Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szerintetek van olyan ,hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek van olyan ,hogy első-második család egy válás/szakítás után? Véleményekre fel! :)

Figyelt kérdés

Szerintetek ha egy pár elvált vagy mondjuk csak szakítottak de született ebből a házasságból vagy kapcsolatból gyerek is, akkor a későbbiekben ha mindkét fél új párt talál magának érezheti úgy az új pár ,hogy ő "csak" egy második család és a párjának van egy "első" családja? Szerintetek van ilyen ,hogy első-második család? Oké ,hogy valaha mondjuk az ex házastárssal/élettárssal és a gyerekkel egy családot alkottak, de azóta ezt felbontották elváltak külön életet kezdtek elvileg mindketten.

Én úgy gondolom ,hogy elváltként is az embernek jobb esetben egy családja van az új aktuális párjával/házastársával nincs olyan ,hogy első-második, természetesen az előző kapcsolatból született gyerek beletartozik ebbe a családba. (Vagyis belekéne ,hogy tartozzon) Viszont szerintem elég erős és bántó tud lenni ha valaki azt mondja az új párnak ,hogy te csak második család vagy a párodnak mert neki már ott az első gyerek az exasszonnyal és stb.. Itt gyakori kérdéseken olvastam egy-két ilyen hozzászólást. Engem nagyon foglalkoztatnak ezek a kérdések sokat szoktam olvasni fórumokon az ilyesfajta kapcsolatokról.


Akik elváltak vagy ilyen helyzetben vannak, főleg az ő véleményük érdekelne ,hogy hogy látják. Mit jelent náluk a család? Kit tart családjának ilyen élethelyzetben? Persze tudom a gyerek anyja/apja mindig a gyerek anyja/apja marad és valamilyen szinten mindig fog tudni róla az ember már csak a gyerekétől is, de ettől független nem gondolnám ,hogy családtagok lennének egy új jól működő kapcsolatban.


Köszi és szép napot nektek! :)



2022. aug. 26. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

valaki azt mondja az új párnak ,hogy te csak második család vagy a párodnak mert neki már ott az első gyerek az exasszonnyal


Nekem még soha nem mondtak ilyet. Amúgy kiröhögném.

Tipikus mozaikcsalád vagyunk - nekem egy fiam van, férjemnek egy fia és egy lánya. A két nagy él velünk, a pici fiú a férjem exével.

Mi így vagyunk egy család. Amúgy mindkettőnknek első házassága, úgyhogy főleg. Én exemnek új családja van, ott született baba is. Férjem volt élettársának is új élettársa.


Nem érzem magunkat másodiknak. Sőt.

2022. aug. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja és közös gyerekünk nincs és nem is lesz.
2022. aug. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi csak most fogunk összeköltözni, nekem van 1, neki 2 gyerek. Nincs ilyen hogy "második" család. Ez a család. Csak van az övéinek egy anyjuk, az enyémnek meg egy apja.
2022. aug. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Normális esetben nincs ilyen, de ettől függetlenül gyakran előfordul. Ez a fajta mentalitás megmérgezi az új kapcsolatot, akár eljut a házasságig, akár nem.

N

2022. aug. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy jó kérdés. Elvált a párom, évek óta külön él. Mégis megkapom másoktól, ráadásul az én ismerőseimtől, hogy úgy utalnak az exére, hogy a "felesége". Mintha én egy másodrangú szerető lennék vagy nem tudom, miközben a múltnak megvan a rangja. Ez nagyon bántó nekem.
2022. aug. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!