Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Miért mindenki újra kezdés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mindenki újra kezdés elleni? Soha senki nem kezdte újra úgy, hogy minden jobb lett?

Figyelt kérdés

Idézetektől kezdve, mindenhonnan az jön le nekem, hogy ha egyszer külön mentek, akkor már nem lehet újra kezdeni.


Erről mi a véleményetek?



2021. febr. 13. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Nagy általánosságban egyetértek vele. Vannak esetek, amikor talán érdemes megpróbálni újra, de hogy ezt ki lehessen mondani, ismerni kellene a kapcsolat egyedi történetét, pszichológiáját (azaz a lelkiállapotok és érzelmek alakulását).
2021. febr. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jól elvoltunk, sok minden összejött és most pl a korona vírus - home office miatt váltunk el úgy, hogy mind a kettőnknek rossz volt, mindketten szeretjük egymást, de ennek most vége. Mindketten bizonytalanok vagyunk, lehet más a célunk. Egy kis külön lét lehet nem árt, mert nem olyan külön lét, hogy kiakarja próbálni mással milyen a kapcsolat vagy a szex.
2021. febr. 13. 15:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, csak a gyakorlat az, hogy nem érdemes.

Egy barátnőm még mindig (cirka 10 éve) járja a körforgást a párjával (aki néhol az exe). Járnak, szakítanak, szünet, újrajárnak, szakítanak, szünet, járnak mással.... stb.

A legtöbbünknek férje, felesége van már 1-2 gyerek, lakás, ház jó munkahely.

Neki? Lemondott egy jó munkahelyről, mert az ország másik felében volt (még felvételiznie sem kellett, mert rá gondoltak) de jajj akkor távol lenne az exétől. Hagyta. Nincs normális párja, esélyt sem ad jelentkezőknek, csak búfelejtőnek, amikor épp nem együtt vannak. Nem halad az élete semmerre, mert mindig ott tart, hogy na akkor kezdjük újra.


Igazából én is azt látom, hogy ha nem tudnak a felek valamit megoldani, azt szakítás után sem fogják hosszú távon. Lehet ideig óráig megemberelik magukat, aztán megint minden visszaáll a régibe. Egy mókuskerék az egész.

2021. febr. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem van esély az újrakezdésre csak jó adag önismeret kell hozzá, vagy bevállalni egy párterápiát. Igazából az a kulcs, hogy beszéljetek át mindent, min ment félre a régi kapcsolat és el tudjátok engedni a régi sérelmeket. Utána pedig át kell gondolni, hogy ki tudjátok-e javítani a hibákat hosszútávon vagy csak az ismerős pár jobb, mint egy ismeretlen. Mert akkor később ugyanolyan szar lenne, mint az első alkalommal.
2021. febr. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ahol az egyik, vagy mindkét félnek elmúlnak az érzései ott nem szokták újrakezdeni. Nálam is ez volt. A barátnőmnek elmúltak az érzési felém és most csinálhatnék bármit, a csillagokat is lehoznám neki, ő akkor se kezdené újra. Nem haraggal váltunk el, normálisan megbeszéltük a dolgokat mi miért nem volt jó és én jobbra mentem ő balra. Viszont azt nem zártuk ki hogy a jövőben lehet még köztünk valami. Most ezzel a barátság dologgal próbálkozunk de nem tudom mi lesz ebből az egészből. Senki nem tudja hogy az élet mit hoz ezért én nem vagyok az újrakezdések ellen. Ha nem is szakítás után, de lehet 5-10 év múlva újra egymás mellett lesztek.
2021. febr. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Általánosan ez a tapasztalat. Én is eltudtam képzelni az újrakezdést még x idősen, de aztán rájön az ember (sok esetben konkrétan képen csapja), hogy ez csak egy erős vágy a fájdalom elkerülésére, ami a szakítással jár. Egy menekülés, mert fél a továbblépéstől, az ismeretlentől, az egyedülléttől, a problémáival való szembenézéstől.


Nem mondom én se, hogy nem lehetséges újra összejönni és abból működő kapcsolatot fenntartani, de attól hogy lehetséges valami, még nem lesz gyakori.

2021. febr. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenkinek a saját döntése
2021. febr. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!