Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » 3 éve lett vége egy kapcoslato...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 éve lett vége egy kapcoslatomnak, de még mindig erős érzelmeket vált ki belőlem az exbarátnőm. Ez mennyire gyakori, nennyire normális jelenség 3 év után? Részletek lenn. Menjek pszichológushoz, vagy felesleges?

Figyelt kérdés

31/F vagyok. Eddigi életemben még csak egyetlen igazán komoly, hosszabb kapcsolatom volt, ami kicsit több, mint 3 évig tartott. (25 és 28 éves korom közt, 2015 szeptemberétől - 2018 novemberéig.)

Szóval kicsit több, mint 3 éve vége. A szakító fél nem én voltam.

A szakítás után néhány hónappal lett új kapcsolata az exbarátnőmnek. Akkor elengedtem őt újra, még jobban, mint a szakításkor. Ezt úgy kell érteni, hogy a szakítást követő hónapokban, amikor még szingli volt, én nagyon reménykedtem benne, hogy visszatér hozzám. Nem adott erre bátorító jelet, ennek ellenére hittem és bíztam abban, hogy ez csak átmeneti a részéről. Miután összejött az új barátjával, próbáltam örülni annak, hogy boldog, és mindennemű kommunikációt megszakítottam kettőnk közt.

Nagyon sokáig elképesztően fájt az elvesztése, szinte mintha meghalt volna. Sőt, rosszabb, mert szerintem hamarabb feldolgoztam volna, ha meghal, mint ezt, hogy él, csak nem része az életemnek, nem szeret, mással van. De ez mindegy.

Kb. 1 év elteltével elkezdtem jobban lenni, mert a céljaim elérésének szenteltem minden energiámat, ami elég jól működött. Néha ennek ellenére voltak napok, amikor úgy éreztem, hogy még mindig elképesztően hiányzik, és még mindig szeretem. De voltak napok, hogy kicsit sem hiányzott, és úgy tekintettem a szakításra, hogy jobb így, mert nem illettünk össze. Ezek voltak a jó napok ilyen szempontból.

Azóta újabb 2 év eltelt, mára már 3 éve volt a szakításunk. Megtudtam, hogy az ősszel eljegyezte a barátja. És hirtelen olyan erősen megrohantak az érzések. Hogy még mindig szeretem. Hogy kimondhatatlanul hiányzik. Hogy együtt kellene lennünk. Hogy sosem fogom tudni elfeljteni őt, nem csak az eszemmel nem, de a szívemmel sem. Hogy mindig szeretni fogom annak ellenére, hogy már soha többé nem fogok vele találkozni.

Ez normális, hogy 3 év után ilyen erős érzéseket váltson ki belőlem, hogy jegyben jár? Ki a tökömet érdekel, hogy szingli, kapcsolata van, vagy házas? Miért van még rám ilyen hatással 3 év után? Menjek pszichológushoz, különben a nyakamon marad az iránta érzett szeretetem egy életre?


2022. jan. 3. 15:21
 1/3 anonim ***** válasza:
32%

Te is tudod, hogy nem normális. Azért tetted fel a kérdést.

Nekem is van olyan exem akivel 10 éve lett vége, de a mai napig erős érzelmeket vált ki belőlem ha meglátom. Taposnám bele a betonba egyből!

2022. jan. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Sosem értettem, hogy miért akarja mindenki elfelejteni a nagy szerelmeit. Olyan, mintha a halott nagyszüleinket akarnánk elfelejteni, mert fáj a hiányuk. A csalódás, szerelmi bánat is fontos része az emberi létnek. Tapasztalat szerzés, tanulás, kell a lelki fejlődéshez. És nem kell minden szarral pszichológushoz rohangálni. Ember vagy, dolgozd fel a veszteséget, alakítsd át, és fogadd el. MINDEN elmúlik, a jó és a rossz is, te is, én is. Amúgy valószínűleg már nem vagy szerelmes, csak nosztalgiázol, ami nem baj. Halkan jegyzem meg, hogy máig hiányzik az első szerelmem, 16 évesek voltunk, most 46 vagyok ( nem a kislány hiányzik, hanem az érzés és a fiatalság.) És azóta volt több barátnőm, még feleségem is, és mindet szerettem. Tudtad, hogy a fontos emlékeink fizikailag is benne vannak az agyunkban?, szóval ha akarnád sem tudnád elfelejteni. Ez van, üdv az emberek világában.
2022. jan. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenn uj nőd nem kattognal már rajta 1 nap mulva se.
2022. jan. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!