Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » El lehet fogadni, hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El lehet fogadni, hogy nem lesz saját gyerekem?

Figyelt kérdés

Párom 42 éves nő, én 34 éves férfi vagyok és 7 éve élünk együtt, illetve neveljük közösen az ő korábbi házasságából született két 10+ éves fiút. Eddig viszonylag minden rendben volt, persze voltak súrlódások, de alapvetően mindig együtt képzeltük el a jövőnket. Körülbelül egy éve párom felhozta, hogy maximum 1-2 éven belül szülne nekem saját babát. Akkor megbeszéltük várunk kicsit, teszünk félre pénzt is meg magunknak is kell egy kis változás.

Aztán most eléggé becsapva érzem magam, mert egyik este egy közös családi nap után közölte, hogy gondoljam át merre tovább, de ő már 42 évesen nem fog szülni, keressek olyat aki akar. Úgy érzem ki lettem használva erre a 7 évre, neveltek a gyerekeket, beletettem a házba az energiát, időt és pénzt.

Érdemes lenne elfogadom hogy nem lesz saját gyerekem és folytatni a pótapa szerepét élni a családi életet, vagy tényleg inkább lépjek míg van időm? Szeretem őket, de van egy kis üresség, hiányérzet is bennem.



ápr. 29. 15:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, akkor egy út van innentől. Egyébként férfiként, 34 évesen az égvilágon semmiről nem vagy lemaradva! Sok huszonéves, vagy 30 körüli nő van aki szeretne családot és nem akar vele hosszú évekig várni. :)
ápr. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
Akkor ego miatt kell a kiskölyök, csak hogy a születése után pár évvel leléphess, mert élesben nem akkora bulika. De legalább a szent név és vér fennmarad, a többi pötsösnek meg felmutathatod, hogy te is tudtál utódot nemzeni, a státuszka is meglesz.
ápr. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed becsaptak, mond meg nyeki nyíltan.

Aztán reagál valahogy.

Egyébként 42 az egyáltalán nem sok szüléshez. Ez nem érv részéről.

Nyilván nem kényszertheted, hogy szüljön. De az őszintétlenségért kell vállalnia a felelősséget.

Kérdés, hogy amit érzel irántuk, és főleg az élet, amit együtt éltek elegendő távlatot jelent e számodra életed végéig.

ápr. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Elfogadni el lehet, hogy nem lesz gyermeked.

A gyermekvállalás lényeges szerintem a felelősségvállalás, azaz, hogy megtanulod a lemondást saját dolgaidról valami számodra fontosért.

Ezt megtanulhattad párod gyermekével is. Gondolod, hogy a saját véreddel odaadóbb lennél? A nevelt gyermekeddel kapcsolatban folyton érzed a visszatartóerőt, mert nem a te véred?

ápr. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

#12 Már ne haragudj, gusztustalan ez a hozzászólás.Pont olyannak írod, hogy egoista, aki évekig nevelte más gyerekeit, valamint meg lett neki ígérve a közös gyerek?


Ennyi erővel mindenki egy egoista állat, akinek saját gyereke van.Anyád és apád is.

ápr. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ferjem 35 volt mikor megismerkedtunk, egy 5 eves kisfiuval, en 24 voltam. Tudta jol, hogy par even belul hazassagban szeretnek elni, gyerekkel. Szerencsemre o is igy erzett. 38 eves volt tavaly amikor osszehazasodtunk, iden 39 amikor megszuletik a kozos gyerekunk.

Ha azt mondta volna az elejen, hogy o mar nem akar se hazasodni, se ujabb gyereket, elbucsuztunk volna egymastol.

máj. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ez eléggé úgy hangzik, mintha hazug kifogás lenne és el akarna zavarni. Aki szereti a másikat és vele akar élni, az nem mond így ilyet!
máj. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!