Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Milyen jelei vannak, ha egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen jelei vannak, ha egy párkapcsolatban a felek nem egyenlőek, ha egyik dominánsabb, és nagyobb hatalom birtokában van, mint a másik?

Figyelt kérdés
mondjatok erre konkrét példákat

2019. jún. 5. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:
41%

például ha a nő a szexel zsarolja, sakkban tartja a másikat, ha az egyik fél érzelmileg tudja zsarolni a másikat, ha az egyik fél az akaratával tudja irányítani a másikat


de ha általánosabb példákat akarsz hallani akkor mondok


pl:a nő mondja hogy ma ne menj el a barátaiddal de azt mondja menni akar erre ő levetkőzik vagy azt mondja jó de holnaptól nem lesz szex...


pasi/nő esetében az érzelmi zsarolás kb az amikor a

pasi/nő azt mondja hogy én szeretlek mindent megteszek neked te semmit sem nekem inkább szakitsunk mert te nem szeretsz engem... vagy ha igazán szeretsz engem akkor megcsinálod azt nekem


az akarat [manifesztáció] pedig pl én mondtam a barátnőmnek hogy qurvára nem tetszik az öltözködése és változtassa meg qurva gyorsan... erre ő megváltoztatta... vagy hisztisebb csajoknál pl hogy ő most oda akar menni ő most azt akarja és a pasi meg csinálja neki


persze megint más amikor a felek kölcsönösen csinálják ezt...


de általában mindig van egy fajta tanár-diák szitu

de van olyan is amikor a szerepek alkalmakkor időközönként és helyenként változnak

2019. jún. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"A hatalom a tiétek", mondta anno a bolygókapitánya.


De én azt mondom, hogy az alábbi jelek utalhatnak erre:


1.Az egyik fél kimondva vagy kimondatlanul fél a másiktól. Ennek sok fajtája van az "igenis drágám, ugrok drágám, nem szabad véleményemnek lennie drágám, jó a szappanopera 12.344 része drágám" papucsférj meghunyászkodástól egészen az "saját maga is elhiszi, hogy ez így van rendjén" általában női tünetekhez, amikor a diktátor férje ezt el is hiteti vele.


2.A diktátor fél jellegzetes önkényuralmi tárgyai, amik a másik fél szemében lassan nagyon gyűlölté válnak. Ez elég sokszor az ő "fenyegetésére/fenyítésére" alkalmazott dolgok: standard példa erre nőknél a sodrófa, férfiaknál a különböző szúrófegyverek, öv, illetve idős nőrokonom esetében a sétapálcája. De lehet ez a diktátor fél által fetisizált holmi, apám esetében ez a hülye fotelja volt, aminek nyikorgása egy idő után azonnali szívrohamot eredményezett, mert azt jelentette, hogy elunta a tv bamba bámulását és jön kínozni, mert "unatkozik".


De jó élvezet volt felgyújtani azt a szart az elűzése utáni (új időszámítás kezdete) 5.évben. Egy gyűlölt önkényuralmi jelkép pusztult el.


3.Beszélgetésben a hanglejtések is számítanak a diktátor fél hangoskodik, sokszor félbeszakítja a másikat, vagy pillantásokkal "fenyegeti" és az azonnal meg is változtatja akár a mondat közepén is a tartalmat.

2019. jún. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindig az a dominánsabb, akinek kevésbé fontos az adott kapcsolat,aki kevésbé ragaszkodik. Ezek a szerepek fel is cserélődhetnek időről időre a kapcsolat folyamán.

Jelek: A dominánsabb fél kevésbé (vagy rosszabb esetben egyáltalán nem) alkalmazkodik a párjához. Mindig a másik az, akinek visszább kell venni az igényeiből, viták során a dominánsé az utolsó szó. A domináns kevesebb esetben kezdeményez békülést,az ő szava, döntései a mérvadóak végső soron a közös ügyekben. A domináns kevésbé ragaszkodik, kevesebb energiát fektet a kapcsolat fenntartásába.


Ideális esetben mindkét félnek azonos mértékben fontos a kapcsolat és azonos energiát fektetnek bele, ezáltal egyenlőek. De a valóságban ez legtöbbször nem így van, az egyik fél szinte mindig több energiát fektet a kapcsolatba, és az a fél lesz az alárendelt. Ennek a mértéke a befektetett energiák mértékétől függ. De mint írtam, ez folyamatosan változhat egy kapcsolat során.

2019. jún. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!