Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kifizettessem a nővéremmel ezt?

Kifizettessem a nővéremmel ezt?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom eldönteni...


Van egy kocsim amit nem használok. Ezt a kocsit a nővérem kölcsön kérte mert neki elvitte a kocsiját a bank. Kocsira viszont szüksége van a munkájához. Na szóval oda adtam neki. Ez pár hónapja volt.

A szentemnek viszont annyi esze már nem volt, hogy az alap karbantartási és szervizelési munkákat elvégezze. Úgy alakult, hogy a motorban kevés olaj volt és így használta. Ennek következtében beégtek a csapágyak! Még pontosan nem tudom mennyibe fog kerülni a javítás, a szerelő még ül rajta, de jó pár száz ezer forint biztos lesz.

Egyértelműen az ő hülyesége miatt ment tönkre, viszont ha kifizetné (ha egyáltalán ki tudná) az nagyon padlóra vágná. Viszont azért én se tudom kifizetni jókedvvel. Azért én is megérezném ezt az összeget elég rendesen. Bár tény, hogy kenyérre még azért telne attól függetlenül.


Egyszerűen nem tudom eldönteni mi legyen.

Ti a helyemben kifizettetnétek vele vagy lenyelnétek ezt?


2013. jún. 9. 17:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
Közössen fizessétek ki
2013. jún. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
42%
tényleg az ő hibája de ktten biztos ki tudnátok fizetni
2013. jún. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 AlinaHella ***** válasza:
84%
Szerintem is közösen, vagy részletekben fizettesd a nővéreddel.
2013. jún. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
91%

Rendes tőled, hogy ilyen higgadtan tudsz gondolkodni. Ha az én tesóm tenné tönkre a kocsimat, akkor tuti nagyon kiakadnék és az lenne a minimum, hogy ő fizesse ki.

De ha a te nővérednek nincs (túl sok) pénze, akkor egyezzetek meg, hogy valamennyit azért ő is fizessem. Mert elvégre ez az Ő hibája!

2013. jún. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
40%
Nőre bízni a szervizelést NEM JÓ ötlet.
2013. jún. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
41%
Ne fizettesd ki az egészet, a te kocsid volt és elsősorban neked kellett volna legalább figyelmeztetni, hogy ilyen állapotban van.Az rendben van , hogy szólsz, hogy anyagi lehetőségéhez képest fizessen valamennyit de mint írod nincs valami jól eleresztve. Nem egyértelmű, hogy csak az ő hibája volt, úgy igazságos ha közösen javíttatjátok meg. Lehet szorulsz még te is segítségre ezen ne menjen tönkre a jó kapcsolat.
2013. jún. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%

Oké, hogy tiéd a kocsi, de a nővéred használta. Nem is egyszer vagy kétszer, hanem több hónapra. Ő a használatért nem fizetett neked semmit, tehát ingyen volt egy kocsija, ami nyilván az ő nem odafigyeléséből hibásodott meg. Én csak abban az esetben fizetnék ilyen esetben a te szemszögedből, ha a kocsit minden nap tőled vitte volna el, tehát ellenőrizni tudtad volna vagy megkért volna rá, hogy ellenőrizd a kocsit és mondjuk a te nem odafigyelésedből lett volna, mert nem töltöttél bele olajat.

Viszont ha nála volt a kocsi, akkor ez az ő dolga lett volna ezeket a dolgokat ellenőrizni. És akkor vele fizettetném ki. Nem nyelném le.

2013. jún. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

A kocsi mindvégig nála volt. Én akkor ellenőriztem rajta az alap dolgokat mikor átadtam neki. Akkor rendben volt az olajszint. Azóta viszont én nem nyúltam a kocsihoz és ő sem kért meg ilyesmire.


"elsősorban neked kellett volna legalább figyelmeztetni, hogy ilyen állapotban van"


Milyen állapotban?:)

2013. jún. 9. 17:56
 9/21 anonim ***** válasza:
85%
"Nőre bízni a szervizelést NEM JÓ ötlet." ez így igaz de manapság a legtöbb ember azt sem tudja mi az a motor csak tankolnak és kész a kérdésre a válasz aki szé.baszta az fizet
2013. jún. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%

Kifizettetném vele. Ha ő nem tudja fizetni, akkor én fizetném, ő meg többet az autó közelébe sem mehetne.

Esetleg, ha már részletekben, TELJESEN TÖRLESZTETTE a javítást.


Egyébként nem értem azt, aki azt mondja, h fizessétek ki együtt. Miért is? Aki tönkre tette az pengeti ki a javítás árát is.

Nem kell érteni a motorhoz. Van ugyan is a műszer falon egy olajszint ellenőrző lámpa. Ha kigyullad, tessék szólni valakinek, aki ért hozzá és kész.

Nem nyelném le ezt neki az biztos. Viselje a tettei következményeit. Kapott jogsit, tehát ennyit tudnia kellet volna.

Ha nem tetszik járjon busszal, bicajjal, vagy gyalog, vagy amivel tetszik, de az én kocsimmal biztos nem fog.

2013. jún. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!