Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Mit tegyek, hogy el tudjam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy el tudjam dönteni mikor vagyok szerelmes, és mikor nem? Honnan tudhatom? Bővebben kifejtem lent.15/L

Figyelt kérdés
Eddig csak egyszer voltam szerelmes 12 évesen. Azóta volt már olyan, hogy úgy éreztem belezúgtam egy fiú barátomba, de amikor bevallotta, hogy szeret a végén kisült, hogy mégsem...talán még alakulóban volt a dolog nálam? Most is úgy van, hogy a legjobb barátom (fiú) néha elmerengek mi lenne ha...sokszor elmerülök a mosolyában, egész nap rá gondolok, ha nincs ott hiányzik...Néha erősebb ez az érzés, néha pedig tényleg csak barátságot érzek, semmi többet. Ilyenkor viszont mindig mondogatom magamban, hogy ő sem akar többet, ha esetleg tetszek is neki csak annyi. Igazából én sem szeretnék többet...vagyis még nem. az persze jó lenne ha egy 2év múlva talán egy mélyebb szintre lépne a barátság, például a szerelem felé. Szerintem most is csak az a két dolog választ el a szerelemtől, hogy az osztálytársam, és alacsonyabb nálam egy olyan fél fejjel. (persze 2-3év múlva már nem lenne gond, hogy osztálytárs, csak idén már volt egy kis dráma egy másik osztálytársammal...) Ehhez viszont fel kéne ismernem, hogy mikor vagyok szerelmes. A lényeg, hogy valamiért tetszeni szeretnék neki, meg akarok felelni. Reggelente amikor öltözök mindig arra gondolok, hogy vajon neki tetszeni fog-e. Reménykedjek egy szép kis barátságból szerelem történetben? Most persze tökéletes ez az állapot. Amúgy is ez a legizgalmasabb része minden kapcsolatnak. Szerinted?
2011. ápr. 16. 09:16
 1/2 anonim ***** válasza:

A szerelmet erősen túlmisztifikálják - főleg, hogy csak szerelemre építeni se lehet, mivel az már csak olyan, hogy idővel hajlamos elmúlni. És ha nincs más, akkor kopp.


Szóval ne azt nézd, hogy szerelmes vagy-e, hanem azt, hogy mennyi a közös bennetek valakivel, hogyan jöttök ki egymással, mennyire kedvelitek egymást, mennyire tetszik a gondolkodásmódja (meg persze ő maga is), stb. - ilyeneket. Tényeket. Ezekre lehet építeni, mert ezeknek a nagy része jó eséllyel megmarad akkor is, amikor a szerelem már régen elmúlt - és szeretet ezekre még mindig épülhet, ezáltal pedig tartós kapcsolat is.


De a szerelem, az csak egy tűnékeny káprázat, ami nem is bír el mást, csak légvárakat.

2011. ápr. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. Azt biztos, hogy ehhez a sráchoz hasonlóval még nem találkoztam. Nagyon tisztelem, felnézek rá. Mindig kinyilvánítja a véleményét, és nem nagyon érdekli ki mit gondol róla. A gondolkodásunk is teljesen ugyan az. Már többször mondtunk egyszerre valamit, vagy többször írtunk egymásnak (interneten) ugyanazt egy időben. A dolgokról alkotott képünk is megegyezik. Mindig van közös téma, nagyon jól megértjük egymást. Izgalmasnak ígérkezik a dolog. Csak nőne túl engem legalább 1-2cm-rel. Egyébként furcsa, mert kis 9éves fejjel pontosan olyannak képzeltem el kinézetileg is az "álomsrácot", mint amilyen ő. Na persze velem azért egy magasságúnak. Bár még fiatalok vagyunk, és mindenki növésben van. :D
2011. ápr. 16. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!