Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Velem van a baj,ha romantikus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Velem van a baj,ha romantikus kapcsolatra vágyom,de egy nőt se tartok elég jónak,azok közül,akikkel találkozom?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi lehet a gond,de egyre inkább azon agyalok,h valszeg az én fejemben van valami probléma,hogy valami idealizált álomképet kereshetek,ha ennyire nem felel meg senki nekem. Általában már első randin úgy érzem,akár már egy pár perc után, hogy hááát nem az igazi. Közben meg vágynék már nagyon egy romantikus kapcsolatra,csak valahogy akikkel találkozom,azokkal valahogy nem érzem,hogy működne. A pszichológusom szerint ha az ember tényleg a valódi társát keresi,akkor abba nem fog csak úgy egyből belebotlani, így ebben semmi meglepő nincs, hogy sok nem megfelelővel találkozom,szerinte tényleg nem érdemes olyanokkal összejönnöm,akikkel már az elején nem érzem úgy. Mondta,h örüljek,h jók az intuícióim, és nem megyek bele fölöslegesen olyanba,ami amúgy se lenne jó,mert hogy sajnos a kapcsolatok többségében az emberek abszolút nem a jó partner mellett vannak,csak nem tudják,vagy nem akarják észrevenni.

Ez mind szépen és jól hangzik,de mit sem változtat azon a helyzeten,h nem találom a partnerem. Lehet,hogy igaza van a pszichológusnak, mármint abban,h jók a megérzéseim, viszont az már jobban elgondolkodtat, hogy ha ennyire nem illik hozzám senki,akkor lehet ,hogy én vagyok nagyon különc,és emiatt van nagyon nehéz dolgom.



febr. 3. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az tényleg jó, ha tudod mit keresel és jók a megérzéseid, de ha régóta ismerkedsz és sok randi után is azt érzed, hogy senki nem felel meg, akkor valóban felmerül, hogy lehet nem reálisak az elvárásaid. Konkrét dolgokon szokott elbukni a dolog, kiderül, hogy valami nem tetszik benne vagy csak azt az érzést nem érzed soha, amit várnál?
febr. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Külsőre legalább elégedett vagy, vagy úgy sem? Baj lehet, hogy nem tudod, mit keresel. Írd le, rajzold le. Ha nagyon nem megy, akkor azt írd le, mit nem szeretnél?
febr. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Én azokat is jónak tartom, amiket te nem. Küldjed őket hozzám.
febr. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon erőlteted és azért nem jön össze.
febr. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az érzés nem jön. Külsőre jól néznek ki általában, és egyébként többségében úgy normálisak is, csak valahogy a megérzésem súgja azt,hogy valami nem stimmel,és általában nem tudom semmilyen konkrét dologhoz kötni. Az is lehet, hogy túlidealizálom ezt az érzést, és az álmaimban annyira erős, hogy azt a valóság sosem hozza el, de az is lehet, h tényleg csak kevés ember van,akivel tényleg működhet a dolog.
febr. 3. 16:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Erre mondják, hogy külső megfog belső megtart. Lehet, hogy esetleg túl tökéletes tulajdonságokkal rendelkező nőt vársz. Vagy nem lehet, hogy úgy állsz neki másokhoz, hogy azon tűnődsz, neki mi lehet a baja/hibája? (Nem bántásból kérdezem.) De szerintem nincsen tökéletes. Egyszer olvastam valahol, hogy nincs olyan ember aki ne serült volna, vagy ne volna valami kis apró kis gondja. Szerintem ebben lehet igazság.
febr. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen szerintem picit túlképzeled, idealizálsz. Amint a valóság nem felel meg az álmaidnak máris negatív érzéseod vannak. Lehet érdemes lenne kis szünetet tartanod a keresésbe. Megismerned önmagad. Tisztába kerülni azzal mi az amire vágysz tényleg. De reális elvárásod legyen. Sok ismerősnél hallottam irreális elvárásokat.
febr. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy olyan társat találni, akivel összhangban vagy, és ezen felül még a jövőbeli terveitek, életstílusotok, értékrendetek, stb. is egyezzen annyira, hogy lehessen belőle gazdálkodni, és külső vonzalom is van, valóban nem egyszerű. Olyan nálam is elő szokott fordulni, hogy hiába néz ki jól az adott srác, meg hiába jó ember, nem üti meg azt a szintet, hogy kapcsolatot akarjak vele, ami nem túl kellemes érzés, de sajnos van ilyen.


Amit viszont szerintem érdemes megnézni, hogy mennyire vagy tisztában, hogy mit akarsz, és milyen embert keresel. Mert ha te magad sem tudod, akkor más is elég nehezen fog tudni megfelelni neki, plusz téged is megnyugtathat, hogy tudod, mi alapján utasítasz el valakit, vagy adsz esélyt neki. A másik, hogy van, hogy előfordul, hogy az ember azért lök el magától jó kapcsolatokat/jelölteket, mert a kötődési stílusával nincs valami rendben. Érdemes lehetne átgondolni, hogy az eddigi kapcsolati mintázataid, illetve a jelenlegi hozzáállásod alapján mennyire tudnál (egészséges) kapcsolatban létezni, esetleg megkérni a pszichológusodat, hogy próbáljátok meg valahogy "letesztelni". Simán lehet az is, hogy csak nem találtál még olyan lányt, aki megüti az ingerküszöböd, de szerintem az ilyen különféle kötődési problémákat azért jó kizárni.

febr. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy szerelmes, anélkül mindenki defektesnek tűnik. Szerelem meg jön, amikor akar, nem amikor hajkurásszák.
febr. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!