Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan lehetne ezen gyorsítani?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehetne ezen gyorsítani?

Figyelt kérdés
Nem tudom kiheverni a volt barátom, eddig mindegyiket gyorsan sikerült, de itt nem. Mindegyiket lezártuk normálisan, itt maradt még bennem pár kérdés de már nem teszem fel neki. És nem akarom őt felkeresni, ennél jobban nem alázom meg magam, egyszer már írtam neki, ott lett volna lehetőség, kedvesen válaszolgatott, de nem volt érdeklődő. Mikor már azt hiszem jobb a helyzet, akkor szembejön velem olyan konkrét dolog, ami rá emlékeztet. Múltkor néztem a tévét és a főszereplő úgy nézett ki mint ő. Ez már nagyon beteg. És az is hogy emiatt rosszul érzem magam, ő meg éli a kis világát. Azt kihagytam hogy sikerült belefutnom valamelyik nap az utcán. Nagyon rossz érzés hogy látom, nem érdekli velem mi van, de elbeszélgetett velem kedélyesen. Mit lehetne tenni? Egyik percben még jól vagyok a másikban már bőghetnékem van. Mellékesen mostanában nagyon sokat alszok egy nap, eddig ez nem volt rám jellemző, annyiban jó hogy legalább kikapcsol az agyam és nem gondolkozok csak így használhatatlan vagyok. A keress hobbit meg társaságot dolgot hagyjátok. Utóbbit próbáltam de nincs türelmem most az emberekhez. Nem érdekel kivel mi van és hogy érzi magát. Ez is elmúlik ugye? Hobbim van de csak pár órára köt le. Bármilyen tanács most nagyon jól jönne.
2017. aug. 17. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
El fog múlni, egy ideig nehéz lesz, de ne hagyd magad kétségbeesni!
2017. aug. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kor, nem. Muszáj írni mert ha gyerek vagy akkor is más a tanács, meg ha érett, élettársi kapcsolat volt, akkor is más. Hozzáírhatnád a szakítás okát és, hogy mikor mentetek szét.


Addig csak annyi, hogy idő.

2017. aug. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
24N, 27F nem éltünk még együtt. A szakítás oka, hogy stresszes időszak volt, sok munkával, nem volt már ideje semmire állítása szerint. Igazából lusta volt és szerintem nem voltam elég fontos neki. Ő szakított, nekem kellett volna talán, mert sokszor szóltam hogy ez engem zavar. Azt mondta, hogy még találkozzunk, de mondtam hogy nincs kedvem haverkodni így hogy én érzek még valamit iránta. 1,5 éves kapcsolat egyébként, több mint 2 hónapja lett vége. Azóta nem keres, ha én írok akkor beszélgetünk csak. Amikor meg találkoztunk akkor ő kezdte a beszélgetést, de fel sem merült személyes téma vagy az hogy én hogy vagyok.
2017. aug. 17. 09:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Okés, köszi. Így már világosabb. Ha két hónapot kibírtál akkor már nincs sok hátra :) Bár ez rajtad is múlik, ugye. Ami fontos, hogy ha nem lesz ennek folytatása akkor szakíts meg minden kapcsolatot. Ne írogassatok, ne legyen közösségi oldalon kapcsolatotok.. stb. Vannak akik tudnak így is élni, de vannak olyanok mint te, akik nehezebben tolerálják a szakítást (főleg ha veled szakítottak). A szorongás és a depresszió normális, amit tanácsolni tudok az az, hogy gondolkozz el azon, vajon tényleg ennyire szörnyű a helyzeted?


Mégis kibírtál két hónapot, mégis van hobbid amit csinálgatsz is... szóval érted. Élsz, életképes vagy, nem fenyeget az a veszély, hogy az alapvető életfunkcióid tönkre mennének, netán meghalnál. A srác előtt is volt élet, akkor is voltál boldog, tehát a boldogságod NEM TŐLE függ. Szóval most is lehetsz boldog, de mi akadályoz meg ebben?


Az, hogy nincs melletted a párod, tudom.


De most gondolj bele, valójában nem az a baj, hogy nincs veled a párod hisz mellettem sincs és még sem vagyok boldogtalan mint te. Az a baj, hogy te ehhez a tényhez, hogy nincs veled a párod, azt kötöd hogy ez egy szörnyű esemény. Pedig max rossz dolog, de semmiképp sem szörnyű. Tehát valójában nem maga a tény a rossz számodra, hanem az amit a fejedben kötsz(érzel) ehhez a tényhez. Ez pedig programozható. Nem könnyű, de gondolj bele, a te boldogságodnak NEM feltétele semmi és senki.


Mi kell az élethez? Mi a létszükség? Tető a fejed fölé, étel és ital. Az akinek csak ennyi van (mondjuk egy apáca vagy remete) boldogtalan ? Nem, nem hiszem. Sőt, talán mindegyikünknél boldogabbak. Pontosan azért mert tudják, a boldogsághoz nem kell semmi sem mert az bennünk van, a fejünkben születik meg és nem egy külső tényezőtől függ.


A baj ott kezdődik amikor a társas kapcsolataink létszükséggé válnak. Elhisszük amit a zenékben énekelnek (dalszövegek: 'meghalok nélküled', 'nem tudok élni nélküled'..stb), amit a reklámokban vagy a filmekben látunk, hogy a társas kapcsolat létszükséglet. Ezért szorongunk és szomorkodunk ha nem jut nekünk.


Feküdj el az ágyadon és csukd be a szemed majd képzeld el magad egy olyan helyzetben, ahol soha többet nem látod a párod. Mondjuk idén karácsonykor hogyan fogod érezni magad szerinted?

2017. aug. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Neked nem a barátod hiányzik, hanem az érzés, hogy számítasz valahol valakinek.

A szakító fél általában azért könnyebben túllép ezen, mert ott már lesakozza magában.


Ne írj rá, ilyen egyszerű.

2017. aug. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a privátakat is. Itt válaszolnék inkább. Tőlem függ persze és tényleg nem érzem magam boldogan egyedül. Megszakítok vele minden kapcsolat, nem reménykedek a folytatásban hogy még helyrehozzuk. A többi meg majd elmúlik egyszer. Eddig is így volt, csak most kicsit nehezebb.
2017. aug. 17. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!