Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Miért van az, hogy az intellig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy az intelligens lányok eddig csalódást okoztak nekem és nem jöttem ki velük?

Figyelt kérdés

Sokszor volt velük szellemi vitám, kulturált formában, ami alapjába véve szerintem jó dolog. Mégis elválasztott minket a gondolat- és véleménykülönbség, minthogy összekötött volna a rengeteg hasonlóság. Elég csalódott vagyok emiatt. Engem le tud venni a lábamról, ha egy nő intelligens és művelt és lehet vele beszélgetni és vitázni szellemi témákról.

Ennek ellenére az összes ilyen lánnyal való randim előbb-utóbb csődbe fulladt. 3 párkapcsolatom volt eddig és kettő közülük nem volt valami értelmes.

27/F



2018. jún. 9. 18:41
1 2
 1/15 A legrosszindulatúbb ***** válasza:
39%
A nők szeretik, ha egy férfinak van véleménye, s az egyezik az övékével. Ennyi a történet.
2018. jún. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
10%

Egy főleg szélsősséges érzelmi síkon (inkább hullámvasúton) cselekvő és gondolkodó lénnyel racionális alapora helyezett és kiélezett vitát folytatni nagyjából annyira sikeres vállalkozás mint egy fanatikus módon elvakult jehova tanújának érvelni az evolúcióról.

Nem véletlen, hogy ostoba nők > intelligens nők. "Szeretni" csak addig fognak ameddig igaza van egy vitában (azaz engedsz), legyen a konklúziója bármekkora baromság is.

2018. jún. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem lehet, hogy te nem vagy elég intelligens hozzájuk és ezért nem találod a közös hangot?
2018. jún. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Vannak ezek a mondások, hogy mittudomén, mindenkinek van egy hülye haverja, ha neked nincs, akkor van egy rossz hírünk. Valahogy így lehetsz te is: valószínűleg nem a lányok a buták, te nem tudod felvenni velük a versenyt.
2018. jún. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
2%

"A nők szeretik, ha egy férfinak van véleménye, s az egyezik az övékével. Ennyi a történet."


Leginkább, ha a saját véleményükként adják elő azt, ami a nő véleménye és nem kell neki mondani.

2018. jún. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem mindegy ám, hogyan vitázik az ember. Aki kellő alázattal tudja csinálni, értem ez alatt, hogy a vitapartner véleményét képes tiszteletben tartani, illetve az adott vitatémában sem hiszi magát mindenhatónak, azzal kellemes órákat lehet így eltölteni. Megfelelő hozzáállás meg kellő empátia a kulcsa a dolognak. Te valamiben nem jeleskedsz, ha elbuktad ezeket a csajokat. Sőt, az is lehet, hogy kevés voltál hozzájuk, csak nem vetted észre. Érdemes egy következő ilyen randin jobban figyelned a saját viselkedésedre, meg a lányok tudatos és tudattalan visszajelzéseire.
2018. jún. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A legrosszindulatúbb ***** válasza:
8%
#6: Mekkora f#szság. Pont inkább az a nő koptatja le előbb az embert, akiknek számításba veszed a véleményét a tiéddel kooperálva. Kizárólag az a szent és sérthetetlen, amit a delikvens nő vall.
2018. jún. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%
"Mégis elválasztott minket a gondolat- és véleménykülönbség" Miben különböztetek? Túl tömören fejezted ki magad. Azért ezt fontos lenne tudni. Vannak áthidalhatatlan szakadékok. Én pl ateistaként nem tudnék mihez kezdeni egy hithű kereszténnyel, legyen akármennyire is jófej, max barát lehetne, az életem társa nem. A kérdésedből számomra nem igazán világos, hogy mégis min csúszott el a dolog. Aztán az is lehet, hogy a vita módjával volt a baj. Lehet nem vetted észre és tapintatlan voltál. Nem akarlak vádolni, csak egy ötlet. Próbáld meg kielemezni a történteket, mert az a következtetés, amit te most levontál cseppet sem tűnik alaposan átgondoltnak, inkább elkeseredettnek.
2018. jún. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#1 és #2, ott a pont! :D


#3 Nem tudom, de lehetséges, hogy én nem vagyok elég intelligens. De törekszem rá, olvasok, nyitott vagyok más véleményére, ha tévedek, akkor elismerem. Sokaktól azt a visszajelzést kapom, hogy intelligens vagyok és nagy tudású, de ezekben a véleményekben nyilván ott van az, hogy csak egy részét ismerik a személyemnek vagy az adott pillanatban okosakat tudok mondani, jól tudok érvelni. Amúgy igen, lehet, hogy valóban nem vagyok annyira intelligens, mint mondják rám, de talán értékelhetnék a törekvésem és erőfeszítéseim.


#8 Azokban különböztünk össze, ami egyszerűen tudományos kérdés volt, de a politika állást foglalt benne (van pár ilyen), méghozzá helytelen és tudománytalan módon, propagandaszerűen. Ekkor az illető lánynál az addig megismert intelligencia meghalt és fontosabb volt számára a politikai hűség és hitvallás, egy politikus véleménye, mint bármiféle értelmes érvelés. Most direkt egy nem magyar példát hozok: a globális felmelegedésről beszélgetsz és tudományosan közelíted meg a kérdést, esetleg hozol személyes tapasztalatokat, amikor az intelligens partnered mint derült égből a villámcsapás egyszer csak intelligensből átmegy véresszájúvá, mert kiderül róla, hogy Trump-rajongó és mert Trump szerint a globális felmelegedés egy kacsa, ezért te biztosan Hillary-hívő lehetsz, és tök mindegy, hogy nem volt szó addig politikáról, de ezt fogja beléd látni és már megváltozott a viszonya feléd... és teljesen mindegy már neki, hogy addig milyen remek vitákat folytattatok és mennyire megegyezett a világnézetetek és érdeklődési körötök több ezer kérdésben... és neki a globális felmelegedés már politikai téma. Gondold el magyar vonatkozásban mi folyik nálunk... itt Magyarországon már nem lehet semmiről beszélni, amibe bele ne szólt volna a politika és ha állást foglalsz már jönnek a jelzők. Az a lány, akivel mindezt az élményt átéltem, ráadásul csupán a barátom volt... és doktori hallgató, doktorandusz! Értelmiségi. Egy másik lány, akinek viszont udvaroltam, szintén doktorandusz... értelmes volt, de amikor arról volt szó, amiben a politika is megmondta a tutit, akkor már halott volt a vita, mert be lettem kategorizálva XY ideológiába és pártba.

A másik meg az, amiről te is írtál: a vallási dogmás és az ateista. Nem értem, hogy miért nem tudtuk megbeszélni vagy elfogadni a különbségeket ez ügyben egy lánnyal.

A vita módja valóban jó meglátás, lehet, az túl sok érzelmi töltetet vont maga után és az volt a baj. Igazad van abban, amit írtál, lehet, tényleg az elkeseredés szól belőlem, de az nagyon. :/

2018. jún. 9. 22:26
 10/15 anonim ***** válasza:
46%
Az ember nem így működik, sem a férfi sem a nő. Egyszerűen, ha olyan témára tapintasz rá, ami érzékeny az adott személy számára, akkor meghal a racionalitás. Az ember nem racionális lény, mindig azokat az információkat részesíti előnyben, ami a saját szemszögét erősíti.
2018. jún. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!