Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Elfogadható ok lenne ezért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elfogadható ok lenne ezért szakítani?

Figyelt kérdés

A barátom és én már lassan 10 éve külföldön élünk és dolgozunk.

Neki annyival másabb a helyzet, hogy vele van az egész családja itt, nekem viszont abszolút senki.

Nekem ennyi év után most már kezd elég lenni ebből az élethelyzetből. Nekem is nagy családom van, de van amikor 2-3 évig nem látom őket. Az öregek is elkezdtek kihullani sajnos.


A munkákkal nem egyszerű, ahhoz hogy itt fenn tudjuk tartani magunkat nekünk is úgymond engedni kell a cégek követeléseinek, tehát ha nem engednek el szabira akkor nem.


Az nekem már nem opció, hogy látogassak haza többet. Az sem, hogy szinte esélytelen itt is félre tenni, saját vagyont szerezni.

Otthon van egy lakásom ami teher mentes, és ezt a színvonalat ennyi erővel otthon is tarthatnánk és nem is más hitelét fizetjük 10x évig.


Természetesen a barátom nem akarja a hazaköltözést. Ezzel egyedül vagyok, de már csak szenvedés nekem az egész kint lét. Sok konfliktust szül ez a dolog.


Érdemes lenne fontolóra vennem a szakítást ezért?


Kérlek olyat ne irjatok hogy "hülye vagy, minek jönnél ide haza, besültél külfölddel és most futnál haza, etc.


2022. máj. 19. 17:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
87%
Ember, a valook az neked relevans. HA szerinted ez valook, akkor valj. Az, hogy o errol mit gondol, az az o dolga. Majd szepen feldolgozza. Egyedul. Eppen ugy, mint te. Valhatsz azert is, mert nem tetszik a haz szine, amiben laktok. Az is valid.
2022. máj. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez tipikusan az a helyzet amikor dobbantani kell, magad mögöd kell hagyni az eddigi életedet hogy egy újat kezdhess egy sokkal jobb minőségben.Megértem amúgy hogy hazajönnél. Én 6 évet rohadtam egy munkásszállón odakint, annyi hogy nálam ennek meglett az anyagi eredménye, de azért a félretett 25 milláért én már teljesen zombivá váltam a végére. Most az van hogy szarban van az ipar, haza kellett jönnöm. Már kezdek feltöltődni, a május csodálatos, ezek az illatok a levegőben, a táj, a hangulat varázslatos. Én is a hogyan továbbon gondolkodom, talán elvégzek valami képzést és ha találnék egy normális melóhelyet akkor maradnék itthon. Nem tudok szabadulni az érzéstől hogy minden kint töltött nap valójában eldobott idő az életemből. Ha te is ezt érzed akkor nincs min tovább gondolkodnod.
2022. máj. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
43%

Hogy neki mi elég válóok és mi nem, az az ö dolga, nem tartozik rád. Rád az tartozik, amit te gondolsz a saját életedröl, a saját érzéseidet és szükségleteidet figyeld.

De hogy hányva mész dolgozni, meg hogy 10 év alatt nem sikerült külföldön valamit fejlödni, az nem feltétlenül csak a párod hibája.

2022. máj. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

13


Nyilván. Eszembe se jutott őt okolni.

Változást szeretnék, amit úgy érzem külföld már nem fog megadni nekem, plusz a családom fogyatkozik úgy hogy ott sem vagyok velük.

Nem érzem itt jól magam már rég, és ebben a barátom is egyedül hagy mert nem akar menni, neki itt a család. Megértem.

Ezek az okok leginkább.

Tény hogy nem lettem atomfizikus vagy agysebész, a nullaról indultam takarítóként vegyész végzettséggel, mivel az otthoni papirjaim semmit sem számitottak kint.

Majd tanultam, mellette takarítottam vagy időseknek vásároltam be. Sok stresszt és megaláztatást nyeltem ehhez az évek alatt buta kis külföldiként hogy már majdnem a végzettségemhez hasonló munkakörben legyek.

És csak nézem ahogy az összes pénzt elviszi a kiadás, nem haladunk sehová, így is hogy ketten csinaljuk. Semmink sincs jóformán.

A párkapcsolati részre nem térnék ki mert oldalakat irharnék róla. Sokat próbáltam javítani rajta vagy nem épp meglátni dolgokat. Szeretem, es ezért ösztönözném a változásra, de erőltetni semmiképp.

Ő nem tartana velem haza, elfogadom, pedig ő is hasonlo szar közegben dolgozik egy gyártó soron. De akkor ö se essen a nyakamnak a döntésem miatt.

2022. máj. 19. 22:27
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

14: itt már tényleg nincs miről beszélni, fogd a cuccaidat és menj haza. Nem érdemes további éveket elpazarolnod. Ne aggódj, én is így kezdtem. Könyvelő végzettséggel a padlót mostam egy gyárban. Tíz évembe került nekem is, amíg ott tartottam, ahol azelőtt voltam.

A párkapcsolatod önmagában sem működik, így meg tényleg nincs miről beszélni. Hidd el, jó döntés lesz.

2022. máj. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!