Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Miért visel meg ez ennyire?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért visel meg ez ennyire?

Figyelt kérdés

2 hónapja szakítottam egy lánnyal, több, mint két év után. Több oka is volt annak, hogy ezt megléptem, de talán a fő az volt, hogy már nem voltam belé szerelmes és nem tudtam elképzelni vele a hosszútávú jövőmet. Emellett még volt pár apró hülyesége, ami zavart, de azt inkább nem részletezném. Talán egy fél mondatban összefoglalva mindent: nem voltam vele boldog.

És nyilván ez a helyzet egy ideje már fent állt, szóval úgy gondolom hogy jól döntöttem, amikor ezt megléptem.

Viszont azóta nagyon durva, amin lelkileg keresztülmegyek. Az első 2-3 hétben tök jól voltam, felszabadultam, viszont azóta nem vagyok önmagam. Ha nem valami társaságban vagyok, akkor garantáltan itthon depizek, olvasgatom a régi chatelésünket, nézegetem a képeit. Tudom, ez a lehető legrosszabb, amit csinálhatok most, de egyszerűen nem bírom megállni. Lényegében a ,,józan énem" és a ,,kattant"énem egy belső harcot folytat. Előbbi azt mondja, hogy jól döntöttél, majd az idő segít, meg amúgy sem voltál mellette boldog, míg utobbi azt mormolja nekem folyton, hogy sosem fogsz mégegy ilyen szép lányt találni, sosem leszel már igazán boldog és még jó sokáig otthon fogsz magányoskodni.

Bőven azt hittem, hogy ennyi idő után már túl leszek rajta, és le fogom magasról sz.rni, erre ma megtudtam hogy már ő más srácokkal randizgat, talán eggyel már össze is jött. Ez meg még inkább azt érezteti velem, hogy basszus én szakítottam, egy időt együtt voltunk és ez az egész nem is jelent már neki semmit sem. Persze a valóságban gondolom csak irigy vagyok arra, hogy ő megtalálta a boldogságot ilyen hamar én meg nem.

Viszont én még nem állok készen egy kapcsolatra, mert nem vagyok se túl rajta, se lelkileg rendben.


Szóval csak nem értem, hogy miért engem visel meg ez az egész, amikor én szakítottam, és én sokaltam be a kapcsolatunkkal?


Bocsi, hogy ilyen hosszú lett, meg össze-vissza, csak mindenféle dolog kavarog most bennem.


20/F



2022. okt. 20. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Mire vágysz mire lenne szükséged? annak függvényében, hogy valamiért (azt csak te tudod) szakítottál vele. Miért érezted jól magad 2 hónapig egyedül?
2022. okt. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1

Semmi konkrétra sem vágyom, csak újra boldog akarok lenni. És nem két hónapig éreztem magamat jól egyedül, hanem csak 2-3 hétig.

2022. okt. 20. 20:32
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Neked mit jelent a boldogság? Vele nem voltál az, most sem vagy az. Önismeret. Ezt magadban kell megkeresni. Az hogy hiányzik normális, hiszen együttéltetek 2 évig, lehet a megszokás hiányzik nem is ő.
2022. okt. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyan ez mint a drogosoknál amikor "lejönnek az anyagról". Neked most elvonási tüneteid vannak.

Mindegy hogy ki mondta ki a szakítást, nem ezen múlik hogy mit érzel. Most megvontad magadtól azokat a boldogsághormonokat amik egy kapcsolat alatt felszabadulnak a szervezetedbe. Pl: endorfin, vagy az oxitocin ami szex alatt szabadul fel, ez a kötődésért is felelős hormon. Most ez nincs, ezért elvonási tüneteid vannak.

El kellene magad foglalni más dolgokkal, hogy ne azt nézegesd hogy az exed kivel van együtt. Ha te tudod hogy nem volt együtt jövőtök, akkor erre összpontosíts, és ne ess bele az önsajnálatba. Tudom hogy ez nehéz feladat, de ezen tényleg csak az idő múlása segít.

A kapcsolatfüggők ezt a helyzetet nem tudják jól kezelni, ők vagy visszakönyörgik magukat az exhez vagy rögtön keresnek valakit minden mindegy alapon, mert nem tudnak egyedül meglenni, nem tudják mentálisan kezelni ezt a hormon ingadozást.

Legyél türelmes ez egy folyamat, nem megy egyik napról a másikra. Van akinek eltart 1 évig is vagy tovább.

2022. okt. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Férfiaknál tipikus egyébként ez, amit átélsz...Először van a felszabadultság érzés a szakítás után, s csak aztán hetek, hónapok elteltével jön a hiányérzet esetleg fájdalom.


Nőknél éppen fordítva működik ez.

2022. okt. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#4 Köszönöm szavaidat, némi bizakodást sikerült adnod vele.


Sokáig bíztam benne, hogy majd az idő megoldja, és jobban leszek. Valószínűleg így lesz, csak a fejemben én már kitaláltam a szakításkor egy forgatókönyvet, hogy mi hogyan fog alakulni, és nagyon nem aszerint mennek a dolgok.

De igazad van, azt kell néznem, hogy vele nem volt jövőm.

2022. okt. 21. 21:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!