Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » A kapcsolatunknak vége, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A kapcsolatunknak vége, de továbbra is együtt élünk. Mi a jó megoldás?

Figyelt kérdés

A terjedelmes szövegre való tekintettel:


tldr: Komoly kapcsolatunk véget ért. De továbbra is együtt élni "kényszerültünk". A szakítást követő másfél hónap veszekedés és vihar után szeretkeztünk. "Azóta normális" a viszony. Az állapot nem élhető. Ebben a helyzetben mi a teendő?



27 éves férfi vagyok. A volt párommal hosszú idő óta voltunk együtt és én már gyűrűfválasztás előtt álltam. Azonban Ő ezt nem így gondolta és decemberben szakított. Az ezt követő közel 1 hónapra hazaköltözött a szüleihez én pedig a saját lakásunkban maradtam egyedül. Révén mi együtt költöztünk el a szülövárosunkból egy nagyobb településre ott alakítottunk ki új életet. Így a "kényszerszabadsága" után muszáj volt visszatérnie ide, magától értetődő indokok miatt. (Messze költözünk, ingázni nem lehet és a munkahelye is itt van.) Nem vagyunk rossz anyagi helyzetben de ez abból adódik, hogy mindketten megdolgoztunk mindenért amink van. Ha ezt megfelezzük sajnos nem kivitelezhető, hogy új lakást/albérletet tartson fennt bármelyikőnk is.


Visszaköltözése után szinte nulla kommunikációval zajlottak a mindennapjaink, kivéve a rendszeres veszekedéseket. Az érdemi beszélgetés csak a háztartásunkkal kapcsolatos teendőkre, kötelezőkre terjedt ki. Pár héttel ezelőtt pedig egy meglehetősen csúnya hétvége után, normalizálni próbáltuk a dolgokat, beszélgetni és emberien viselkedni. Jobb napok következtek, minek végeredménye egymás megkívánásba és szeretkezésbe torkollott. Az mindent felül írt, amit addig mondtunk vagy tettünk. Azóta rendszeressé vált a nemi életünk, beszélgetünk egymással, a lakásunkon belül úgy viselkedünk mintha együtt lennénk. Mondván ennél rosszabb nem lehet, mindenki éli az életét lakáson kívül, de amíg együtt élni kényszerülünk ez így maradhatna, hisz kényelmes állapot. A hangvétel normális és a szerethiány pótolva, mégha csak illúzió is. Számols és kalkulálás, tervezés után, (Elvégre egy ilyen szétköltözés nem 2 nap leforgása) arra jutottunk, hogy május végével-június elejével költözne ki.


Jelenleg nagyon rosszul érzem magam, hisz mindennek dacára szeretem őt és nekem többet jelent ez mint neki, amit ki is mondtunk és beszélgettünk róla. Próbálok érzelmileg elvonatkoztatni de nem vagyok biztos benne, hogy ez lehetséges. Hiszek a monogámiában, legalábbis szeretnék, nekem fontos egy párkapcsolat, már nem bolondozni akarok. Bár embereljük magunkat számomra ez az állapot rendkívül nehéz és fájdalmas. Meglehetősen összetörtem, megviseltek az utóbbi időszak történései.


Ha voltál már ilyen helyzetben, van tapasztalatod vagy ötleted hogyan is kéne ezt kezelni vagy viszonyulni ehez az állapothoz, ne habozz azt megosztani. Privát üzenetekre is válaszolok. Köszönöm, hogy végigolvastad.



2017. márc. 18. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen tapaszatalatom, de szerettem volna leírni, hogy együttérzek veled és kívánom neked meg a párodnak is a legjobbakat.
2017. márc. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Kb hasonló volt a helyzet az exfeleségemmel. Bár én már nem szerettem őt akkor.

Jókat szeretkeztünk, megbeszéltünk a dolgokat annak ellenére hogy elváltunk. Aztán jött a különköltözés és onnantól nem volt szex.

Igazából örülök hogy vége és lezárult a dolog.

Jöhet az új élet.


Ha még szereted , akkor szerintem jót fog tenni ha majd ti is különköltöztök, és lezàrhatod magadban a dolgokat.

Ő nem szeret ez tény, és olyan busz után futni ami nem vesz fel értelmetlen!

Kezdj új életet, ez lebegjen a szemed előtt, és ne azt nyomasd mennyire szereted és milyen​ rossz most neked.

2017. márc. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szergej55 ***** válasza:
50%
Nem ez.
2017. márc. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Hát én ott elakadtam, hogy nem szeretitek egymást, el akartok válni, de rendszeresen szexeltek... Számomra ez annyira beteg, már bocs, hogy nem tudok tanácsot adni.

Hogy tud valaki olyan emberrel szexelni, akibe nem szerelmes?!

2017. márc. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Velem is ugyanaz volt, mint a 2-essel, csak itt én voltam a feleség. Megbeszéltük, h elválunk és kb. jó barátok maradtunk, akik már tudták mi a jó egymásnak az ágyban, úgyhogy ez nálunk is addig tartott, amig külön nem költöztünk. (Én mondjuk már érzelmileg máshol jártam ez alatt.)
2017. márc. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Így van igen, mi is tudtuk mi a jó mire vágyik a másik.

Nem volt egyikünknek sem senkije. Nem suhancok vagyunk akik elmennek buliba aztán majd ott felszedünk valami részeg bigét, ez kézenfekvő választás volt.

Még mindig jobb mint egy szexpartnert keresni aki esetleg fűvel fával összefekszik. A szexet pedig mindenki szereti, ami szerintem nem nevezhető betegesnek.

Attól mert valaki még nem volt ilyen helyzetben és nem tudja milyen ez attól még nem beteges.

2017. márc. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
Egyetértek. Mi is pont ezért döntöttünk így.
2017. márc. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akárki akármit mond, pusztán a kielégülésért nem szeretett személyekkel dugni, másokat szexuális segédeszközként kezelni, gyengéd érzelmek nélkül - ez beteges.

Csak sajnos már ez lett a divat, ez árad a médiából is, a sok zombie meg megy a trendek után.

2017. márc. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Néhány valóban hasznosnak bizonyult és új nézőpontokat nyitott meg.
2017. márc. 22. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!