Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítás után törvényszerű,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítás után törvényszerű, hogy nem lehet jó viszonyban maradni? Minden kapcsolatot meg kell szakítani a másikkal?

Figyelt kérdés
Általában ezt a tanácsot hallom, de több olyan példát is láttam a környezetemben, ahol működőképesnek bizonyult a barátkozás, szóval kíváncsi lettem, hogy mennyire él ez a kulturális norma.

2022. márc. 17. 05:13
A kérdező szavazást indított:
Az a legjobb, ha az érintett felek többé nem keresik egymást semmilyen formában, mert igazából ezzel lehet lezárni a történetet.
Inkább egyén- és kapcsolatfüggő, hogy kiknek hogyan jobb.
44 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Dehogyis. Az exszel lehet jó viszonyt ápolni, de semmiképp nem kötelező a harag
2022. márc. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy ritkán, mert szakításkor általában nem kölcsönös a döntés, vagy ha az is, attól mg lehet egyéb oka, de érzelmek még maradhatnak egyik agy akár mind2 félben..


Ergo akkor működik ez a barátság, ha mindkét (!) fél már csak barátságot, és nem vonzalmat/szerelmet egyebet érez.. Nyilván.

2022. márc. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom kapcsolatfüggő.


Egyrészt függ a kapcsolat hosszától, minőségétől.


Vannak kapcsolatok, melyek azért szűnnek meg, mert alapból nincs veszekedés, nincs harag, de ennek ellenére nem működik. Ilyen esetben lehetséges, hogy barátok maradnak, néha találkoznak, de semmi több.


Aztán vannak azok a kapcsolatok, ahol folyamatos a veszekedés, megalázás, megcsalás, ilyen esetekben nem hinném, hogy sikerül a jó viszonyt fenntartani szakítás után, még akkor sem, ha van gyermek.


Persze kivételek mindig vannak.

2022. márc. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 harebell ***** válasza:
96%
Nekem szerencsére sose volt "csúnya" szakításom, nem volt nagy veszekedés és egyik félben sem volt mély sértettség. Miután feldolgoztuk a kapcsolat végét és lezártuk az azzal kapcsolatos érzéseket, semmi akadálya nem volt, hogy legyen köztünk egy haveri vagy akármilyen jó viszony, ha mindketten igényeltük azt. Volt, akivel nem kerestük utána egymást, de volt, akivel ugyanúgy megmaradt például közös hobbi, közös baráti kör. Persze nem mindegy, mi miatt és hogyan ért véget a kapcsolat, nem minden esetben működik ez.
2022. márc. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Lehet békében elválni meg korrekt, jó kapcsolatot ápolni pl a közös gyerek érdekeit nézve vagy ha egy helyen dolgoztok, de szerintem annak valami baj van a toronyban vagy sosem volt szerelmes a másikba, aki ezek után még barátkozni akar. Volt is valami kutatás, hogy akinek ez megy, az nagyon nagy eséllyel pszichopata. Nem hiszem én sem, hogy normális az érzelmi világa annak, aki a dugópajtijával vagy exével bratyizgat ahelyett, hogy a leendő párja és a jövőbeli élete érdekeit tartaná szem előtt és lezárná azt, ami nem való oda... Mert ja, ha nincs valami praktikus oka, akkor nem való oda egy olyan ember, akivel korábban jövőt terveztetek. Lehet köszönni kedvesen, össze lehet dolgozni, de haverkodni kedvtelésből? Kiröhög a világ...
2022. márc. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

Normalis emberrel lehet normalis kapcsooatot tartani szakitas utan is


Nem normalissal pedig nem

2022. márc. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
Én minden exemmel megszakítottam a kapcsolatot. Így tartom fernek a mostani párommal szemben. Nem is igazán hiányzik a velük való bármilyen kontakt, nem is vagyok kíváncsi rájuk. Szép volt jó volt, ennyi volt, az élet megy tovább.
2022. márc. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Volt is valami kutatás, hogy akinek ez megy, az nagyon nagy eséllyel pszichopata."

Milyen jó is az, mikor forrásmegjelölés nélküli, kétperces Szeretlek Magyarország cikkek alapján ítéljük meg az emberi pszichét meg az emberi kapcsolatokat.

2022. márc. 17. 14:54
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
lehetsèges, de nem gyakori. milyen volt a kapcsolat, szakítási ok, kapcsolat hosz stb. van olyan akivel 1 hètig voltam együt, nem volt jó, szètmentünk, de barátok vagyunk, van olyan hogy 5èv után megcsalt, azzal nem...
2022. márc. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

mindaddig amig negativan érzünk a másik iránt addig nem futott ki a probléma érzelmileg, tehát még van amin dolgozni kell magunkban, hogy lezárjuk érzelmileg is. Amig megérint addig nem dolgoztad fel, és minél dühösebb vagy annál több munka van vele, hogy lezárhasd. pl: megbocsátás! :-) akármilyen is, ahhoz, hogy igy alakult mindenki 50%-ban benne kell legyen..véletlenül nincs semmi sem..:-)

még akár egy gyilkosság sem...sajnos..de ez más téma..


Tehát a kérdés, hogy jó viszony persze, hogy lehet, és nem feltétlenül kell összejárni naponta, de vannak olyan párok ahol a gyerek miatt, fontos, hogy kapcsolatban legyenek, és ilyenkor nem árt, ha jóban vannak, és mindenki túltette magát már a másikon :-) mindenki boldog külön külön, és jóban vannak úgy, hogy testileg már nem kapcsolódnak a másikhoz, de mint barát szivén viseli a sorsát..azaz lelkileg még kapcsolatban vannak, de ez sem mindig jó, mert ha van egy friss kapcsolat, és még a régivel lelki szálak füződnek akkor bonyolódhat a dolog, féltékenység stb...


szóval érdemes vigyázni, hogy a régi kötödések, ne mérgezzék az új kapcsolatot!!!

2022. márc. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!