Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Hollós Korvin Lajos: Csonka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hollós Korvin Lajos: Csonka vers értelmezése a szememben hülyeség, én vagyok csak nagyon szerelmes? 20/F

Figyelt kérdés

"Kezdtem ezt a verset én, tavaly május elején,

idén lett csak készen, idén sem egészen."


Májusban voltam a legjobban szerelmes egy (volt) osztálytársamba.


"Címe az volt: életem, s kihúztam, mert félszegen

sántikált a címe, minden lába ríme."


De barátja volt, és érettségi, ősztől messze kerültünk egymástól. Ki kellett törölnöm a gondolataimból, mostanra sikerült is, bár nem teljesen, mert mindig ír, de csak barátilag gondolva. Sosem tudta mit érzek iránta.


"Újra kezdtem, s ezalatt félesztendő leszaladt,

de az égre nézve alig vettem észre.

Az égen egy felhő szállt, s az a felhő nem is szállt,

lebegett vagy állt tán, mint egy őr, várt rám."


Nyáron, augusztusban megismertem egy lányt, akivel egy hétig voltunk együtt egy programon. Beleszerettem a végére, abba a lányba legalábbis, akit addig megismertem.


"Azt a felhőt néztem én, míg e forgó év felén

csak lehullott onnan, mint katona holtan."


Majd két hete írt, hogy annyira jó hangulata van, muszáj volt leírnia, hogy ott vannak osztálykiránduláson, ahol nyáron voltunk.


"Ismét kezdtem: Háború lett a címe, száz sorú

volt az első versszak, jajgatott mint vert had."


Nem sokat vártam, és megkérdeztem hogy ráérne-e valamikor? Mondta, hogy ezen a héten jó neki. Sosem volt még barátnőm, így nagyon izgulok hogy hogy lesz.


"Jaj mit is kerestem itt, katonák holttesteit,

bűverő terelte lépteimet erre."


Ez talán már a jövő, amikor zavarban vagyok a találkozón, és tudom hogy a lány "bűvereje" miatt kerültem most ide.


"Kutattam a tárva tárt messze hajló láthatárt,

föllelem, reméltem, nyitját, minek éltem"


Gondolkodom a jövőn, "életem" a lány.


"Életemmel kezdtem el, háborúban vesztem el,

én másról akartam szólani e dalban."


Elvesztem a háborúban, szerelmes lettem.


"Másról én, de nem lehet, valaki nem engedett,

tán a ma lepergő, oszló testű felhő."


A lány értelemszerűen a felhő. Ma van a születésnapja. 18.


2014. okt. 7. 11:05
 1/1 anonim ***** válasza:
What the actual fuck?
2014. okt. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!