Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Normális hogy szakítás után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális hogy szakítás után így érzek?

Figyelt kérdés

Már lassan egy hónapja szakítottunk, mindketten éreztük hogy ideje van, az előtte levő hetekben sokat veszekedtünk, elhidegültünk, nagyon megromlott a viszonyunk és éreztük hogy lefelé tartunk, egyikünk sem akarta folytatni. Utána az első 1-2 napon viszont mégis borzalmasan fájt, fizikailag éreztem ezt a fájdalmat, mintha szét akart volna szakadni a mellkasom, állandóan a sírógörcs kerülgetett. De én is meglepődtem hogy ez milyen rövid ideig tartott, tényleg csak 2 nap volt, aztán eleinte semlegesen éreztem mindennel kapcsolatban, majd hirtelen boldog és felszabadult lettem, "visszakaptam" az életemet, persze az új tapasztalatokkal gazdagabban és úgy éreztem minden a legnagyobb rendben van. De mostanában minden rá emlékeztet, nagyjából egy hete mindenről eszembe jut, és hiányzik. Nem jönnék vele még egyszer össze, de pokolian hiányzik és az a reményekkel teli, pozitív lány is, aki vele voltam. De sajnos túlságosan másak voltunk, már akkor is tudtuk hogy nem lesz egy évnél hosszabb életű a kapcsolatunk amikor összejöttünk a különbségek miatt (amik összehoztak, majd eltaszítottak minket).

Mit csináljak? Normális hogy így érzem, hogy most kezd el újra fájni?



2017. szept. 6. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem, normális. Mindenki máshogy dolgozza fel a szakítást, ki hosszabb, ki rövidebb idő alatt. Járj társaságba, barátok közé és ne azon agyalj, ami elmúlt.
2017. szept. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Ami most veled történik az teljesen normális. Egy szakítás nem könnyű döntés, amit meg most érzel az a hiány. Akár mennyi ídőt töltöttetek együtt, és akár mennyi érzelem volt a kapcsolatban az életed egy része volt, mellette ahogy leírtad reményekkel tele , pozitív lány voltál.


Tudom kérdésre nem lehet kérdéssel válaszolni és nem is illendő. De felteszek neked egy kérdést. Miért nem szeretnél még egyszer vele összejönni?.


Nem a különbségeket kell nézni, sem azt hogy neki más nézetei vannak. Hanem úgy kell hozzá állni hogy ki volt akkor és miért szerettél bele, vagy miért mentél bele a kapcsolatba vele? És persze nem tudom mennyi ídőt tartott a kapcsolat. És 1 hónap alatt megprobáltad vagy nem mással őt helyetesíteni.

Egy ami bíztos, ha egy hónap elteltével fáj, ennyi ídő álltalában elég szokott lenni a minimális feledésre, de van aki évek alatt is így érez, álltalában azok akikkel szakítanak, mert a hírtelen meglepetés ereje miadt. De szép békés körülmények között megbeszélt szakítás esetén elillan a fájdalom , marad egy úgy mond baráti kapcsolat.


Viszont a meglátásaim szerint , tapasztalataimból itélve, ti itt még nem fejeztétek be, nincs lezárva, folytatás lesz még, de persze változással és büszkeség feladással! Ami nagyon fontos!

2017. szept. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lesz ez még rosszabb is. Majd egy két-három hónap múlva, amikor rájössz, hogy lehet az egész kapcsolat miattad lett rossz... De amúgy normális. Az intenzív szakasz kb az első hét. Utána jön egy mélyebb és nagyon lassan mélyülő depresszív szakasz aminek az alja az lesz amikor kimondod, mennyi mindenben hibás voltál. Itt van az amikor vagy visszamész, vagy elfogadod, hogy a saját hibáid ellenére sem tudod/akarod megpróbálni újra. Ez egy hosszabb kapcsolatnál kb 3-4 hónap körül van. Ezután indul el csak a gyógyulás, az elfogadás és ekkor fogsz olyan dolgokat tapasztalni, hogy visszakaptad az életed. 6-7 hónap környékén lesz az első olyan érzésed, hogy egy új embernél nem az exed fogod keresni. Ezután a teljes lezáráshoz akár évek is kellhetnek, de emellett már tudsz mással is kapcsolatot fenntartani.


Ezeket a szakaszokat átugorni, tagadni, törölni magadból nem lehet. Sok sikert.

2017. szept. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor mást nem tudok tenni, az időre hagyom a dolgokat.


#2: Sokan gondolkoztam ezen utána is és most is, és arra jutottam hogy emlékezni kell a jó dolgokra, de nem szabad elfelejteni hogy miért mentünk szét. Nem tudom hogy évek múltán ismét össze fogunk-e jönni de nem valószínű, több oka volt annak hogy szakítottunk és mindezek ellenére nem bántam meg hogy így tettünk. Van hogy két ember egyszerűen nem illik össze, de ettől függetlenül egyáltalán nem bántam meg ezt a kapcsolatot, sokat tanultam és jók jó emlékkel gazdagodtam:)

2017. szept. 7. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!