Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Hol találok kék rózsát és kb....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol találok kék rózsát és kb. mennyibe kerül? (Bp. Környékén)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szívem választottja oda van a kék rózsákért de sajnos sehol nem találok magyarországon olyan virágárust ahol kapható lenne ilyen színű rózsa, pedig mindenképpen ezzel szeretném meglepni Valentin-nap alkalmából.

Előre is köszönöm a segítségeteket!


2009. febr. 8. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
menj be egy virágoshoz és kérd meg hogy fújja le kék színűre és kék lesz, mert kék színű rózsa nem igen létezik ha meg igen akkor is nagyon ritka . Én így kaptam feketét és marha szép volt. Sok sikert!
2009. febr. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy Pesten nem kapsz...Nálunk, a 20ezres kisvárosban lehet kapni...A fehér rózsát festik kék színűre. Nem olcsó. Évekkel ezelőtt volt nálunk 6-700 Ft 1 szál kék rózsa.
2009. febr. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Vegyél egy fehér rózsát (nagyon frisset), meg tintát, lehetőleg kéket, és hígítsd fel jól. Ebbe bele a fehér rózsát és láss csodát, néhány ór múlva kék lesz. :)


A maradék pénzből meg vegyél a nődnek valami apróságot (plüssállat, csoki, szép fehérnemű, stb.)

Én így csináltam, bejött a dolog. Még a randi után 2 órával is remegtek a lábaim :)


Nagykalappal! Csak ügyesen, határozottan.


25/F

2009. febr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a jó kis ötleteket.

Ezen én is gondolkodtam, de mindig arra a végkövetkeztetésre jutottam, hogy ha befestem akkor festékszaga lesz ami pedig egy rózsánál némiképp ellenérzéseket válthat ki a nőből.

Utánanéztem a neten és olvastam, hogy 2004-ben a kínaiak fejlesztették ki az eredeti kék rózsát egy génmódosítással, aminek következtében a rózsa kék lesz, de jellegzetes rózsa illatú marad.

Ezt a típusú rózsát gondoltam a kedvesemnek de ha ez nálunk még nem elterjedt akkor azt hiszem marad a festett rózsa.

A virágárusok meg tudják úgy csinálni, hogy eredetinek tűnjön egyébként?

Ja és meddig "él" a festett rózsa? (hosszabb vagy rövidebb az élettartama mint a vörösrózsának?)

2009. febr. 8. 13:45
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ugyanaddig él. Mellesleg ki is lehet szárítani, akkor meg "örök életű" :)
2009. febr. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
ugyan annyi az élettartama....csak az a baj hogy még nincs idény és nem igazán lesz illata akármilyen színüt is veszel:(((
2009. febr. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A természetben nem létezik kék rózsa (ugyanúgy, mint kék szegfű sincs), mivel a rózsában nem szintetizálódik delfinidin, ami ezért lenne felelős. Viszont tényleg csináltak már oly módon, hogy a delfinidin szintáz gént be kellett vinni a növénybe, vmint a le kellett "csendesíteni" a saját génjét, ami a cianidin-szintézisért felelős enzimet kódolja. Ezt pedig az RNS-interferenciával (RNAi) sikerült megvalósítani.


Tudom nagyon nem aktuális a válasz, de hátha érdekel vkit:D

2013. márc. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kovala Tünde válasza:

"Az első kék rózsát ausztrál és japán genetikusok nemesítették. A Florigene és Suntory cégek 13 éves közös kutatómunka után, 2004-ben készítették el az első kék rózsát , ami nem egy könnyű munka eredménye volt."


~Ritkaságnak számít és nagyra értékelik azt a személyt aki veszi a fáradságot a felkutatására, beszerzésére.


~Nos, a kék színű rózsa a hit és a bizalom jelképe!!! [link] Sok sikert :))

2014. febr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az utóbbi két hozzászólás nagyon érdekes, de én már 50 évvel ezelőtt láttam kék rózsát, amit nem génmanipulációval, nem festéssel, nem kék tintával sikerült előállítani, hanem természetes nemesítéssel. Ugyanakkor láttam fekete rózsát is. Csak sajnos az illető nyugdíjas kertész telkét elvették, és ledózerolták, mert építkezéshez kellett. Feljegyzések nem voltak, így sajnos a titkot magával vitte a sírba. Hogy mennyire hiteles amit írok? Az illető az Apám volt, akinek mint kertésznek a szakmája volt az élete.
2015. márc. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!