Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ha sok nő manapság ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha sok nő manapság ilyen könnyen kiszeret a párjából, nem lehet hogy nem is a párját szerette valójában, csupán a saját maga érzéseit és illúzióit a másikról?

Figyelt kérdés

Elég sok szakítást és válást látok az utóbbi időben. Az bennük a közös, hogy szinte kivétel nélkül a nő kezdeményezi. Vagy a nő hoz olyan döntéseket, amik után már képtelenség normálisan folytatni ugyanazt a kapcsolatot. Pl hűtlenkedés, megcsalás, kivonulás, megszokott és elvárt dolgok elszabotálása és megtagadása. És általában a nő volt akit viszonylag hamar az új párjával láttam, legyen az közösségi oldal, vagy való élet.

Beszélgettem néha mindkét féllel min romlott meg a kapcsolat (jóban vagyunk, és nem akartam senki pártját fogni), általában az a megoldás jött ki, hogy a nő egyszerűen kiszeretett a jelenlegi párjából, néha csupán pár olyan dolog miatt, amiről kiderült hogy a valóságban mégsem úgy van, mint az ő fejében élő téves képben. Tehát hogy beleláttak dolgokat a másikba, amiből néhány nem úgy volt a valóságban, és ennek egyből szakítás volt a következménye.

Most akkor hogy is van ez? Létezik hogy a nők amikor szeretnek valakit, valójában nem is az adott személyt szeretik? Csupán a saját önző vágyaik képeit és illúzióját, amit a másikra húznak? Vagy az előnyöket csupán, amiken keresztül ő maguk többé és jobbá válhatnak a másik fél által? Ez nem kissé önző és egoista hozzáállás? Ez lenne a valódi szeretet? Ki mit gondol erről?



2023. szept. 15. 12:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
38%

Kedves Kérdező!

Most már majd rövidíteni fogok, hogy K.K.

Így egyszerűbb.

Most meg már a szakítás. Hát hallod, velem se szokták sokáig bírni, de Te egy csoda vagy.

De tényleg.

Tudod mit? Én akkor is szeretlek egyszerre 15 nőt vezetsz be a polgármesteri hivatalba, és feleségül akarod venni őket. Egyszerre. Az összeset. Bár az Neked, inkább büntetés lenne:)

Komolyan, ebből a sok hülyeségből, meggazdagodnál, akkora az igény erre online felületen unatkozó háziasszonyoknak.

Igazából azért nem tudok én rád személy szerint haragudni, mert mint ember felrázod a mindennapjaimat, másrészt ez a sok agyatlan hülye picsa, akik manapság lézengenek okos, intelligens nő címszó alatt, de ugyanez áll a műszempillás, műkörmös, én vagyok a legjobb nő a környéken típusokra is, pontosan ilyen férfit érdemelnek, mint TE. Aki hülyíti, tönkreteszi őket, hogy magukhoz térve, végre tudják majd értékelni a normális férfiakat is. Komolyan, elsőnek Téged kellene megismerni mindenkinek. Olyan vagy mint egy szűrő. Egy filter. Természetes szelekció, csak hogy önmagamat ismételjen.

Úgyhogy én szeretlek. De tényleg.

Puszi

2023. szept. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%

Van az a mondás, hogy a nö abba szeret bele, amit hall, a férfi abba, amit lát. Ezért hazudnak a férfiak és sminkelnek a nök.


Ha valaki hazudik neked és a hamis képbe szeretsz bele, akkor az ezek szerint annak a hibája, aki naivan hisz és bizik. De milyen kapcsolat lesz abból, ami úgy kezdödik, hogy nem bizol benne és minden szava hazugság?


Hiheted azt, hogy elsö három randin ki lehet szürni, hogy 1x év múlva meg fog csalni, vagy mást elkövetni. De ez naiv elképzelés. Saját magadról se tudod, hogy milyen ember leszel 1x év múlva.


Ez csak felelõsségháritás, hogy mindenben a nõ a hibás. Gondolom, csupán azért, mert nem téged választott. Honnan tudod, hogy te milyen ember lennél egy hosszú kapcsolatban?

2023. szept. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

2-es, részben igazad van, csak kissé részrehajló megállapításokat is teszel. Mert én elismerem és elfogadom hogy sok férfi hazudik, és valóban sokszor a párválasztási rituálé része, sok nő is azt válassza végül aki többnek jobbnak tűnik, ami néha pusztán csak annyi hogy ki adja elő magát jobban. Na de két dologról megfeledkezel. Az egyik hogy vannak esetek amikor az adott férfi valamiben az igazat mondta, de az adott nő nem akarta neki elhinni, hanem a fejében élő hamis képnek hitt inkább, a férfi szavaival szemben. Mondhatni klasszikus önbecsapás. A másik pedig hogy nem csak a férfiak hazudnak, sok esetben a nők is. Főleg amikor érdekükben áll, hogy a másik fél őket válassza, ugyanúgy a sminken túl a szavak szintjén is, szebbnek, jobbnak, másikhoz jobban passzolónak stb. Fogadjuk el hogy a párválasztás része, mivel általános. De szerintem kár lenne ezt nemekre kihúzni, mert akkor kijön ez amit te is állítottál, hogy minden férfi alapból hazudik, és minden nő akinek ilyesmi téves képe van a másikról, az csakis áldozat lehet. Holott nem, sokszor tényleg nem akarják elfogadni a valóságot, amit a férfi állít magáról. Hiszen ők jobban tudják.

1-es, neked pedig <3 Örülök hogy itt vagy, jókat írsz és én is szeretlek Téged!

2023. szept. 15. 12:57
 4/26 anonim ***** válasza:
86%
Talán tenni kellene a kapcsolatért, mindkét félnek. Ez erről szól. Sokan elfelejtik, miután megszerezték a másikat. :)
2023. szept. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező

Amit leírtál, az passzol... a 15 évesekre.

A szerleem by definition elködösít. Egy illúziót szeretsz meg, nem pedig ténylegesen a másik valóját. Ez férfiakra és nőkre egyaránt igaz, tekintve, hogy ez a szerelem metodikája. Tudod, a rózsaszín köd.


Kb fél év környékén van minden kapcsolatban egy krízishelyzet, amikor kiderül, goy lassan el kéne kezdeni tenni is valmait a kapcsolatért, nem elég csak úgy lebegni benne. És ilyenkor szokott behatolni a a rózsaszín ködve a valóság.

ismtélem, ez még mindig mindkét félre jellemző.

Ilyenkor szokott jönni a "kiszerettem belőle" vagy a "nem olyan, mint amilyennek megismertem" dolog, tekintve, hogy a rózsaszín köd és a valóság valóban különböznek.

Shit happens, ez van, ha az ember nem robot:D



Az, hogy sok válást, szakítást a nő kezdeményez annak általában az az oka, hogy a nők - franc tudja miért - hamarabb és jobban eljutnak arra a pontra, hogy a kapcsolatért tenni kell. Mi férfiak szeretünk ellenni benne, ha van is valami probléma azzal nem törődni "ez ilyen" és akár éveken át morogni rajta anélkül, hogy kezdenénk vele bármit.

Szóval emiatt a nő hamarabb érzékeli a problémát és kezeli problémaként.

Ha ebben a férfi partner, akkor legtöbb esetben a probléma megoldható. Persze nem mindig, de ha már kettőből ketten akarják, az elég jó arány.


Nemrégiben szakított két barátom 11 év után. Én is beszéltem velük külön-külön.

A srác azt mondja, hogy kb fél éve kezdődtek a problémák.

A csaj azt, hogy 2 éve.

Azért ez elég jelentős időkülönbség, nem?:D



Egy kamasz kapcsolat elvágólagosan ér véget egyik napról a másikra. nem így egy tartós "komoly" kapcoslat. A legtöbb esetben a pár tagjai akár hónapokon vag yéveken át csak kerülgeti egymást mindketten tudják, hogy yakorlatilag vége, de még nem merik áttörni az utolsó falat.

De a kapcsolat ekkor a gyakorlatban már véget ért, pusztán nem hivatalos a szakítás.

Ennek következtében a gyásfolyamat már rég megindult, amikorra maga a szakítás megtörténik.

és ennek következtében az új kapcsolat is hamar alakul ki. Legalábbis külső szmelélő számára, aki ugye a szakítást a hivatalos szakítástól számítja, nem pedig jóval korábbtól.


A fent említett 11 év után szakító pár kb júniusban szakítotak. A srácnak kb 2 hétre rá, a csajnak mostanra lett új párja.

Megviselte őket? Meg hát. De a gyászfolyamat már vagy a 4. lépésnél tart, vagy végbe is ment teljesen., tekintve, hogy a kapcoslatnak nem júniusban lett vége, hanem tavaly nyáron.

2023. szept. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
47%

K.K! (csak a praktikusság kedvéért)

Szívesen szórakoznék itt tovább, de mennem kell hamarosan.

Igazad van, az ember nyílván az előnyösebb oldalát igyekszik mutatni, különösen egy férfinek, aki tetszik is neki.

De engem nem kell választanod. Ahhoz már túlságosan nyílt ez az egész, lényegében már régen átlépett egy vonalat a klasszikus párkapcsolat vonatkozásában, amennyiben nincs már titok, nem lehetnek a szokásos játszmák, az egész túlságosan valóságossá vált, bár ezt egyértelműen én rontottam el a vadászkutya üzemmóddal, de nem érzem úgy, hogy ez probléma lenne.

Azért ne tedd tönkre azt a sok szerencsétlent. Nekik is csak egy életük van, akár milyen is

Puszi:D

2023. szept. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
72%

Én most a saját peldambol tudok kiindulni, én is most szakítottam a párommal nőként, több mint 5 évig voltunk együtt. Én azért szakítottam, mert egy nagyobb veszekedesunk után átgondoltan az elmúlt éveket, és rá kellett jöjjek, hogy nagyon boldogtalan vagyok mellette. Rengeteg olyan problémánk volt, ami nagyon bántott az O reszerol és sosem tudtuk megbeszélni, sosem akart valtoztatni rajtuk.Az utolsó egy evunkben szinte már nem is csináltunk együtt semmit, nem mentünk sehova, alig láttuk egymast, alig beszélgettünk, egyszerűen már kínlódás volt az egész. Én elmondtam neki őszintén minden olyan dolgot, ami bántott vele kapcsolatban, amire O annyit tudott mondani, hogy ezeket a problémákat nem tudjuk megoldani, valóban nincs a kettőnek jövője. És vége lett. Én úgy szakítottam, hogy valójában nem is akartam, de tudtam, hogy így lesz a legjobb. Itt vagyunk lassan ket hónappal szakítás után, neki már réges rég van barátnője én viszont teljesen a padlón vagyok és fogalmam nincs, hogyan tudnék kimászni ebből az egészből. Én folyamatosan azon gondolkodom, hogy mit ronthattam el, mit tehettem volna jobban, mik voltak az én hibam, ami miatt O is véglegesen belátta, hogy ez nem működik. Rettenetesen hiányzik nekem és hiába próbálom magammal továbbra is elhitetni, hogy ez volt a helyes dontes, nagyon megbántam a szakítást. Én nem azért szakítottam, mert kiszerettem belőle, azért szakítottam, mert soha nem akart az egész kapcsolathoz való hozzáállásán változtatni. Soha nem volt hajlandó megbeszélni semmit, nem volt hajlandó kompromisszumra, nem volt oszinte, stb...


Én ezen a kerdesen is sokat gondolkodtam, hogy lehet valaki olyat láttam ebbe a férfiba, olyat képzeltem bele, aki valójában nem is O. Lehet én vártam el sokat tole, nem tudom. Egy biztos, sajnos én meg mindig szeretem őt és nem tudom elengedni. Szerintem csomó nő csak azután tudja átgondolni/belátni a saját hibáit, miután vége lett az egésznek, addig viszont mindig csak azt helyezi előtérbe, amit a másik fél csinált sz*rul. Nálam legalábbis így van/volt.


Válaszolva a kérdésedre, simán lehet az amit leírtál. Mondom, én nem tudok minden nő nevében beszélni, csak a saját peldambol kiindulni, de simán lehet az esetek túlnyomó részében az,hogy a nők a saját elképzeléseiket húzzák ra a másik felre és abba kapaszkodnanak minden áron. Hogy ez valódi szeretet-e? Hát... nem. Számomra a szeretet egy nagyon komplikált dolog, sokkal több annál, minthogy elvárok egyes dolgokat a paromtol, éppen ezért nem is tudok még kiszeretni belőle. De minden nő máshogy gondolkodik, mindenkinek mást jelent a szeretet.

2023. szept. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

6-os hát az élet már csak ilyen. Sokszor az emberek nem lehetnek együtt, hiába szeretik egymást. Sajnos én is túl hirtelen vallottam színt feléd, és ezzel jelentősen romboltam jómagam is a jövőbeli játszmázós potenciálomat feléd. Anélkül meg nyilvánvalóan unalmassá válna minden, már a nulladik pillanattól kezdve. Azért még biztos összefutunk itt párszor a gyakorin, hogy legalább a normális beszélő viszony megmaradhasson.

5-ös, ez jó és elgondolkoztató válasz. Sokmindennel egyetértek de sajnos nincs most időm kifejteni. Út közben biztos sokat fogok gondolkodni 1-2 dolgon amiket írtál, főleg a lelki érettséges részéről. Sok helyen valóban pontosan ezzel lehetett a probléma szerintem is. Pedig technikailag nem tinikről volt már szó, de sok mindenben mégis pontosan úgy viselkedtek.

2023. szept. 15. 13:24
 9/26 anonim ***** válasza:
49%

erről mindig az jut eszembe hogy a férfiak JELENTŐSEN nagyobb hányada hagyja el a beteg/rákos párját, mint a nőké.


mindig megy a pampogás arról hogy a nők képtelenek igaz szeretetre, de ti vagytok azok akik használják csak a másikat, és semmi sem elég nektek. ha a nő nem tud már ellátni titeket, mert teszem azt haldoklik..? otthagyjátok. ha nem szexel eleget, mert nem jó veletek a szex (minek figyelni a nők igényeire? [link] ) vagy mert épp most szült? rohantok prostizni.


ha egy nő szeret, akkor elég csak a minimumot nyújtani ahhoz hogy ne akarjon elhagyni titeket. ha havi egyszer tépsz neki egy virágot, vagy megdicsered az ételt, amit elkészít neked, vagy néha megköszönöd hogy elvégzi a házimunkát, akkor azt hiszi hogy te vagy a legromantikusabb férfi a világon, annak ellenére hogy full parazita módon élősködsz a nőn. de sok férfinak még ez se megy...


a férfiak tényleg ritkábban válnak, mert ők max akkor hagyják ott a nőt, ha a nő már abszolút nem szolgálja ki őket (lásd: beteg, vagy csak simán lusta/férfias). benne maradnak egy szar kapcsolatban, pusztán azért, mert az milliószor kényelmesebb, mint újból kezdeni mindent. emellett persze mennek prostizni, vagy szeretőt tartanak, és panaszkodnak arról hogy mekkora büdös tehén a nejük, és milyen rossz a házas élet.

a nők meg akkor hagyják ott a férfit, ha tényleg semmit nem kapnak a férfitől érzelmileg, vagy ha kiderül a megcsalás (ami egyébként a leggyakoribb válóok, szóval ha fáj a szívednek hogy mások házassága tönkremegy, akkor szólítsd inkább fel a férfiakat hogy ne dugjanak félre)

2023. szept. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
75%

Én a mostani páromon kívül mindig egy képbe voltam szerelmes. Ha tudnád, hány hazudós pali van... Tényleg mindent összehazudnak egy kis punciért. Nagyon odaadóak az első 2 hónapban. Folyamatosan keresnek, szinte mindenben egyezik a véleményünk, folyton dicsérnek. Ezt amúgy kb addig, amíg le nem fekszenek, onnantól már biztosra veszik, hogy elővehetik a csajt, amikor kedvük tartja, de elvárják, hogy mindenben a nő alkalmazkodjon. Többé már nincsenek bókok, egész nap nem írnak vissza, bármit csinálsz, arra beszólnak, utálni kezdenek mindent, amit eddig szerettek... Ráadásul én elég rossz emberismerő is vagyok. De sose tudtak évekig átb.aszni, hamar kiderültek a dolgok, de én akkor már szerelmes voltam a képbe és nem tudtam szakítani egyből. Ja és hamar túllépni se, mert ragaszkodtam a képhez.


Amúgy egyszer volt egy srác, akivel sokat szexeltem, én járni akartam, de ő nem. Majd abbahagytuk ezt az én kérésemre. Rá háromnegyed évvel megkeresett, hogy találkozna. Ahogy megláttam, hát halljátok :D Én akkora kiábrndulást még nem láttam. Nem értettem magam, hogy mit láttam benne :D F.asztransznak hívják hivatalosan a jelenséget. Amíg nem feküdtünk le, nem akartam vele összejönni, miután már nem szexeltünk, okádni tudtam volna tőle :D

2023. szept. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!