Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítás után én eljöttem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítás után én eljöttem a közösen kivett albérletünkből, az exem maradt a lakásban. Ilyenkor hívjam fel a főbérlőt, hogy mi a szitu, már csak egy bérlője van, vagy mi a "protokoll"?

Figyelt kérdés

Együtt vettük ki a lakást 2 éve, a főbérlőnk nagyon rendes, korrekt volt mindig. A szerződés ugyan az én nevemre íródott, de nem hivatalos, szóval nem fizet adót a kiadott lakása után. Hívjam fel és mondjam meg neki, hogy mivel külön mentünk én kiköltöztem a lakásából, az ex marad, és ezután "rajta keresse" a pénzt? Eddig én voltam a főbérlővel a kapcsolattartó inkább, én beszéltem meg, hogy hol,mikor,hánykor találkozunk az aktuális fizetnivalók lebonyolítása céljából.

Kicsit félek, hogy az exem képes lesz csapot papot kifizetetlen számlákat otthagyni és lelépni dacból is, hogy otthagytam, és hazaköltözni, ami innen 200 km, viszont én meg itt vagyok a közelben és nehogy rajtam akarja majd a pénzt behajtani, ha ilyen szitu állna elő..


2017. febr. 2. 16:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ő mondta hogy nem fizet adót? Szerintem mindenképp beszélj vele, ha ő korrekt volt, legyél te is az.
2017. febr. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a te neveden van, erdemes szolni neki, nehogy aztan tenyleg kideruljon, hogy uresen all a lakas harom hete... :D
2017. febr. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, egyszer mondtam neki, hogy akár át is tudjuk utalni neki a pénzt és akkor mondta, hogy ne, mert nehogy feltűnjön az adóhatóságnak, hogy miféle összeg érkezik rendszeresen neki a számlájára. Szóval simán hívjam fel, mondjam, hogy szakítottunk és én kiköltöztem a volt párom pedig továbbra is marad? Az exemnek nem kéne szintén belevonódni ebbe, hogy megerősítse neki, hogy "igen én maradok a lakásban tovább" ?
2017. febr. 2. 17:04
 4/10 A kérdező kommentje:
Ma költöztem el, holnap felhívom. Ma még este beszélek az exel, hogy korrektül beszéljük meg és szólni kell
2017. febr. 2. 17:07
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp szólj a főbérlőnek. Sose lehet tudni.

Anno én is voltam hasonló helyzetben. A "szerződés" az én nevemre szólt, mikor külön mentünk én már aznap felhívtam. Nem akartam saját bajt a fejemre.

2017. febr. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így lesz! Telefonálok mindenképp
2017. febr. 2. 17:27
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp beszélj a főbérlővel! Biztos, ami biztos! Nehogy pórulj járj ez miatt.
2017. febr. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

" A szerződés ugyan az én nevemre íródott, de nem hivatalos, szóval nem fizet adót a kiadott lakása után. "


Na akkor. Ez hivatalos. Hogy nem fizet adót, az egy másik történet. Ha az exed nem fizeti a lakbért, akkor azt a tulaj jogosan RAJTAD fogja behajtani, hiszen veled van szerződése. Hogy önként elmentél onnan? Az a te dolgod.


Ha cseppnyi eszed lett volna, akkor:

1. A párod küldöd el, vagy

2. Felmondod a szerződést, és ha akar au ex, akkor köt újat a saját nevére.


Ennyire életképtelen ne legyen már felnőtt ember!!!

2017. febr. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az albit nem közösen vettétek ki, hanem TE vetted ki, mivel csak a TE neved szerepel a szerződésben. Nagy butaságot csináltál.
2017. febr. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Bármennyire nem hivatalos semmi (bár a szerződést bármikor lehet azért lobogtatni!) én inkább a telefon mellett írnék egy levelet is, amit postán, ajánlottan feladnék a főbérlőnek.


Abban pontosan megírnád,hogy kiköltöztél a lakásból, hátralékot nem hagytál, a továbbiakban felelősség sem anyagi vonatkozásában, sem a lakás állapota, sem közmű költség,esetlegesen (amennyiben ez aktuális) a lakás berendezési tárgyai vonatkozásában nem terhel.


Ajánlottan add fel, készíts belőle egy fénymásolatot, ajánlott szelvényt tűzd hozzá és ennyi. Ha bármikor valami mégis nem úgy alakulna - a szó elszáll, de a kezedben ott lesz a bizonyíték.

Vagy készítsd el két példányban, egyet adj oda a főbérlőnek és írasd alá a Nálad lévőt,hogy átvette és tudomásul vette a benne foglaltakat.


Ezt kellő tapintatossággal lebonyolíthatod, de ezzel kizárod azt,hogy a későbbiek folyamán mégis valamivel megkeressen.

2017. febr. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!