Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Akkor voltam boldog, mikor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akkor voltam boldog, mikor boldogtalan... magamnak okoztam ezt a paradoxont?

Figyelt kérdés

Adott egy szakítás (nevezzük első szakításnak), ő szakított velem. Utána még hónapokig rosszul voltam, rám nem jellemző módon még randit is mondtam le, annyira nem érdekelt más. Aztán túltettem magam, és jött is a következő partner. Viszont vele én szakítottam (pontosabban egyéjszakás nem folytatása, pedig lett volna mit, nevezzük második szakításnak), amit pedig megbántam. Ugye ahogy kell, több időt gondolkodom azóta a dolgokon, mint akkor, mikor meghoztam a döntést (visszaút nem volt, beszéltünk azóta kétszer-háromszor, ő nem akar 2. esélyt adni, senkinek nem ad).


És eljutottam oda, hogy rájöttem: inkább visszamennék az első szakítás boldogtalan világába, mert még az is jobb volt egy nem létező jövővel, hogy jönni fog a következő - csak azt már én fogom elrontani. Tudom, ilyen időutazós, múltváltoztatós hülyeségen semmi értelme gondolkodni, de nem tudok másra. Mármint nem vagyok olyan rosszul, mint az első szakításnál, amikor tesi gondjaim is voltak (étvágytalanság, hányinger, 5 kg mínusz), hanem az a tudat zavar, hogy ezúttal magamnak okoztam a bajt, sőt, nagyon nagyot, mert tényleg az igazit dobtam el magamtól.

Ja, és mindez azért fontos, mert azóta is voltak partnerek, de egyikük sem volt olyan, mint ő (az első szakításra, aki velem szakított, már egyáltalán nem gondolok), és velük is volt, hogy én szakítottam, vagy döntöttem úgy, hogy nem jövünk össze, de őket egyáltalán nem sírom vissza, és ez a nagy különbség.


Tehát kezd megborulni a múltérzékelésem, hogy a második szakítás utáni hiány (és főleg az ok, hogy én okoztam) és egyedüllét odáig fajul, hogy az első szakítás utáni depressziót már szinte visszasírom, hogy bárcsak újra átélhetném. Sőt, szinte az egész múltam átíródik ezzel, mert korábbi más nagy problémám (pl. pénzügyi, mikor még egyedül voltam, vagy egyéb családi (tragédia), netán munkahelyi, lakhatási) mind eltörpül, úgy érzem, hogy bármi történt (okoztam akár én vagy más), semmit nem jelent, csak a mostani lelki nyomorúság.


Tehát a lényeg, hogy lassan átíródik a fejemben a múlt... és ez ijesztő.


dec. 9. 11:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem túldramatizálod

Nincs abban semmi ijesztő, hogy az ember mindig a jelenlegi helyzetéhez képest viszonyítja a korábbi dolgokat.

Pl ha hajléktalan leszel, akkor visszasírod azt is amikor "csak" éheztél, de legalább volt tető a fejed felett.

Ez természetes.

A hibák az élet részei, és csak akkor igazán negatív dolgok, ha nem tanulsz belőle. Mivel egyébként pontosan azért követsz el hibát, mert még nem volt honnan megtanulnod, hogy azt az adott dolgot hogy kéne helyesen csinálni. Na mármost egy hiba után (elvileg) már tudni fogod.

Nyilván mindig jobb lenne nem hibázni, de gondolj arra, hogy most már legalább tudod hogyan ne hibázz legközelebb

dec. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"...mert tényleg az igazit dobtam el magamtól."


Nem lehet az "Igazi" ha nem vagytok együtt. A múlt helyett inkább a jelenben kéne élni. Keresgélni, ismerkedni és nem butaságokat összehordani.


Mazochista vagy,hogy inkább boldogtalan lennél? Úgy jön le, hogy kötődési zavaraid vannak és a kudarcokat nem tudod feldolgozni.


Tanácsos lenne felkeresni pszichológust, hogy megfejtsétek miért alakult ki a kötődési zavar nálad.

dec. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!