Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mi az oka annak, ha az egyik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az oka annak, ha az egyik könnyebben túllép a szakításon mint a másik?

Figyelt kérdés

A szituáció a következő: a lány és a fiú több mint két éve együtt voltak, mikor is a lány szakított a fiúval. A fiú még mindig szerelmes volt a barátnőjébe, és mindent megtett azért hogy visszahódítsa (ajándékok, sokszor írt neki), de a lány rá se hederített, sőt undok volt vele. Már azt is tanácsolták a fiúnak, legyen a lánnyal közömbös, ez se vált be.....

A srác maga alatt van, szomorú össze van törve. A lány viszont éli a világát, cseppet se szomorú, látszik ő már rég lezárta magában.

A szakításuk után két hónappal ki is derült, hogy a csajnak lett másvalakije, és boldognak tűnik vele.

A sztorihoz hozzátartozik, a fiú úgy adta elő sokaknak, hogy a barátnője egyszer csak szakított vele de hogy ő mindent megtett érte.

Viszont a lány is mesélt dolgokat, ráadásul olyanokat, melyekből világosan látszott, hogy volt rá oka hogy elhagyja. (Ezeket inkább nem írnám le).

Szóval azért nem csakúgy elhagyta azt a fiút, nem volt valami jó a kapcsolatuk az utolsó hónapokban. Csak a fiú ezt nem hajlandó beismerni, hogy valamiben ő is hibázott (nyilván mindketten hibásak), gondolom az egója miatt.


Sokan mondják amúgy, hogy a szerelem elmúlik egy idő után, a legnagyobb is, arra saccolnak hogy ez nagyjából 2 év, mire minden érzelem kihűl vagy mérséklődik.


De én azt szeretném tudni, mi az oka annak (akár ebben az esetben), hogy az egyik sokkal könnyebben túllép a szakításon és kiegyensúlyozott, a másik szenved és depressziós? Hogy lehet az, hogy amelyik fél szenved, annál nem múlt el teljesen a szerelem?


A lánynál teljesen elmúlt, már nem volt szerelmes (2 év után és a problémák miatt), a fiú még mindig és vissza akarta kapni (ha rajta múlna most is együtt lennének).


Általában nemcsak annak rossz, akivel szakítanak, hanem gyakran annak is, aki szakít (nálam legalábbis).


Habár megértettem a lány szempontjait (és valaha ő is szerette a volt barátját), amiért ott hagyta ezt a fiút, azért mégis sajnáltam a srácot amiért szenved.


Mert én abba kevésbé tudom beleélni magam lány létemre, hogy ilyen jól viseljek egy szakítást és ilyen gyorsan túltegyem magam rajta. Általában azért megviseltek engem, abba sokkal inkább bele tudom élni magam, milyen az, ha szomorúságot okoz a szakítás (akár velem szakítottak, akár én szakítottam).


Volt olyan is, hogy amikor egyik alkalommal velem szakított egy srác, engem sokkal jobban megviselt, és arra vágytam bárcsak visszakaphatnám (de nem tehettem semmit el kellett fogadnom), erre azt láttam sokkal hamarabb tovább lép, vidáman és jókedvűen posztol, csajokkal pózol és egy idő után be is csajozott. :-(


Kösz előre is annak aki válaszol. (Bocs a hosszúságért).


Amúgy: 22/L és 26/F



2016. ápr. 5. 17:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt a kommunikációval volt baj. Ha van valami, akkor azt meg kell beszélni, nem hallgatni meg lapítani, szőnyeg alá söpörni a problémákat.

A száj nem csak evésre meg orális kényeztetésre van, hanem kommunikálni. Ami igen-igen sok párkapcsolatból hiányzik. Ha akarsz valamit, ha nem tetszik valami, nyisd ki a szád alapon. Ezt pedig lehet normálisan és őszintén.

2016. ápr. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Van mikor már a kommunikáció sem elég.
2016. ápr. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2-es. Mikor már rálát valamelyik fél, hogy nincs rendben valami, akkor már elő kell venni a kommunikációs eszköztárat. Persze, van az úgy hogy a másik fél nem akar erről beszélni. Na az a legrosszabb patthelyzet. Utána meg a nagy csalódás a másikban. Ne legyen valaki érzelmileg buta, hogy nem meri vagy nem akarja elmondani ha valami zavarja.
2016. ápr. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig ezt a sok rizsát.


Nincs két egyforma hópehely. A barátnőd szakitott veled, nyilván előbb lesz túl a dolgon. Nem tudom mi ezen a kérdés.

2016. ápr. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

4-es pedig nem ártott volna így talán tudnád miről van szó.

Nekem nincs barátnőm és nem is volt, mivel lány vagyok. :)


Ez az eset baráti társaságomban esett meg és mint írtam fordított esetben is előfordul.

2016. ápr. 5. 18:04
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem azért van, mert valaki egy kapcsolatban mindig jobban szeret. Itt ugye a fiú szeretett jobban (gondolom így utólag), ezért nehezebb neki.


Amúgy majdnem szóról szóra igaz a sztori, velem is pont így történtek mostanába a dolgok. Párom szakított (miattam-kihűlt részéről a vonzalom. Ezt itt inkább nem szeretném ecsetelni). Rá két hónappal már volt pasija, akivel-az utolsó kép amit láttam róluk- boldogok.


Én mai napig nem tudom feldolgozni a történteket, holott közel fél éve szakítottunk. Majd minden nap gondolok rá, sokat változtam, beláttam a hibáimat. Én is vissza akartam hódítani, de aztán le is beszéltek róla, meg szerintem nem is sikerült volna.


Én is totál magam alatt voltam hónapokig, hisz nem tini szerelemről volt szó. Ő meg gondolom éli világát, boldog, posztolgat. (Ezért nem voltam már vagy 3 hónapja fb-n, nem lenne lelki erőm megnézni miket rakott fel.)


Ma is jött a szomszédba, néha besegít a házi munkába a főnökének. Bár csak ablakon keresztül láttam, eléggé felkavart. Előjöttek a tavalyi emlékek.


28/f

2016. ápr. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#5 Akkor elég lett volna ha annyit írsz hogy miért lehet az hogy valakinek könnyebb túllépni a szakítás után, attól függően hogy ő szakított-e. És ugyanez lett volna a válasz. Nem kell a sok rizsa, nem vagy író, akinek élvezet olvasni a munkáját.
2016. ápr. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nos 5, a gyk szabályzatában nincs megszabva, mennyi karakterszám engedélyezett. :D (Mivel nem vagy moderátor, nem hiszem jogod lenne megszabni).

Mindenki annyit ír amennyit jónak lát, legfeljebb valaki nem olvass el vagy nem végig, ennyi, tovább lapoz.

Ezt az egészet nem tudtam volna pár szóban leírni, mert az élet nem fekete-fehér ahogy az emberek sem. Tartotta, tőle mindenki azzal lesz elfoglalva, hogy húú kegyetlen szívtelen nő kidobta szegény csávót pedig az hogy szereti....

Nem, az hogy véget ért a kapcsolat annak oka volt.

Azt is érzékeltetni akartam, a dolog ki mennyi idő alatt dolgoz fel egy kapcsolatot, nem függ attól ki milyen nemű (olvastam itt ilyet hogy a lányok gyorsabbak ebben).

Azt meg nem tudhatod, hogy talán egy író veszett el bennem. :D

2016. ápr. 5. 21:03
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm 6# a hasznos választ.
2016. ápr. 5. 21:04
 10/14 anonim ***** válasza:
Van az a mém, ahol a pasik vs csajok szakítási folyamatot írják ki. Tudod, hogy a pasi bulizik, örömködik, aztán bőg, a csajok meg pont fordítva, bőgnek, zabálnak, aztán élik világukat boldogan.
2016. ápr. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!