Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítás után újra együtt? Le...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítás után újra együtt? Lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Érdekelne a vélemenyetek/meglátásotok.

Párommal 4 év után lett vége a kapcsolatunknak. Majd 1 hónap után újra megpróbáltuk, de nem ment, pedig eléggé jól indult, de túl korainak bizonyult.

A főbb problémák: hullámvölgyek az utolsó honapokban,sokat veszekedtünk, ami után soha nem jutottunk dülőre, csak besöpörtük a problémákat a szőnyeg alá,ami mindig újabb konfliktusokhoz vezetett, majd bolhából elefánt dolgok stb. Mindeki csak a saját igazát hajtotta. Elnyomtuk egymást és nem előre vittük. Elhanyogolva is éreztem magam az utóbbi időben.Meg el is laposodott az egész. Viszont emelett ha nem voltunk a hullámvölgy alján, nagyon jól megvoltunk, jól éreztük magunkat együtt, szeretjük egymást most is.

Viszont arra jutottunk a legutobbi szakításnál, hogy az a legnagyobb probléma, hogy sajat magunkkal sem vagyunk kibékülve, meg kell találni a számításainkat az életben ki kell békülnünk önmagunkkal,hogy estelge újra tudjuk építeni ezt az egeszet, ha rájövünk a külön töltött idő alatt, hogy tényleg szükségünk van- e egymásra. Hogy begyógyuljanak a sebek és távolabbról másként tekintsünk a dolgokra, átértékeljünk bizonyos dolgokat.

Azt mondta, hogy ő hisz ebben, hogy kicsit külön kell lennünk most, hogy jobb legyen.

És keresni fog majd, mert nyilván érdekli, hogy mi van velem.

(Nekem most lesz új munkahelyem, jogsit csinálok, elkezdtem sportolni, most kezdem érzeni, hogy sínen van az életemnek ez a része. Neki is új munkahelye lesz, de nem tudja mik a céljai mit akar valójában, ami szerintem nagyra közrejatszott a kapcsolat hanyattlasaban )

Szeretném hinni, hogy valóban jót fog tenni a külön lét.

Ti hogy látjátok ezt?

Sülhet ki ebből még egy új és erősebb kapcsolat a jövőben? Merjek bizakodó lenni? Mennyi lehet ez a külön idő?

Van tapasztalat?

Köszönöm és bocsanat az összevisszaságért, de úgy írtam, ahogy jött belőlem)

23/L



2020. máj. 16. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Bármi megtörténhet. Most egy csomó új impulzus fog érni benneteket. Megtanuljátok milyen a másik nélküli élet. Új munkahely ahová már szingliként mentek, esélyes, hogy ott is lesz próbálkozó. Változni fogtok és már nem együtt. Az, hogy ki milyen irányban teszi ezt az majd eldől. Ha kapcsolatban maradtok az azért nem lesz jó, mert úgy csak lógtok a levegőben mindketten. Nem alkottok egy párt, de mégis ott motoszkál majd bennetek, hogy azt beszéltétek, hogy esetleg a külön töltött idő jót fog tenni. A saját tapasztalatom az, hogy a külön töltött idővel egyre távolabb kerültök egymástól érzelmileg. Lesz bennetek egy idealizált kép a másikról csak az sajnos nem a valóság lesz. Lehet újrakezdeni, de az egy pokolian nehéz feladat. Nem felhánytorgatni a korábbi sérelmeket nagyon nehéz és azt se hagyjuk ki a buliból, hogy esetleg valamelyikőtök elkezd ismerkedni akkor az a fél akinek még nincs senkije az sértődött lesz ami újabb tüske. Nincs erre meghatározott idő, hogy mennyi az ideális. Egy boldog párkapcsolatban a felek nem szakítanak egymással. Pluszba még elég fiatal is vagy. Lehet, hogy rájössz, hogy nem is ilyen férfi kell neked. Összefoglalva:Lehet, hogy egyszer újra egymás mellett köttök ki, de én erre a fentebb felvázoltak miatt nem fogadnék nagy összegben.
2020. máj. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1

Köszönöm a válaszodat! :)

Igazából nekem ő az első nagybetűs komoly szerelmem és viszonyítási alapom nem nagyon van.Neki pedig én vagyok az első ilyen komoly kapcsolata. Sok helyen olvastam, hogy a külön töltött idő csodákra képes, ezért is vagyok kíváncsi az emberek tapasztalataira.

Úgy vagyok vele, hogy sodródom az árral és az élet eldönti, hogy összetartozunk e. Nem fogom keresni, megvárom míg ő keres. Legutóbb is így volt. Az érzem, hogy nem tudja eldönteni mit akar, nincs tisztaban saját magával sem. Inkabb ésszel dönt és hirtelen mint szívvel.

Sokszor érztem úgy, hogy én túl sok vagyok ő meg túl kevés. Összeköltözés volt tervben már. De tényleg nem tudom mit higyjek.

Szeretném remélni, hogy jobb lesz, de fájdalmat sem akarok magamnak, ha nem.

Sokat kell tanulnom nekem is. Tisztaban vagyok a hibaimmal és az értékeimmel is.

2020. máj. 16. 21:56
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Azt sosem értettem, hogy miért kell 1 hét meg 1 hónap után újra összejönni, felesleges, a legrosszabb amit tehet az ember, ehhez minimum 4-6 hónap kell, egyesek szerint az 1 év is kevés. Viszont ez még egyáltalán nem biztosíték arra, hogy működni fog.

Eleve ebben a helyzetben azt látom így, hogy egyikőtök sem volt képes a hibáit magában lerendezni, feloldani, az nem elég, hogy tudod a hibáidat, felismered, ez egy következő másik kapcsolatban lesz érdekes. A másik oldalt is kell vizsgálni, ő túljutott-e rajta.

Alakulhat pozitívan is, nem kell minden szálat elvágni, egy érzelmi válságon nehéz túljutni és a párodnak is kell idő. Amikor egy összeköltözés van tervben és utána meg megszakad a kapcsolat, megromlik, akkor ott már véleményem szerint nem sok értelme van újra, ha összetartoznátok, akkor nem lett volna vége, és ha tényleg kezdesz magadra találni, akkor az önbizalmad is meglesz, de ezt az energiát meg érdemes egy másik kapcsolatba befektetni.

Nekem volt ilyen újrakezdésem több is és az a tapasztalatom, hogy a kezdeményező fél az, aki esetleg túljutott vagy úgy érzi túljutott a problémáin, viszont a másik fél még nem biztos, tehát nem is szabad még akkor sem beleugrani rögtön, hanem átbeszélni és felmérni a másik mennyire van túl ezen, aztán ha ez oké, akkor megpróbálni, de ezt is csak fenntartásokkal.

2020. máj. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi lett a kapcsolatotokkal kérdező?
febr. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!