Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mennyire gyakori, hogy ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire gyakori, hogy ha a pár egyik tagja egyetemre megy és a másik nem, akkor a távolság miatt szakítás lesz a vége?

Figyelt kérdés
szerintem nagyon gyakori...de miért ?
2017. szept. 3. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyakori, mert ezek ilyen tinikorbol kinott viszonykak, nem komoly kapcsolatok, amire egy eletet szokas epiteni.
2017. szept. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
20 év körül 3-4 év sok idő. Nagyon. Ritkán bírja ki a kapcsolat. Más közösségbe kerül.
2017. szept. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen gyakori.
2017. szept. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért az se mindegy, hogy a pár tagjai mennyi idősek.

Kis tiniknél, akik éppen most lépnek egyetemi korba lehet gyakori.

De pl. két érett felnőtt embernél szerintem ritka.


Pl. mikor páromat megismertem (akkor volt ő 29, én 23) éppen az utolsó félévemet végeztem a fősulin. Aztán lediplomáztam, utána még két évet ráhúztam egy bp-i fősulin. Jééé.. és a kapcsolatunk azóta is virágzik. 4 és fél éves a kapcsolatunk.

És a mi kapcsolatunk eleve távkapcsinak indult és nem lett vége.


A nem a távolság és a fősuli miatt lesz vége egy kapcsolatnak ilyenkor, hanem mert a két fél nem foglalkozik a kapcsolattal.

2017. szept. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gyakori, persze.

Az egyetem már teljesen más, mint a középiskola. Hiába tanulsz még, de felnőtt vagy (nem úgy, mint érettségi előtt), más közösségbe kerülsz.


21/L

2017. szept. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én még úgy is sok szakítást láttam, hogy egyébként nem távkapcsolat volt, egy városban lakott mindkét fél.

Csak megváltoztathatja az embert az egyetem, új közeg, új emberek.

Sok esetben együtt marad persze a két fél, az én kapcsolatomban is így történt.

Ha szeretik egymást és kerítenek sort a másikra, sok időt töltenek együtt, nem hanyagolják a másikat, akkor szerintem működhet.

De pl sok olyat látok, hogy fontosabbak lesznek az egyetemi bulik és az új barátok, mint a barát/barátnő.

Szerintem meg kell tudni találni az egyensúlyt.

Én úgy látom, hogy szorgalmi időszakban könnyebb időt szakítani a párunkra is.

De a vizsgaidőszak az, amikor sokan veszekednek a párjukkal.Aki nem járt egyetemre, az sokszor nem érti, hogy miért kell annyit tanulni, miért olyan stresszes a másik , miért megy már a 10. vizsgára amikor úgy volt összesen 5 lesz neki..

Van pár dolog, amit az ért igazán és az érez át, aki szintén egyetemre jár.

Bár én vizsgaidőszakban is igyekszem megoldani, hogy tudjak a párommal lenni.

Pl a vizsga után már úgysem tanulnék aznap, eléggé lefáraszt, aznap mindig a párommal szoktam lenni.

Meg igyekszem úgy felvenni a vizsgákat, hogy legyen köztük pár nap és legyen időm másra is.

De olyan is van, aki mondjuk 1-2 hét alatt letudja mindet és utána ráér.

Ki kell tapasztalni.

Ha az a fél is toleráns, aki nem jár egyetemre és az egyetemista is igyekszik nem hanyagolni a másikat, akkor szerinetme működhet.

De mindkét félnek akarni kell és tenni érte.

2017. szept. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elég érettnek kell lenni, hogy ne menjetek szét. Munkahelyen is más körbe kerültök ennyi erővel... ettől még nem kellene szétmenni, szal én éretlenségnek tudom be, vagy annak, hogy nem is akarják igazán egymást.
2017. szept. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!