Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Azt honnan tudom, hogy mikor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azt honnan tudom, hogy mikor állok készen egy kapcsolatra?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok és eddig még nem volt párkapcsolatom. Tetszett 1-2 fiú gimiben illetve később, de nem éreztem magam elég bátornak egy kapcsolatra.

Féltem feladni "a szabadságomat", féltem másnak ilyen szinten kiadni magamat. Most meg már sürgetőnek érzem, ami tudom, hogy nem helyén való, de végre felkelt bennem az a vágy hogy "de jó lenne megosztani az életem egy másik emberrel; de jó lenne reggelente nem egyedül ébredni stb...".


14-18 évesen én egyáltalán nem tudtam volna elképzelni azt hogy legyen egy barátom, hisz azt sem tudtam, én ki vagyok.


Mikor van itt az ideje a társkeresésnek szerintetek? Úgy értem, ti hogy gondolkodtatok akkor, amikor már "elég érettnek" éreztétek magatokat?


Köszönöm a válaszokat!



2017. szept. 24. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nem az érettségeden múlik. A lényeg légy laza, ne gátlásos. Ne gondolj és ne görcsölj a szerelemre. Engedd hogy eljöjjön a megfelelő időben. Attól rosszabb lesz ha még erre görcsölsz. Fiú vagyok volt már 3 kapcsolatom de nem az én vágyaim voltak az egyik volt. De nem gondoltam rá nen görcsöltem eddig. Hanem magától jöttek. Éldd ki magad addig . Addig mig szingli vagy magaddal kell törődnöd személyes véleményem. De persze beírhatod a kis naplómba hogy kell nekem is az igazi egy olyan szerelem ami majd eljön az életem olyan szakaszába amikor a sors dönt és nem mi. Ennyit tudtam mondani eddig neked. 19f voak. ☺
2017. szept. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Akkor vagy elég érett a kapcsolatra, ha a másik felet magad elé tudod helyezni. Szerintem akkor kell elkezdeni ismerkedni, ha létrejön az emberben a vágy. Nálad ez már teljesült, szóval szerintem vágj bele nyugodtan!
2017. szept. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Élj, ahogy eddig, építgesd az életed, a pasik meg jönnek majd maguktól. Ha megtetszik valaki, ne félj, légy nyitott és barátságos, akár barátok is lehettek, nem muszáj a szerelem körül forognia mindennek. Aztán idő közben majd kiderül mennyire vagy kész. Ezt mi nem tudhatjuk. Szerintem egy 20 éves nő érett már egy kapcsolatra, kivételek persze vannak, ők a butább vagy lazább erkölcsű tábort képviselik. (vagy más ok miatt, de általában ez a kettő a leggyakoribb)

Sürgetőnek ne érezd, mert az semmi jóra nem

vezet. Természetes, hogy vágysz rá, de vigyázz, hogy ne váljon a rögeszméddé.

Nekem eddig három volt, sokat tanított önmagamról és a kapcsolatokról, így már teljesen másképp állok mindenhez.

Nem kor kérdése. Mivel még nem volt kapcsolatod, elkövetheted a tipikus párkapcsolati hibákat, de ha elég intelligens vagy, és tudsz normálisan gondolkodni, ismered önmagad, az elveid, a miheztartásodat, éretten kezeled összességében a problémákat, akkor szerintem nem lesz gond.

Ha félsz magadat "odadni" valakinek, lelki szempontból még mindig, akkor inkább ne erőltesd, csak ismerkedj, barátkozz. Ezt a korszakot is valamilyen szinten el kell hagyni, kinek épp mikor következik ez be. Az nem probléma, hogy tizenévesen inkább nem bonyolódtál kapcsolatba. Először mindig az a legfontosabb, hogy ismered magad és hogy mire vágy mind lelkileg és mind testileg. Valamilyen szinten pedig majd a kapcsolatok is hozzád tesznek darabokat.

2017. szept. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*19L
2017. szept. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!