Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Hanyadik randiig állom a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hanyadik randiig állom a randit? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval még tanulók nem keresek pénzt de van 1 barátnőm 1 randin én fizettem el akarom hívni moziba de azt is én fizessem ? Vagy hogy mondjam meg ezt neki? Fontos!
2014. jan. 12. 01:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

Ha érdemes vele járnod, akkor eleve felajánlja, hogy Ő fizet. Ha ezt nem teszi meg, akkor ne is fontolgasd a 3. randit.


20/F

2014. jan. 12. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%

Necces, nagy vitakiváltó téma... :D


Ha te hívod el, akkor neked illik fizetni!


Ha közösen megbeszélitek, hogy legközelebb mehetnétek moziba, akkor már meg lehet beszélni, hogy az egyikőtök megveszi a jegyeket, a másikótok pedig a pattogatott kukoricát és az üdítőt.


Az etikett úgy kívánja, hogy mindig a férfi fizet, és sok helyen lesajnálóan néznek arra, ahol a nő is beszáll...


Elvileg úgy illene, hogy nyilvános helyen a férfi fizet, a nő pedig később viszonozza, pl. vacsimeghívással otthonra.... én is ezt az elvet vallom...


Gyakorlatban ami szerintem még reális, és belefér:


- Az első randin a férfi fizet!

- Ha te hívod meg, te fizetsz!

- Ha ő hívatja meg magát, vagy ő javasol programot, akkor mindenki fizeti a részét, de diszkréten megoldva, hogy pincérnél, pénztárnál ne ő fizessen!

- Közösen megbeszélt programnál lehet felezni a költségeket.

2014. jan. 12. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
12%

Veronika, amit te mondasz, nem állja meg a helyét a 21. században, régről, nyilvánvalóan megmaradt az a mentalitás, hogy a férfi fizessen, de amióta ti nők nem vagytok annyira elnyomva a társadalomban, azóta ez a dolog is teljesen elcsúszott.

Semmiféle etikett nem kívánja úgy, hogy a férfi fizessen mindig, nyilván meg fogom tenni amikor elhívom randizni, de ahogy az első válaszoló is mondta, ha 2. 3. alkalommal se ajánlja fel hogy fizet, akkor nem fogok vele foglalkozni.

És mi az, hogy fizetésnél ügyesen megoldva, hogy véletlenül se lássa senki hogy nem a pasas állta az egészet?? Na ezen kiakadok :D


Az dobja rám az első számlát, aki szerint elítélendő dolog az hogy nem a férfi állja az egész cehhet. (képzeld el ahogy pincérnő kiviszi a számlát, a pár közösen fizet, aztán visszamegy a kollégáihoz, és jól kibeszélik és szétsavazzák a férfit, hogy nem ő fizetett) :D

2014. jan. 12. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
12%

"Az etikett úgy kívánja, hogy mindig a férfi fizet, és sok helyen lesajnálóan néznek arra, ahol a nő is beszáll... "


Miféle etikett? Az az etikett, ahol a nők nem rendelkeznek jövedelemmel, és nem rendelkezhetnek önállóan a vagyonuk fölött, továbbá (legalábbis férfi jelenlétében) nem hozhatnak gazdasági döntést?


Nincs ilyen etikett, vagy ha van is, ahol rossz szemmel néznek az ilyesmire, oda még egy ásványvízért sem szabad bemenni.

2014. jan. 12. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
26%

T. Veronika ez az egész úgy baromság, ahogy van amit írtál.


"Az etikett úgy kívánja, hogy mindig a férfi fizet"


A francba az etikettel! Nincs megszabva mikor ki fizet. Megegyezés kérdése. Az első randin is ugyanúgy mehet fele-fele arányban a fizetés, mint a többin. A te etiketted szerint meg, ha a nő hív el randira, akkor ő fizet mindent mi? Hogyne...

2014. jan. 12. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%

Igen, tudom, ebből a szempontból maradi vagyok. :D


Viszont ha független lennék, így csinálnám...


1. Ha a férfi meghív, felajánlanám, hogy fizetem a részem, ha elfogadná, nem lenne több randi - az elveim. :P


2. Egy moziban viszont ragaszkodnék hozzá, hogy amíg megveszi a jegyeket, elmegyek nasit venni...

Vagy ha előre beszélnénk meg a mozit, akkor egy korábbi meghívás után ragaszkodnék hozzá, hogy előre megveszem a jegyeket.


3. Ugyanígy, ha én hívok meg valakit vacsira, vagy akár csak nálam aludna, én se várnám el, hogy fizesse a vacsi és a reggeli árának a felét, hanem én vásárolnék mindent, max azt fogadnám el, hogy hozzon egy üveg bort! Sőt, reggel még kávét is kapna a reggelihez! :)


4. Amikor fogamzásgátlót szedtem, sose kértem el a páromtól az árának felét...


Tehát összegezve:


Nem, attól, hogy egy randin a férfi fizet, nem jelenti azt, hogy minden költséget ő áll! Ez ellen én is berzenkedem, és ha egy nő erre hajaz, azt tényleg jobb mielőbb kiszűrni.


De ezekkel a fenti apróságokkal megoldható, hogy bár nyilvános helyen a férfi fizet, havi szinten a költségek mégis kb egálban lesznek.

2014. jan. 12. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Első randin a férfi fizessen! Utána a másodikon én kértem a férjem hogy én fizethessem a mozit. Eléggé húzta a száját a lelkem:) pár embert meg is kérdezett róla.


A harmadik randink meg már nem volt pénzhez kötött:D


Aztán a kialakult kapcsolatban meg egyszer én fizettem egyszer ő.


De szerintem az olyan kihasználás szagú... ha egy lány hagyja, sőt, elvárja, hogy mindig a pasi fizessen. Ilyen csajjal nem érdemes kezdeni, v folytatni, mert nagyon pénzéhes.


Ha egy férfinak pl nem tetszik hogy a nő is akar randit fizetni, simán megcsinálhatják, hogy a lány előtte odaadja neki a pénzt, így olyan mintha a pasi fizetne. (nem fogja azt hinni, hogy mások lenézik, mikor látják hogy a lány fizetett) Mi így csináltuk, mert a férjemet zavarta a dolog, nem nagyon tudta hová tenni.


27/N

2014. jan. 12. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"1. Ha a férfi meghív, felajánlanám, hogy fizetem a részem, ha elfogadná, nem lenne több randi - az elveim. :P "


Grat.:P

2014. jan. 12. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

Nézd, tudom, itt ezért a véleményemért sokan le szoktak pontozni... nemrég írtam privátban valakinek, másolok...


40 éves vagyok, én még jártam illemtanra az "őskorban", ezt tanították, belém ivódott...


Hogy mindig a férfi fizet!


(Ha a nő is beszáll, azt akkor se számlafizetéskor, hanem előtte, vagy utána, hogy ne hozza a férfit megalázó helyzetben!)


Viszont ezekkel a meghívásokkal nem szabad visszaélni, és illik viszonozni... :)


És ha egy férfi meghív moziba mondjuk, és mindent fizet, aztán meg én csinálok vacsit... megsúgom, lehet, hogy nekem a duplájába kerül. ;)


Számold nyugodtan össze, mennyit költesz egy randin...


Aztán kérdezd meg anyukádat/feleségedet/barátnődet, hogy mennyiből jön ki mondjuk egy háromfogásos vacsi... sütivel a végén, plusz esetleg a reggeli, meg hozzá a kávé...


Vagy ha a lány állja a költségek felét a randikon, akkor ha elmész hozzá kajálni, ott is kiszámoljátok, mennyi a rád eső rész?


Nekem ez lelombozó lenne....

2014. jan. 12. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy randihoz két ember kell, két ember fogyaszt. Ha a férfi felajánlja, hogy fizet és a nő elfogadja, akkor fizessen a férfi. Ha a nő ezt nem engedi, akkor osszák el a költségeket és kész.
2014. jan. 12. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!