Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Miért olyan nehéz szakítani?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan nehéz szakítani?

Figyelt kérdés

Legalábbis nekem nem megy. Soha nem ment. Előző kapcsolatomat is 6 évig húztam, pedig már az elejétől nem működött a kommunikáció. Mégis próbáltam mindenféleképpen megoldani. És utána is, mikor szakítottam, majd belehaltam a hiányába...

Most 2,5 éve élek kapcsolatban, az elejétől nem jó, sok a vita, folyton próbál lehúzni, beszól, amit persze nem hagyok, de érzem, hogy nem erre vágyom. Ugyanakkor a jó dolgok itt tartanak, közös hobbik, meg már kialakult kötődés, családjaink között is. Vannak dolgok, amiket jól kezel, kapok sok jót, de közben sokszor azt érzem, nem tisztel eléggé. És én nem ilyen kapcsolatra vágyom.

Mégsem bírok mozdulni. Most megint mindent felrúgni, költözni, megint nem érezném magam otthon (pedig van hova mennem, van lakásom). De már itt kialakitottam dolgokat, meg kialakitottunk szokásokat, és azokhoz ragaszkodom.

Egyébként is ilyen típus vagyok, tárgyakhoz is ragaszkodom, gyerekkorom óta.

Hogy látjátok?

36N


2020. aug. 19. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

*Ugyanakkor a jó dolgok itt tartanak, közös hobbik, meg már kialakult kötődés, családjaink között is.


meg a pénz+hatalom.

2020. aug. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kapcsolatfüggő vagy. Szerintem egy jó pszichológus kéne...
2020. aug. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Azért nem gondolom, hogy kapcsolatfüggő lennék, mert szeretek egyedül lenni, van igényem rá, elég gyakran.

Nem félek az egyedülléttől, tudom, hogy meg tudom oldani az életemet, önálló vagyok, nem is keresek rosszul.

Sokszor el is képzelem, hogy egyedülálló vagyok, és tök jó.

De vmi itt tart...

2020. aug. 19. 13:42
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A szakítás szinte mindig fájdalmas, azért nehéz megtenni.
2020. aug. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Régen azt gondoltam, nem nehéz. Legalább 50x meg is tettem. A mostani páromtól viszont csak a halál választ majd el.
2020. aug. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kapcsolat sem tökéletes. Rá kéne jönni mi baja van normálisan megbeszélni a dolgokat. Ha szereted es mind ketten akarjátok bármit meg lehet oldani együtt. Gondold át, te szerinted minden tökéletesen csinálsz, szerinted a te viselkedésed néha számára nem lehet rossz? Nem ismerlek de nem csak a másikban kéne keresni a hibát. Ha meg annyira rosszul erzed magad ebben a kapcsolatban próbáld meg mással, de az sem lesz olyan feltétlen mint amilyet elképzelnél magad mellé. Sajnos egy jó kapcsolatért tenni kell.


Ezek olyan dolgok amiken lehetne még javítani,még mielőtt eldobnád a kapcsolatot.

2020. aug. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kapcsolatfuggosegnek hivjak, azaz inkább vagy egy nem jol mukodo kapcsolatban mint hogy szingli legyél. Es felsz a valtozasoktol.
2020. aug. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne hagyj el! Én mindent meg fogok tenni hogy jobban tiszteljelek.
2020. aug. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az tart vissza, hogy gyáva vagy kockáztatni, és egyedül lenni bizonyos ideig azért, hogy megadd magadnak az esélyt arra, hogy boldog kapcsolatod legyen. Aki nem bátor, annak nem jár a bátrak boldogsága
2020. aug. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Légy a feleségem. oszt majd engem is elhagyhatsz.
2020. aug. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!