Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Elfogadható ok lenne ezért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elfogadható ok lenne ezért szakítani?

Figyelt kérdés

A barátom és én már lassan 10 éve külföldön élünk és dolgozunk.

Neki annyival másabb a helyzet, hogy vele van az egész családja itt, nekem viszont abszolút senki.

Nekem ennyi év után most már kezd elég lenni ebből az élethelyzetből. Nekem is nagy családom van, de van amikor 2-3 évig nem látom őket. Az öregek is elkezdtek kihullani sajnos.


A munkákkal nem egyszerű, ahhoz hogy itt fenn tudjuk tartani magunkat nekünk is úgymond engedni kell a cégek követeléseinek, tehát ha nem engednek el szabira akkor nem.


Az nekem már nem opció, hogy látogassak haza többet. Az sem, hogy szinte esélytelen itt is félre tenni, saját vagyont szerezni.

Otthon van egy lakásom ami teher mentes, és ezt a színvonalat ennyi erővel otthon is tarthatnánk és nem is más hitelét fizetjük 10x évig.


Természetesen a barátom nem akarja a hazaköltözést. Ezzel egyedül vagyok, de már csak szenvedés nekem az egész kint lét. Sok konfliktust szül ez a dolog.


Érdemes lenne fontolóra vennem a szakítást ezért?


Kérlek olyat ne irjatok hogy "hülye vagy, minek jönnél ide haza, besültél külfölddel és most futnál haza, etc.


2022. máj. 19. 17:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Add ki az otthoni lakásod es azt tedd félre. Ez 10 év alatt mar nem.kis összeg lett volna.
2022. máj. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha te haza akarsz jönni és itthon képzeled el a további életed, a párod pedig nem akar jönni, akkor marad a szakítás.
2022. máj. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a lakásod olyan helyen van ahol lehet találni munkát, és úgy érzed hogy nem kötődsz már annyira a párodhoz, akkor van értelme új életet kezdeni. Tűzz ki célokat magad elé, pl. egy új állás itthon, új napi rutin kialakítása, programok régi barátokkal (ha vannak) vagy keress új barátokat, új hobbi, sportolás stb. Annak nincs értelme hogy azért legyél ott, mert a másiknak az úgy jó. Úgy élj hogy neked legyen jó. Ha vele jó akkor vele, de ha nem jó akkor minek erőlteted.

Nálunk is van a családban aki 10 év után jött haza, de nála amúgy is ez volt a cél. Neki is van tehermentes lakása Budapesten, jó munkája, párkapcsolata stb. Csak ki kellett alakítania egy új életet itthon.

2022. máj. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

El tudnék helyezkedni a szakmámban rövid idő alatt otthon. Minden adott lenne az új élethez, lakás autó barátok család.

Voltam most otthon egy hetet, ahol mindenki ezt kerdezte minek szakadok meg kint a rossz munkában, rossz környezetben.

Fiatalon ez még buli volt, de most már nekem nagyon nem. A lakás most is bérben van amúgy.

A barátom ennek a reverz változata, ő sehogy sem tudna otthon boldogulni, meg sem próbálná.

Széthúzunk ebben, a kapcsolatunk pedig nem volt mindig épp zökkenőmentes.

Csak bennem van ez a hülye érzés mekkora önző lennék ha ott hagynám és újra kezdeném. Sokszor jön ezzel hogy cserben akarom hagyni.

2022. máj. 19. 17:32
 5/15 anonim ***** válasza:
59%
Lényeg hogy hamar dönts, szerintem te is tudod mit. Tudtad ugyebár ezeket a hátulütőket korábban is csak akkor a pasid még közvetlen Jézus Krisztus alatt de bőven Szent Péter fölött volt a piedesztán. Immár kiderült hogy nem is akkora durranás hogy tűzön-vízen át vele légy. Itthon ugyanez lenne veletek csak lassabb ütemben azaz szakítás helyett évekkel későbbi válás x gyerekkel a képletben. Ez a külföldi élethelyzet viszont gyorsított eljárásban beárazta kettőtök viszonyát...
2022. máj. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

4:

Ha már részedről nincsenek érzelmek, úgy érzed hogy haza tudnál költözni, akkor tedd meg. A "cserben akarod hagyni" szöveget hívják érzelmi zsarolásnak. Így akar maga mellett tartani, mert érzi hogy neked már más elképzelésed van az életről.

Én nem akarlak sem rábeszélni hogy tedd meg, sem arra hogy ne. De az biztos hogy minden ember a SAJÁT gondolataiért, saját érzéseiért és a saját tetteiért felel. A SAJÁTJÁÉRT és nem a másikért. Egy életed van, és az a tiéd, te döntesz róla, és nem más. És ezt nem én mondtam hanem a pszichológusok.

2022. máj. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nálam abszolút szakító ok lenne.

Nem látok bele az életedbe, azt sem írtad, hogy melyik országban éltek, de nem tudom elképzelni, hogyan nem tusz jobban élni. Én Ausztriában élek 20 éve, és ezt az életszínvonalat Magyarországon soha életben el nem értem volna. A fizetésem több, mint felét félre tudom tenni. De most nem is ez volt a kérdés.

A fizikai körülményeid és a lelki oldala a dolognak is mind azt mondatja, hogy lépned kell. Ha engem kérdezel: egyértelműen hazaköltöznék, neked ezzel az emberrel már nincs dolgod.

2022. máj. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Basszus, 10 evet elcsesztel az eletedbol erre a semmire, es azon gondolkodsz, hogy mennyit kene meg? Ennek a kerdesnek nem lett volna szabad megszuletnie, annyira egyertelmu a valasz.
2022. máj. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne maradj vele, mert vele akkr mi lesz. Nagyfiú már, majd megél ahogy tud.

Te meg ne mardj olyan kapcsolatban, amiben nem érzed magad jól.

Kérdezd meg magadtól, hogy boldog vagy-e így.

2022. máj. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Szerinte nem elég váló ok ez, 'nem tudja elfogadni'. Előbb gondol arra hogy félre mentem valakivel, mint hogy felfogja hogy nekem ez már csak egy süllyedztő. Egyedül vagyok, sokszor hányva járok dolgozni, a családja meg csak kényszerjópofiból fogad el.

Amikor kijöttem nem éppen ilyen egzisztenciát akartam építeni. Sajnos egészsegileg és mentálisan is nagyon megviseltek az évek, ennyi látszata van, na meg az a kevés sporolt pénzem. Az árak, albérlet nagyon el van szállva, és higy ezért járjak hányva dolgozni, na ne...

A kapcsolatunkban is megvoltak a jo és rossz pillanatok, utobbiból sajnos egyre több. Sokszor próbaltuk foltozgatni a dolgot, ő most elég elszánt ezügyben, de én azt hiszem eddig bírtam.

Nagyon sajnálom mert szeretem, szerettem volna a helyből is kihozni, de 28 évesen már úgy érzem magam mint egy 50.

2022. máj. 19. 19:34
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!