Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Bántalmazó kapcsolat után úgy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bántalmazó kapcsolat után úgy érzem meggyógyulva ismét ismerkedek. Miért érzem ezt?

Figyelt kérdés

Nagyon hamar tudok kötődni, ha tetszik az illető. Érzek vágyat, vonzódást, ha kedves akkor várom a találkozókat, hiányzik, rágondolok, pillangó érzés.


Aztán szakítás lesz vagy ő vagy én. Én azért mert lesz valami ami megijeszt, red flag, dühkitörés, bunkózás, bármi ami narcisztikus jel vagy bántalmazó. Azonnal kuka. De velem is szakítottak már h ő mégse akarja.


Ha előtte úgy is érzem h kezd bennem kialakulni valami érzelem a szakítás után olyan gyorsan túl vagyok rajtuk hogy döbbenet.


Most elgondolkodtató, hogy miért érzek megtévesztően szerelemhez hasonló érzést (40 felé nyilván már nem mondom azt, de az érzés ugyan az mint 20 évesen) ha aztán meg elmúlik.


2023. aug. 31. 12:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Szeretetsóvár vagy, téged nem az illető érdekel, hanem az az álomvilág amit magadnak kreálsz. Tehát nézzen ki jól, ez már elég, a többit hozzáképzeled, amikor kiderül hogy nem jó, lapozol. Sajnos ez nagyon általános jelenség manapság.
2023. aug. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Pf ja 🙄


De nem akarom ezt

2023. aug. 31. 12:55
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ezek minták. Lehet rajtuk változtatni de nagyon nehéz!
2023. aug. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Akkor járj terápiára, mert az önbizalomhiányodból fakad.Tudom, hogy mindig ezt mondják, de tényleg muszáj feldolgozni a gyerekkori traumákat, hogy felnőttként tudjunk ragálni bizonyos helyzetekben.
2023. aug. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én léptem ki bántalmazó kapcsolatból, pontosabban, válással végződött. Azóta sincs senkim, nem is keresek, mert rájöttem, hogy egy csomó olyan dolgot megtaláltam azóta önmagamban, ami miatt nem érzem szükségét annak, hogy bárkiben is a kapaszkodót keressem. Először is magunkat kell szeretnünk eléggé ahhoz, hogy később egy egészséges kapcsolatba kezdhessünk mással.


Van valami abban, amit az egyes írt. A gyógyulási időszakot szerintem nem lehet "elcsalni".

2023. aug. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

A szülői minta? Az a bántalmazó.


Szüleim elvaltak, anyámnak sosem volt más kapcsolata, engem tartott függő viszonyban....


Valószínűleg a bántalmazó ex férjem iránt sem volt valós a szerelem érzés, csak sosem volt szünet, mentünk bele a házasságba, nem volt lehetőségem felismerni hogy ha kilépne az életemből nem hiányozna.


Ez szörnyű


Vágyok egy társra, de sok férfi tud kiváltani belőlem érzelmet, nincs különbség, csak most előbb szakítok, így felismerem h ál érzelmek voltak.


Honnan fogom tudni hogy valós?


Egy 23-27 éves koromig tartó szerelem valós volt, ott egy szünetben az elején belebetegettem, és később is bebizonyosodott h szerelmes vagyok a javából. De az is akkor derült ki amikor szünet lett. 😀 Így fogom tudni magamat tesztelni hogy a szünet alatt mit érzek?

2023. aug. 31. 13:10
 7/16 anonim ***** válasza:
43%

Nekem bántalmazó kapcsi után valahogy csak nyominger csicska pasik prpbálkoznának, akkket oltogatok le, inkább egyedül mig sehol nem látok egy férfit, aki helyes sikeres értelmes és kiállása van.

Én nem vagyok szeretetkoldus.

2023. aug. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

2 éve váltam, jártam pszichológushoz.


Nem érzem h önbizalom hiányom lenne


:/

2023. aug. 31. 13:13
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ha előtte úgy is érzem h kezd bennem kialakulni valami érzelem a szakítás után olyan gyorsan túl vagyok rajtuk hogy döbbenet"


Ez azért lehet, mert eldöntötted, hogy a negatív emlékekre fogsz emlékezni és azok alapján rekonstruálod a róla alkotott képet magadban, hogy ez megerősítsen a döntésedben. Úgy fogsz emlékezni rá, ahogy viszonyulni akarsz hozzá.


Lehet hogy nem tudsz mérlegelni, csak cselekedni, menekülni, megszabadulni a lehetséges problémaforrástól, hogy védd magad az esetleges sérüléstől.

Minden párkapcsolat két emberről szól és a kezdeti fellángolás időszaka után kezdődik el a valódi része, amikor eléd tárul, hogy miben kell fejlődnöd, milyen kompromisszumokat kell kötni, asszertív kommunikációval megbeszélni a problémákat...stb

Párt találni bármilyen fejletlen tini képes, de jól mutatja a modern ember egyre intoleránsabb, párkapcsolatra alkalmatlan hozzáállását, hogy az első felmerülő problémánál, mély ponton visszamenekülnek a szingli lét felelősségtől mentes szabad állapotába.


Ilyen rövid beszámoló alapján nem merek sokkal többet írni.

2023. aug. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Pedig írj, hasznos nekem minden. Mondjátok a szemembe, de tényleg.


Én zöldet adok minden konstruktív hozzaszóláshoz. Meg akarom érteni, változtatni.

2023. aug. 31. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!