Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Miért lehet megutálni valakit,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért lehet megutálni valakit, aki tetszik, olyan könnyen?

Figyelt kérdés

Többször volt így. Tetszett az illető, és egyszer, amikor láttam, hogy hogy reagált egy dologra, vagy hogy viselkedett egy szituációba, megutáltam.


Nem engem bántottak meg, vagy ilyesmi, csak az a viselkedés, mondat, nagyon kiábrándító volt.


És utána már látni is utáltam, a hangja is zavart.


Hogy változik meg ilyen könnyen, egy emberről a véleménye az embernek?


2011. dec. 1. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Magamon sokszor észrevettem azt, hogy ha megtetszik valaki, akkor hajlandó vagyok a róla képzelt illúzióimat olyan mértékig facsarni hogy az hihetetlen. Értem pl ezalatt azt, hogy két mondatot beszéltünk eddig az életben, én alkotok róla egy képet. Az a kép lehet sokkal jobb, mint amilyen a valóság és amikor jön ennek a képnek egy totál ellentmondó jelzés (gesztus, viselkedés, stb), akkor az igencsak lehangoló tud lenni. Ez egy bizonyos fokig elviselhető, akkor viszont egyáltalán nem, ha az én értékrendemnek és normáimnak az ő adott viselkedése pl baromira sok volt.

Tehát azt mondanám, hogy nálam ez akkor van, ha valakit nem ismerek eléggé, csak elakarom hinni, hogy ő a tökéletes, aztán pedig koppanok. :)

2011. dec. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
igen, az előzőnek sokban van igaza. meg hát a szerelem és az utálat nagyon közeli érzés, elég tényleg egy apró kis valami (főleg a tetszés szinten, ahol még nem az maga az ember jön be, hanem a külseje), ami átfordítja a szerelmet utálattá. fordítva nem túl gyakori.
2011. dec. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Normálisvagy? ***** válasza:

Én is gyakran vagyok ezzel így, sajnos!

Többször volt már olyan, hogy megtetszik egy illető, de ha közelebbről is megismerem akkor kiábrándulok belőle, én úgy gondolom, hogy ez azért lehet, mert alkotok róla egy elképzelt képet, ami persze csak jó és szép, de mikor megismerem nem olyan mint az a bizonyos kép!

Remélem ezen minél előbb tudok majd változtatni!

2011. dec. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Úgyhogy nem ismered eléggé vagy rossz pillanata volt ezek is közre játszhatnak
2011. dec. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ismerős érzés, sokszor ábrándultam már ki egy-egy emberből, és a fordítottjára is volt példa, hogy az első megítélésem rossz volt egy emberről, de amint közelebbről megismertem, ez megváltozott.

Ennek valószínűleg a tudatalattiban kell keresni az okát. Olyan szűk határmezsgyén mozog a szimpátia, és az unszimpátia, hogy ez bármikor -akár egy a szájából elhangzó mondattól is- megváltozhat.

A helyzeten segíteni talán úgy lehet, ha megnézzük a szavak / tettek súlyát, megpróbáljuk helyén kezelni a dolgokat.

2011. dec. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A fantáziád minden esetben tökéletesebbé teszi a fiút/lányt, mint amilyen az valójában... és amikor kiderül, hogy nem olyan, mint amilyennek elképzelted, akkor pedig tökéletlenebbé teszi, mint amilyen valójában.
2011. dec. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

EZ OLYAN EGYSZERŰ, HOGY ELNEM TUDOD KÉPZELNI...

"mAGASRÓL NAGYOBBAT LEHET ESNI" VAGYIS NAGYOBBAT CSALÓDSZ BENNE.

2012. febr. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
érdekes...
2012. febr. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!