Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Sokan tényleg csak a szakítás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokan tényleg csak a szakítás után jönnek rá, hogy mit/kit veszítettek? Az emberek nagy része valóban csak akkor becsüli meg a másikat, ha már nincs többé?

Figyelt kérdés

dec. 12. 12:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Nők szokták ezzel áltatni magukat ha a pasi szakít velük
dec. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Így van, nemtől függetlenül.
dec. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Azért ez nem mindig igaz!

Mert mi van ha például szakítok egy bántalmazó alkoholistával?

Akkor majd utólag rájövök hogy mit veszítettem? Hogyne, persze.

Azért a legtöbben már tényleg csak akkor szakítanak ha alapos okuk van rá. Nem lehet idekeverni a kapcsolatfüggőket, szexfüggőket akik azért járnak vissza az exhez, mert pszichésen nincsenek rendben. Nem azért mert utólag jött rá hogy mit veszített.

dec. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyire érett személyiség, van e önkritika és belátása arra, hogy ő is elronthat dolgokat, fontos még az empátia is. Viszont minden nézőpont kérdése, pl. elhagylak, mert te a fenti dolgokkal nem rendelkezel, akkor azt nem nekem kell megbánni.
dec. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Grizesteszta ***** válasza:
100%

Sokan valóban a szakítás után jönnek rá, hogy mit veszítettek, de szerintem ők nem maguk miatt és a rossza kapcsolat miatt szakítottak, mert akartak egy jobbat. Viszont amikor a jobb nem jött össze, akkor elgondolkodnak, hogy inkább maradni kellett volna vagy inkább visszamennének, ha lehetne még.

Szerintem ennek tipikus példája a fickó, aki elhagyta a családját a 20 éves tornász kislány miatt, aki kirúgta. Szerintem a krapek pont ezen gondolkodik most, szó szerint ő is írhatta volna a kérdést!:)

dec. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#3:

Alapvetően nyilván nem a bántalmazó kapcsolatokra gondoltam, hanem ami mondjuk a kisebb-nagyobb konfliktusok / ellaposodás / elhidegülés miatt nem működik.

Ahol mondjuk bekerül a képbe egy harmadik, akinél úgy tűnik, hogy sokkal több a hasonlóság (és esetleg kiderül hogy tényleg így is van), viszont a szakító fél mégis valamiért később kezdi visszasírni a régi párját.

dec. 12. 12:52
 7/12 anonim ***** válasza:
Ahova bekerül egy harmadik ott eleve gond van. Megbánhatja, de max azért, mert vagy dobta a harmadik, vagy nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Egy jól működő párkapcsolatba nem kerül be egy harmadik sajnos. Teljesen más egy futókaland és más egy szerelmi viszony. Szerintem örülj neki, hogy lelépett és reméljük sose fogja bánni, így neked is van esélyed a boldogságra.
dec. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
30%
Ez egy közhely...nem mindig van így.
dec. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Grizesteszta ***** válasza:
100%
#8: Persze, hogy gyakran van másként is. Pl úgy, hogy 'de jó, hogy kiléptem'.
dec. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
Én a fordított verziót ismerem. Ahol nem felértékelődik utólag az ex, hanem kifejezetten minden rossznak elmondják, teljesen lehúzva. Olyan dolgokat is a nyakába varrva amit el sem követett, vagy olyat amiben konkrétan a másik fél volt a hibás. Egyfajta önnyugtatás és szembenézési képtelenség, főleg mert saját magukat is addig szuggerálják ezzel, amíg végül el nem hiszik. Úgy tapasztalom mintha egyre inkább terjedne ez a fajta hozzáállás is.
dec. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!