Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítanunk kell úgy érzem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítanunk kell úgy érzem, intelligens férfi, őszintén meg lehet vele beszélni az okot?

Figyelt kérdés

Bármennyire is szánalmasan hangzik, de szeretném, ha ő is "épülne" ebből az esetből, vagy megértené picit egy felnőtt nő gondolkodását, érzésvilágát, vagy hogy egyáltalán mi kell egy kapcsolatba.


Nem lesz könnyű, mert a barátja is azt mondta, hogy ő jól érzi magát a kapcsolatban. Persze, jól érzi magát, ez világos, mert az ő igényei azért teljesülnek, de szó se volt soha arról, vajon az én érdékeim érvényesülnek-e? Hasonlót akarunk-e? Semmi.


Szóval, làtom rajta, az életvitelén, hogy nem áll készen egy komoly kapcsolatra. Ragaszkodik mindenhez, ami ő volt, olyan érzésem van, hogy ő éli az ő életét, én az enyémet, heti kétszer összetalálkozunk, de ennyi. Ez nem fejlődött 3/4 év alatt semmennyit. Nem érzem, hogy ennél többre kellenék, vagy hogy igazán hiányoznék, vagy hogy értékes lenne a személyiségem, vagy úgy egyáltalán érdekes annyira, hogy a lényem fontosabb lenne a testemnél. Családjainkkal nem találkoztunk. Pár órás taliknál nem volt több. Olyan szinten sem beszéltünk a jövőről sosem hogy mi lesz velünk két múlva. Hogy töltenénk el valahol egy hosszú hétvégét. Vagy egy olcsóbb nyaralást (annyira nincs pénzünk sajnos).

Ő igyekezett bevonni a saját világába (nem élem a hobbijait, de nyitott akartam lenni), ő viszont minden egyes programötletemkor látványosan, vagy kimondva is unatkozott... azért meg kell értenie, hogy ha nem nyitott a másik életére, világára akkor az úgy semmivel se több; mintha magányos lennék. Csinálok mindent, nélküle. Én sem vagyok jelen az ő életében.


Persze most hibáztatom magam, mert le se voltak fektetve a keretek, hogy miért is vagyunk együtt, mit akarunk, stb. Csak ilyen kerettelen bizonytalanságban hadd ne kelljen létezni, ha nem muszáj.


Látok ismerősöket, megtalálták életük szerelmét. Annyi mindent csinalnak, annyi minden történik velük, pikk-pakk összecuccoltak es kimondták hogy érzik, ő az igazi. Hát itt semmi ilyennek a szikrája se.


Vagy velem van a baj, hogy azt akarom érezni, a másiknak nagyon fontos vagyok, hogy nagyon szeret, nem kérdés mennyiszer, mi módon fejezi azt ki, meg lehet vele beszélni. Megkérdeztem miért szeret: "a férfiak ezen úgy konkrètan nem szeretnek elgondolkodni". De azért kèrdeztem meg, mert igazán sosem dicséri a személyiségem, (tudom, van akinek ez nem is a szeretetnyelve), úgy pozitív megerősítést nem kapok. Ilyesmikre gondolok, "de jó volt ez, csináljuk máskor is".


Csak ez belőlem is kihozza a rosszat, én se tudom megdicsérni, nem tudok a lelki dolgaira rákérdezni, mert úgyis csak lerázza ezeket. De sokat beszél a gyerekkoráról, csak arról nem ami most kéne fontos legyen és ez is olyan fura.


Eszméletlen jó pasi, tényleg mint egy görög szobor. Ezt mondanám neki, hogy "nem tudlak elérni, nem engedsz be, távol vagyok tőled és ìgy nincs meg az a mélység sem, amire alapozni lehet. Plusz neked sem kell beèrni valakivel, akivel azt érzed, nem tudsz dönteni, nem tudod elképzelni a jövőt."


Mert én úgy érzem nekem itt nincs szerepem, csak egy "kellék" vagyok.



ápr. 5. 11:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

"jól érzi magát, ez világos, mert az ő igényei azért teljesülnek, de szó se volt soha arról, vajon az én érdékeim érvényesülnek-e? Hasonlót akarunk-e? Semmi."

Eddig tartott az ismerkedés, mert kiderült, hogy nem illetek egymáshoz és nincs közös jövőképetek.

ápr. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem benned van a hiba. Ő szabadidőpartnert keres heti két alkalomra, de ennyi. Egyáltalán nem érdekled, nem érdekli, te mit szeretnél, mire vágysz. "haladni" meg nem is fogsz vele.


Mióta megy ez amúgy?


Volt hasonló kapcsolatom, ő azért beengedett az életébe, de... de mindig mindenre a majd. Olyan megfoghatatlan volt az egész.

Aztán elegem lett, elküldtem, pár hónapra rá megismerkedtem a férjemmel. Aki tudja, mit akar - engem - nem tartott soha bizonytalanságba. Érdekelte első perctől, nekem mi a vágyam, mi tetszik, mi nem. Nem győzte kinyilvánítani, hogy tetszem neki, aztán hogy fontos vagyok.

4 hónap múlva együtt éltünk, rá 1,5 évre összeházasodtunk.


Ne húzd az idődet egy ilyen nemlétező kapcsolatban!

ápr. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
*bizonytalanságban
ápr. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

2-es olvasom soraid és elsírtam magam, ez olyan szép és idilli. Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy kellhetek valakinek ennyire. A másik véglet meg, hogy nekem kellhet-e màsik. Sokszor volt -sőt inkább azt éreztem-, hogy nekem ez nem menne az adott sráccal. Vagy azért, mert nem volt kémia, vagy azért, mert pontosan tudtam, hogy ő egy nagy játékos, és velem se érné be, csak hitegetett.


Lassan 10 hónapja vagyunk együtt amúgy, ennyi ideig sem húztam senkivel, mert nagyobb red flageket láttam és mindig én léptem ki. Ez is nagyon fáj már, hogy mindig én mondom ki: "ennél többet érek, többet szeretnék".


Terápia kéne (itt nincs igazán jó, elérhető terapeuta csak Pesten...) mert annyira szeretném megtörni ezt a mintát, sémát, hogy sosem tudok más típust választani.


Aztán az a hatalmas nyomás, hogy "fiatalabb te se leszel, valakivel most már meg kéne állapodni."

Azért is húztam eddig, mert minden baràtnőm arra biztatott hogy ez a helyzet nem rossz, nem rossz ember, stb. De nincs közös jövőkép, így nem is számít, milyen ember...

ápr. 5. 11:51
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

nekem ez nem menne az adott sráccal. Vagy azért, mert nem volt kémia, vagy azért, mert pontosan tudtam, hogy ő egy nagy játékos, és velem se érné be, csak hitegetett.


Mert nem a megfelelő hapsi volt. Az sem.


10 hónap alatt sehova nem jutottatok. Neki nyilván ez kényelmes. Amúgy egy kalap szr szerintem is.


Nem rossz ember. Azért ez nem túl nagy eredmény.


TErápia jó ötlet, erre nem tudok mit mondani, nem ismerlek, de ártani biztosan nem fog.


Ne alkudj meg és ne add fel!!


Fiatalabb nem leszel.

Én a fent említett férjemmel már egyedülálló anyaként 42 évesen ismerkedtem meg. Nem voltam már akkor se mai csirke, de tudtam, mit akarok és mit nem, aztán addig kerestem - kudarcok után is-, míg megtalált:)

ápr. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Anya is 3. Nekifutásra talált valakit, a 2. Házasságából vagyunk én meg a húgom. Az első egy bántalmazó pasi volt, apummal meg tényleg trauma-kötődése volt, borzalmas gyerekkoruk miatt volt köztük egy mély kötelék. Csak aztán sose illettek össze, és kihalt az egész. Mégis lehúztak együtt 30 évet.


Aztán most látom, hogy 52 évesen meglelte ebben a férfiban, amit keresett. Újra kamasznak èrzi magát.


Esetemben ez is egy valid probléma, hogy életkorilag szülnöm kellene, erre kellene már egy társ. :( De a férfiak erre ráérnek 35-40 évesen is. Ezt sem értik meg, hogy már ezért se húzzák egy nő idejét, mert nekünk nincs annyi, mint nekik, ha gyereket is akarunk. Csak ezt a 3. Randin sem lehet elmondani, vagy úgy egyáltalán az első szex előtt, mert tudom, hogy ettől elmenekül az élete teljében lévő férfi, akinek esze ágában sincs ezen gondolkodni. :D

ápr. 5. 12:02
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos Te sokkal többet képzelsz, képzeltél bele ebbe a kapcsolatba.Ezbnem.is komoly kapcsolat, csak összejártok szexeleni. Ennél nagyobb redflagjeid voltak? De hát 20 hónap alatt nem mutatott be a családjának, heti 2x találkoztok, ez egy tini kapcsolatnak is kevés szinte Ettől még is mit vártál, ha 10 hónapig így ment, hogy elvesz? Kizárt.
ápr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ket dolgot irnek. Az egyik trivialis, kerdezd meg anyukadat, hogy o hogyan torte meg a kort. Nem trivialis segitseget kerni azoktol, akik ismernek, de hidd el, hogy o is latja ahogy szenvedsz, de nem szol bele keretlenul. Neked kell nyitni fele, es jelezni a fogadokeszseget. Az elettapasztalat eleg sokfajta problemara tud jo tippeket adni. De a szulo azt is tudja, ha beledumal keretlenul azzal az ellentetes hatast eri el. A masik, hogyha nincs pszichologus a kornyeken, akkor tovabb kell lepni a nagyvarosok iranyaba. Felnott embernek nem kene, hogy gondot okozzon parszaz kilometerre tavolabb koltozni a mai vilagban. Ma mar a nepesseg fele varosokban lakik, 2100-ra a 70% fog varosokvan elni. Neked is megjott a jel, hogy lepni kell.
ápr. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Városban élek, de félig tanulok-félig dolgozom, saját lakásom van, fél fizuból most csak ennyit tudok kipengetni, fizetem a rezsimet és hálás vagyok amiert nem kell lakótárssal laknom, 10 év elég volt belőle. Elköltözni reálisan 1,5 év múlva fogok csak tudni. Itt is vannak pszichológusok, de értelemszerűen nehezen szánnak időt a sok nagyon beteg ember mellett valakire, akinek magánéleti gondjai vannak, nem pedig depressziója stb. És ezt meg is mondtàk. Az egyik 4 alkalom után mondta hogy nem vállal többet, a másik fél év után. De ennyi idő meg nem elég. :(
ápr. 5. 12:58
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A férfiak elég nagy százaléka ilyen: csak addig kellesz, amíg kényelmes vagy, és esze ágában sincs egy kicsit is alkalmazkodni hozzád.


Túlparázod ezt a sztorit. Dobd ki, keress másikat, akivel jobban érzed magad. Ne azért maradj benne egy kapcsolatban, mert hátha nem lesz más. Lesz.

ápr. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!