagyok kivancsi. Felreertes ne essek, nem elek tokeletes kapcsolatban, rengeteg melypontunk volt, vitak stb. mint minden mas kapcsolatban, de egyszer sem alazott meg, viselkedett velem tiszteletlenül, es tett barmi olyat, ami felett nekem szemet kene hunynom, vagy el kene gondolkoznom a megbocsajtason. Es szerintem ennek kene alapvetonek lenni.
2019. ápr. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A mi kapcsolatunk 8 éve tart és amit a legjobban tisztelek a páromban az az, hogy ha valamit mondott azt mindig betartotta.Soha nem ígért olyat amit ne tett volna meg.Mindig tisztelettel bánt velem és minden nap érezteti velem, hogy fontos vagyok,szeret,számíthatok rá.Amit én ,,elnézek" pld ,hogy a reggeli után az asztalon hagyja a tányért, hogy képtelen a szennyes tartóba betenni az alsógatyáját meg ilyen ,,hülyeségek".:) Vannak viták,nézeteltérések de mindent meg tudunk beszélni.

Ha nem így viselkedne velem az elejétől biztos nem volnék vele.Főleg ha a legelején tiszteletlen és mondjuk mások előtt kibeszél,két vasat tart a tűzbe meg ilyenek.Ezek annyira rossz indítások ,hogy eszembe se jutott volna vele komolyabbra fűzni.Nem tudom mióta vagytok együtt és pontosan mivel sértett meg az elején, de ha így kezdődik valami az nem túl biztató.

2019. ápr. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Inkább csak olyan rossz szokást tudok elnézni, ha pl kicsit rendetlen. Ha tiszteletlen, le**ar, társkeresőzik-flörtölget, hazudik vagy bármi hogy kételkedjek benne, az már vissza nem fordítható es szakító ok mert a bizalmam örökre elveszik.
2019. ápr. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Számomra picit szürreálisnak tűnik, egy teszem azt 10 éves kapcsolatot felrúgni, ahol már házasság, vagy akár gyerek is van, csak mert az elején az egyik fél úgy nyilatkozott, hogy nem hiszi, hogy ő lesz élete szerelme, mert xyz. Vagy csak mert flörtölt a kapcsolat elején, aminek ő vetett véget, nem lebukás miatt, és soha még csak egy találkozás sem volt. Mindez persze csak akkor, ha a jelenben nincs semmi ilyen probléma, és a kapcsolat mára már jó. Nincs elhidegülés, tányérdobálás, napi vagy akár csak heti szintű veszekedések.

Az én helyzetem nem teljesen egyezik ezzel, de tényleg nem is arra kérek tanácsot, mivel a döntésem megszületett már. Vagy megbánom, vagy nem, ezt majd az idő eldönti, és vállalom is majd a következményeket, ha úgy alakul. Csak akár a fent leírt példához hasonló történetek érdekelnének, ha valaki hajlandó arra, hogy megossza velem.

2019. ápr. 16. 10:08
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 4 év után szakítottam a párommal, mikor már az esküvőt szerveztük. Addig elnéztem neki kb mindent, aztán mikor ezt végiggondoltam, borult a bili. Kitartottam mellette, pedig az elején nem adott nekem elég figyelmet, állandóan csak a gép előtt ült, nem volt elég szex, minden fillért sajnált tőlem, később elkezdett elég keményen inni is. Igénytelen lett önmagára és a környezetére, ezért már nem kívántam egyáltalán, ő nem dicsért sosem, mint nőt, pedig az utcán nincs olyan nap, hogy valaki ne próbálná meg elkérni a számom vagy hasonló. Állandóan tiszteletlenül beszélt velem, kiabált, ingerült volt.

4 évig tűrtem, mert hogy "senki sem tökéletes", úgyse lesz jobb, mindenkinek el kell nézni valamit. De aztán ezeket, amiket most ide leírtam listába szedtem a fejemben és rájöttem, hogy ennél CSAK jobb lehet. Tény, hogy a konfliktusok, nehézségek erősíteni is tudják a kapcsolatot, de mikor egy vasárnap reggel felkeltem, és robotpilóta módban, gondolkodás nélkül kezdtem szedegetni az előző napról maradt vodkás- és sörösüvegeket, persze szigorúan csak lábujjhegyen, nehogy felébresszem... na akkor bevillant, hogy eddig és ne tovább.


Te érzed, fel tudod-e dolgozni azt, ahogy anno viselkedett. Én a helyedben ennyiért még nem rúgnám fel, ha most már jól bánik veled, fogd fel úgy, mint egy akadályt amin ketten sikeresen túl tudtatok jutni. De persze ha számodra ez túl mély seb, akkor semmi értelme egy életre szóló kapcsolatot ilyen kövekre alapozni.

2019. ápr. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Izabella220 ***** válasza:
100%
Minden kapcsolatban el kell nézni valamit a másiknak.Az a legfontosabb hogy tudnod kell,mi az amit elnézel és mi az már amit inkább csak tűrsz,mert óriasi a különbseg.Az élet lepereg egy pillanat alatt,es nagyon sokan benne maradnak egy bántalmazó kapcsolatban amit sajat magával csinál az ember,mert hagyja hogy megtegyék vele.
2019. ápr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Bántalmazó kapcsolatról a legkevésbé sincsen szó. Még csak annyit se tudnék felróni neki, hogy lusta lenne a házimunkához, mert nem az. Férfi létére, ha nekem csak egyszerűen nincs kedvem valamihez, szó nélkül csinálja, mert az ő dolga is. Sokkal jobban zokon veszi, ha nem hagyom segíteni, és kimászok fáradtan is, mert minek csinálom, mikor ő is ott van, és neki ez kisebb gondot okoz? Minden nap megdicsért eddig is, külsőmet, belsőmet. Bármikor képes volt hazaállítani munka után valami aprósággal, akár csak a kedvenc csokimmal, akár rózsával, bármivel.

A kapcsolat elején viselkedett csupán idiótán a hátam mögött, de megcsalásról nincs szó. Ezt igazából önmagától vetkőzte le, szóval nem nyomás hatására, ezért tudom elnézni neki. Ha a mai napig folytatta volna, nem lenne miről beszélni. Ettől függetlenül szó nélkül nyilván nem hagytam a dolgot, mert bántó számomra, még utólag is, és örülnék, ha ebből legalább annyit megtanulna, hogy a szavai, tettei milyen hatással lehetnek másokra, akik ezt nem érdemlik meg. Magyarul: egy kis felelősségvállalás.

De ha a kapcsolat elején tudom meg, biztos kivágom.

2019. ápr. 16. 12:33
 8/8 anonim ***** válasza:

Igazából annyi hogy a meg csalást azt nem tűröm el és egybol szakitok most egy fél komoly kapcsolatban még oke! De amikor teljesen szerelmes vagy abba az emberbe akkor egyszerűen csak a fajdalomra tudsz gondolni és fogalmam sincs hogy mit csinálnék egy ilyen helyzetben de nem is akarom megtudni!


Annyit elnézek hogy a gondolatban ritkán rá néz 1-2 emberre!

Én is vagyok neha igy ösztönösen de utána lesz egy pici bűntudatot (persze ez hamar el szál...)


A tisztelettel mindig ugy voltam hogy felesleges baráti családi vagy párkapcsolati kapcsolatokban mivel ez inkabb társadalmi norma etikett de akit szeretsz és fontos neked azt szeresd és legyél vele őszinte még ha neha ezzel meg is bántód! (A megbecsülés az meg magátol értetődik)


De mondjuk én az öltözködésre nagyon tudok harapni ha pl a barátnőm ribisen van felöltözve pl kint van a segge be vág a tevepata tul nagy a dekoltázs!


Jo persze emiatt nem szakitok vele pláne nem ha tényleg szeretem is! Meg beszélem vele hogy erre figyeljen oda mert engem nagyon zavar és rosszul érzem magam tőle de ha már erre nem hajlandó! Akkor tudnám hogy ő nem ugy szeret ahogy én őt es valószínűleg szakitanak vele


Mert pl ha ő mondana valamit nekem hogy van olyan heppem amit ő nagyon utal/nem szeret és normalisan elmondja nekem akkor legalább meg próbálok változtatni rajta hiszen azt Akarom hogy tetszedjek neki és szeretnem hogy legalább ő is meg tegye ertem ugyan ezt


Ja es akkor kb ez is egy pont hogy én meg tennem erte de ő nem ertem!

2019. ápr. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!