Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Lányok/Nők! A pasas beszédstíl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok/Nők! A pasas beszédstílusa nektek mennyire meghatározó?

Figyelt kérdés

Ma fogalmazódott meg bennem a kérdés, hogy egy lányra mennyire van hatással a pasi beszédének milyensége. Hogy konkrétan mire gondolok, szemléltetem egy példával:


Pasi "A":

"Hívott a muki a szervizből, elugrom a verdáért, tankolok egy kis benyát is. A teldzsóm nem műxik jól, kínai gagyi, nem ér kalap szart se. Hazafele tolok majd egy pizzát, veszek piát is, oszt havajozhatunk a hétvégén."


Pasi "B":

"Telefonáltak az autójavítóból, elhozom az autót és feltöltöm üzemanyaggal. A telefonom nem működik megfelelően, alacsony minőségű kínai gyártmány, nem valami jó minőség. Hazafelé megállok majd enni egy pizzát, hozok innivalót is, hogy ünnepelhessünk a hétvégén."


A különbség szerintem érzékelhető. Néktek melyik "jön be" jobban? A nyegle, szlengesen beszélő férfi, vagy a választékosan, magát cirkalmasan kifejező illető?

Az ocsmányul beszélő, kötőszavak helyett is trágárságokat használó, zsinórban káromkodó pronyókat hagyjuk, ők nem érnek annyit se, hogy véleményt írjak róluk.


A válaszokat előre is köszönöm mindenkitől!!!



2016. okt. 7. 22:55
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
B.
2016. okt. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Az A verzió teljes mértékben kizárt nálam.
2016. okt. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Az "A" semmiképpen, a B-vel nincsen baj, bár egy fokkal lehetne lazább talán.
2016. okt. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Az "A" eleve kizárt, a "B" túl körülményes. A kettő közötti verzió is létezik ám...
2016. okt. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem nő vagyok, hanem férfi, de szerintem szélsőséges példákat hoztál. Régen én is odafigyeltem, hogy nagyon igényesen beszéljek, de aztán rájöttem, hogy nem tetszek saját magamnak sem, mert unalmas, karót nyelt ember benyomását keltem.

Úgyhogy lazítottam a stílusomon, és nem bántam meg, sokkal természetesebb, ha a barátoknak néha "cső"-vel köszönsz, nem pedig "szervusztok"-kal, és nem hal bele az ember abba se, ha "kajál" és nem "eszik". A trágár szavak is jót tesznek - módjával, stresszoldásként.


Autójavítót meg senki nem mond szerintem, a "nem működik megfelelően" pedig iszonyú modoros.

2016. okt. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

B.


Ilyesmivel le lehet nyűgözni, bár erre nem vagyok büszke :)

2016. okt. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Az A az nagyon gáz, de a B is túlságosan erőltetett, egyik sem jön be, őszintén szólva. Egy kellemes átmenet a mindennapi beszélgetés során, amikor semmi hivatalos, merev dologhoz nem kell alkalmazkodni, hanem tényleg csak mondjuk egy kávé felett elcseverészünk a mindennapi dolgokról sokkal jobban bejön.


Egyébként számomra nagyon is meghatározó a beszélgetőpartnerem stílusa, árulkodik az intelligenciájáról és az általános vérmérsékletéről. Én szépen fogalmazok, általában nem szoktam rövidíteni sem beszédben, sem írásban (max ha hülyéskedek, akkor használok ilyen "műxik" jellegű kifejezéseket), de azért nem mondhatnám, hogy annyira modoros lennék, mint a B verzió, néha elhagyja a szám pár csúnya szó (tudom, ejnye-bejnye, kislány), de azért közel sem vagyok olyan, mint az A lehetőség. És magamhoz hasonló társat keresek a beszédstílus tekintetében is, mert nagyon eltérő esetben vagy lesajnálnám gondolatban vagy úgy érezném, hogy ő néz le engem. Egyik sem túl kellemes opció.

2016. okt. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
16%

Az "A" havonta két nőt megfektet, és titkon legalább fél tucat nő szerelmes belé.


A "B" szörnyen unalmas a nők szemében, 28 éves léttére volt eddig egy nyamvadt féléves kapcsolata.


Lehet mérlegelni, hogy egy nyers bunkónak, vagy egy körülményes macskajancsiknak érdemesebb-e lenni.

2016. okt. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
59%
B, de kicsit túl feszes. Ettől függetlenül imádom, ha valaki választékosan tud beszelni és elolvadok tőle.
2016. okt. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi kommenteket, mentek a zöld pacsik!!!


EGYIK esetben SEM arra kell gondolni, hogy a pasas erőltetett, vagy szerepet játszik, hanem ilyen a természetes beszédstílusa. Nyilván, ha valaki csak megjátssza a nyeglét vagy a modorosságot, az nem számít.

2016. okt. 8. 00:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!