Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan lehet szakítás után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet szakítás után tanulni, koncentrálni, teljesíteni? 19/L

Figyelt kérdés
Ma vetettem véget egy 4 éves kapcsolatnak, mert számomra már kihült, csak lelki teher volt, és bár nagyon szerettem a páromat de úgy éreztem jobb nekünk egymás nélkül. Szenvedek, mert felemészt a gyász, de közben folyamatosan teljesítenem kell, mivel májusban érettségiznem amivek a tanárok minden áldott nap kitartóan traktálnak, jó jegyeket kell szereznem hogy felvegyenek az egyetemre, egyáltalán teljesítenem kell az órákon, főleg szakmai gyakorlaton, és mellé csinálok egy tanfolyamot ami az egyetemre készít fel. Ehhez az kellene hogy tiszta legyen a fejem és tudjak koncentrálni, de nem megy. Mióta megjöttem fekszem az ágyban, üresnek érzem magam, és semmi motivációm. Odáig sem jutottam el hogy normális kaját csináljak magamnak, csak ettem egy csomót a sütiből amit anya csinált. Ugyanakkor nem engedhetem meg magamnak, hogy a gyász maga alá temessen, és a jövőm lássa kárát ennek az egésznek. Van erre valamiféle tipp, jótanács, bármi? Vagy ilyenkor az az egyetlen módszer, hogy az ember összeszorítja a fogát és csinálja amit kell, akkor is ha úgy érzi, nem bírja, és majd idővel enyhül a fájdalom?

2023. szept. 15. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Idő. Plusz írd ki. Rendesen gyászold meg, emlékezz. Elnyomni szerintem hülyeség. Közben pedig tanulj. Nyilván nem könnyű a kettőt egyszerre csinálni, de az élet megy tovább.
2023. szept. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Együttérzek veled, nagyon nehéz ilyenkor bármit is csinálni. Viszont az érettségiig még sok idő van, addigra azért rendbe fogsz jönni. Most a lehetőségeidhez mérten lazíts egy kicsit, ne terheld túl magad. Csinálj többször olyat, ami feldob, filmezz, programozz a barátnőkkel, bármit, ami jól esik!

Ne parázz azon, ha most becsúszik egy-egy rosszabb jegy, rengeteg időd lesz még kijavítani. A jobb fej tanárokkal akár beszélhetsz is a szituról, hátha megkímélnek egy kicsit. Meg az iskolapszichológushoz is benézhetsz, ha van.

Kitartást! Nehéz most, de el fog múlni!

2023. szept. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szintén azt tudom mondani amit elöttem is írtak. Időre lesz szükséged, ez így normális. Ami segíthet egy kicsit az tényleg az hogy ha a tanulás mellett próbálsz időt szakítani olyan dolgokra amik feltöltenek, és kikapcsolnak kicsit. Ahogy írták már, szervezz le több programot a barátnőiddel, és vonatkoztass el kicsit a gyásztól.
2023. szept. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
+ ne nézegesd a közös képeket, ha véletlenül írna neked, ne írj vissza. Ezek nagyon vissza tudnak rántani.
2023. szept. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!