Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Kifizettessem vele a költöztet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kifizettessem vele a költöztetést?

Figyelt kérdés

Az expasim 3 év együttélés után szakított velem. Már másba szerelmes és már hónapok óta kavartak a hátam mögött, amit én éreztem, de ő tagadta. Most végre kiderült.


Az a helyzet, hogy a lakás eredetileg üres volt és a holmik 80%-a az én részemről származik. De fogalmam sincs hogyan cucolhatnék el ennyi mindent. Otthagyni nem akarok neki semmit ezek után. Jogos lenne tőlem ha azt kérném hogy fizesse ki a költöztetést, ha már ő ment félre?


2016. szept. 28. 03:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kifizettetni nem tudod, maximum megkérni rá, ahogy a leírás végén szerepel is a kérdésed. Na most jogosnak jogos lenne a kérésed, hiszen kérni, kérdezni mindenkinek van joga. Tőle pedig jogos ezt elutasítani, ha úgy dönt.


Tégy belátásod szerint. Én nem említeném meg neki. Kié a lakás? Miért nem költözik ő?

2016. szept. 28. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy ezt ő ki fogja neked fizetni, és nem is tudod rákényszeríteni jogi úton sem.

Tanulópénz, legközelebb ügyesebben csinálod.

Neki most az is elég nagy érvágás lesz, ha minden cuccot elviszel magaddal, és kb. üresen marad ott a lakás az új csajnak. ;)

2016. szept. 28. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kérheted, aztán vagy kifizeti, vagy nem. Jogi úton valószínűsítem, hogy nem tudsz ennek érvényt szerezni. Ahogy a kettes is írta, épp elég szívás lesz neki az üres lakás.
2016. szept. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs versenyzongorád meg hasonló tárgyaid, amelyekhez kamion kell, szerintem ne kicsinyeskedj. Mondd el a barátaidnak, szüleidnek, hogy szarban vagy, segítség kell, szerintem segíteni fognak. Minden családban akad egy kölcsön kisteherautó, kisbusz, pár kombiautó, amivel el lehet cuccolni egy háztartást egy másik lakásba. Legfeljebb fordultok párat. Kérd meg a pasit, hogy amikor költözöl, aznap ne tartózkodjék otthon, hogy ne is találkozzatok.
2016. szept. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nincsenek barátaid? Barát, akinek van kocsija is? Én mindig így szoktam költözni, nem kell ehhez kamiont hívni
2016. szept. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5: ha van két bőrönd ruhát meg egy éjjeliszekrény, akkor OK.

De azt megnézném, hogy egy franciaágyat, egy szekrénysort, és egy nagy hűtőt hogy fogsz személyautóval elvinni a szomszéd megyébe!

A kérdező szerintem egy komplett lakásberendezést fog költöztetni, amihez egy személyautó kevés.


Mikor mi legutóbb költöztünk, a kamion is épp csak elég volt, és a kocsink is tömve volt.

2016. szept. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Semmit ne hagyj ott. Én mikor elköltöztem exemtől, úgy menekültem, hogy épphogy a személyes cuccaim hoztam el, úgy voltam vele, hogy inkább egye a fene az összes dolgom, csak szabaduljak, pedig engem nem csalt meg... Mikor eltelt pár hónap, vettem fel a kapcsolatot vele, hogy elhoznám, ami ott maradt, akkor meg már csodálkozott, hogy dehát azok az ÖVÉI!
2016. szept. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De hogy a kérdésre is válaszoljak: kérdezd meg, veszteni valód nincs, max nemet mondd, ha van egy kis bűntudata, akkor segíteni fog.
2016. szept. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

6:

Milyen szomszéd megye? Szó volt erről?

Én mint a legtöbb normális ember, arra gondoltam hogy a kérdező költözik, de ugyanabban a városban marad mint ahol eddig is lakott.


1 ágy, függönyök, egy forgószék, 3 bőröndre nem elég ruha, 3 bőröndre nem elég személyes holmik, stb

Amikor legutóbb költöztem két barátot hoztam és egy személyautót és az épp elég volt arra hogy egy hétvégi napon délelőtt 10-től este 6-ra áthordjuk a dolgaimat nem kevés fuvar után.


Bocs hogy én még 24 éves vagyok és az albérletekben ahol lakom, ott általában be van bútorozva és a hűtő/szekrénysor alapból már ott van amikor beköltözöm és azok nem az enyémek.


Kemény vagy, hogyha még nem vagy házas és nincs saját lakásod, de már saját szekrénysorod, hűtőd, stb van.

2016. szept. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
6 ezerert bereltunk a multkor trailert. Rafert egy kishajo solyakocsistol. Aztan egy sarokkanape is. Vonohorgos kocsi kell hozza, es problema kipipalva.
2016. szept. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!