Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Lányok, titeket zavar ha egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, titeket zavar ha egy fiú nem veszi túl komolyan a tanulmányait?

Figyelt kérdés
Az egyetem nekem csak a bulizásról szól, alig járok be, nem tanulok szinte semmit, elég lazán veszem, és az egyetemi haverjaim is hasonlóan állnak hozzá. Az egyetlen különbség, hogy én néha összeszedem magam, és mindig teljesítem azt a minimum követelményt, ami éppen elég, ahhoz hogy átmenjek, a haverjaim már annyi tárgyat buktak, h tuti nem fogják elvégezni, nekem viszont még sikerülhet, mert megvan minden tárgyam, csak hát nem a legszebb eredményekkel,de az mindegy. A lényeg, hogy az egyik ilyen jó tanuló lány évfolyamtársam beszólt nekem, h nem szereti az ilyen hozzám hasonló fiúkat, akik ilyen lezserül állnak hozzá a sulihoz.

2015. szept. 19. 13:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mert valószínűleg akkor nemcsak a sulihoz állsz hozzá így hanem minden máshoz is.
2015. szept. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Egyébként tetszik egy ilyen jó tanuló lány, (nem az aki beszólt nekem),és nem akarom, h rossz véleménnyel legyen rólam.
2015. szept. 19. 13:12
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen zavarna. Esetleg az még oké, ha valaki kevés tanulással is jó jegyeket kap, mert ilyen is van, de amit vázoltál az baromira nem vonzó. Egyrészt unalmas és taszító ha valaki folyton csak bulizik másrészt az aki kettesekkel éli túl az egyetemet az utána milyen karrierre számít? És hogy gondolja, majd a munkában hirtelen szorgalmas lesz komoly? Az átállás nem ilyen egyszerű. Vagy majd ott is így tervez élni?
2015. szept. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Meg a logikát sem értem. Ha valami könnyű, büfészakra jársz, akkor nem halnál bele ha tanulnál. Akik meg kemény szakokra jelentkeznek, azoknak általában céljaik vannak és komolyan veszik, nem azért mennek oda, hogy legyen 3 év buli meg utána egy tök mindegy milyen papír. Amúgy érdekes, mert nálunk pl. szinte minden hétre van lecke és szinte minden óra interaktív, szóval igencsak beégne az aki nem készülne, annak ellenére, hogy nincs évközben jegy és nem kötelező bejárni...
2015. szept. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát igazából most fogalmazódott meg bennem, hogy össze kell magamat szedni, már csak a saját érdekemben is. Még van 1,5 év hátra, ha ott jó jegyeket szerzek, az még sokat javíthat az átlagomon.
2015. szept. 19. 13:20
 6/13 anonim ***** válasza:
56%
Engem is zavarna. Olyan éretlennek tűnnél a szememben. A bulizás egyáltalán nem baj, de ha már egyetemre jársz, akkor ne feleslegesen tedd.
2015. szept. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

Az elso sort olvastam el es mar megse gondolnam hogy egy ilyen fiuval legyek. Utalok bulizni es komolybak szamitok

A tanulmanyok fontosak mert egyengetik az utat egy szebb es konnyebb jovo fele

En nem szandekszom eltartani a parom ha az nem tanult es nincs munkaja vagy nincs egy norlamis munkaja.

18/L

2015. szept. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Magukat a tanulmányokat én is elég lazán veszem, de csak azokat a dolgokat, amik nem érdekelnek. Mármint, a legtöbb egyetemen a tananyag 90%-át olyan dolgok teszik ki (főleg az alapképzésen, de amúgy utána is- nem csak személyes vélemény, büfészakról és mérnöki, informatikai szakokról is végzett, munkában álló, komoly emberek is ezt mondják), aminek semmi köze ahhoz, amit te a jövőben csinálni szeretnél, és ha mégis, akkor is csak egy bizonyos szintű elméleti tudást ad, amivel még nem igazán tudsz mit kezdeni. Legalábbis, ahol én vagyok, az ilyen.


És én is így vagyok vele, hogy órákra alig járok be, a gyakorlatokon muszáj, hát akkor ott vagyok, de nagyon nem erőltetem meg magam, a vizsgáim viszont relatíve jól szoktak sikerülni, főleg ahhoz képest, hogy mennyit (nem) tanulok rájuk.


DE! Én mindezek mellett tudom, mit szeretnék csinálni a jövőben, tudom, mi érdekel, és szerencsére az egyetemen van lehetőség ezt a gyakorlatban is csinálni. Kutatásokban részt venni, különböző feladatokat találni, aktívkodni, ami tapasztalatot ad és némi közelebbi belelátást a témába, hogy még időben el tudd dönteni, valóban neked való-e ez az életforma. Én ezt teszem, és biztos vagyok benne, hogy miután kézhez kapom a diplomám, akkor is többet fog érni, hogy ilyen jellegű tapasztalataim vannak, mint az, hogy egy, a szakmámtól teljesen idegen, ámde kötelező féléves tárgyon 4 évvel ezelőtt milyen jegyet kaptam. Oké, igen, az sokat elmond az ember kitartásáról és céltudatosságáról, hogy mégis, mennyire veszi jól az egyetemi akadályokat, de őszintén, semmi értelme nincs egyik napról a másikra bemagolni 5 700 oldalas könyvet, hogy aztán a vizsga másnapján már semmire ne emlékezz belőle, de azért jó eredményed és átlagod legyen. Én legalábbis, ennek nem sok értelmét látom. Ezért csinálok olyan jellegű dolgokkal kapcsolatos mellékfoglalkozást, amivel később is szeretnék foglalkozni. Az ad igazi tudást a dolgokról, nem valami teljesen unrelated tantárgy, amit az államvizsga után az életben nem fogsz semmire sem használni.


Szóval, ha a tanulmányok mellett csinálsz VALAMIT, amit tényleg komolyan veszel, komolyan beleásod magad, amiből aztán tényleg hasznod lesz, és nem csak úgy vagyogatsz, akkor engem nem zavarna, hogy magukat a tanulmányokat nem veszed komolyan. Ha viszont tényleg másról sem szól az egész, csak lustálkodásról, délig alvásról és következetes óraellógásokról, majd mindez újra és újra, az lehet, hogy engem is zavarna. Minimális komolyságot azért elvárok a másiktól, vagy legalább céltudatosságot, amit huszonévesen már szerintem nem olyan merész dolog elvárni.

2015. szept. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
Eléggé zavarna. Egyrészt mert ha a tanuláshoz így áll, akkor valószínűleg máshoz is. Az is felmerülne bennem, hogy a kapcsolatot is csak egy bulinak veszi, tehát nem csak hogy nem lehet vele tervezni, de még akár meg is csal, mert nem képes komolyan venni az egészet. Másrészt, ha egy szakot végig lehet bulizni és vizsgaidőszakban észbe kapva mindent behúzni, akkor az valószínűleg nem valami komoly szak, amivel alapvetően nem lenne bajom, viszont az azért frusztrálna, hogy közben nekem néha év közben is vért kell izzadnom, vizsgaidőszakban meg örülök, ha alszom. Na, ha azt kéne néznem, hogy a barátom ezzel szemben csak a tökét vakarja, akkor az nem lenne egy hosszú életű kapcsolat.
2015. szept. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

Nekem nem szimpatikus, ha valaki tingli-tangli módon áll a sulihoz. Akaratlanul is megfordul a fejemben, hogy máshoz is így állhat hozzá, avagy mi lesz később a munkával?

Én szerettem az egyetemista éveket és végig a jó tanulók körébe tartoztam. Azok az alakok nem zavartak, akik minimális tanulással is tudtak teljesíteni, azok zavartak, akik elbulizták az időt és nagy mellénnyel tojtak az egész egyetemre.

2015. szept. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!