Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mit tegyek, ha nem bírom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha nem bírom elviselni, hogy nem a szerelmemmel fogom leélni az életem?

Figyelt kérdés
A párommal nem szokványos a kapcsolatunk. Nő létemre én vagyok idősebb öt évvel. A párom 14 én 19 voltam, mikor összejöttünk. Mindketten teljesen lelki sérültek vagyunk, egymást rángattuk ki a depresszióból. Nagyon szar gyerekkorunk volt. Igazából úgy találkoztunk, hogy egy időbe egy helyen akartunk öngyilkosak lenni, és lebeszéltük egymást róla. Mindig úgy éreztem, hogy a sors is úgy akarta, hogy egymásra találjunk és megmentsük egymást. Mikor 18 éves lett összeköltöztünk. Most már együtt vagyunk öt éve. Mind a ketten dolgozunk, és nagyon jól megvagyunk. A baj az, hogy kezd átlagos lenni a kapcsolatunk. A szürke hétköznapok teljesen depresszióssá tesznek, gyakran vagyunk külön műszakba, közbe meg folyamatosan azt hallgatom mindenhol, hogy nem normális a kapcsolatunk, én se vagyok normális, úgy is szétmegyünk. Használjam még ki ezt a pár boldog évet, mert aztán úgysem fog működni. Én meg nem tudok úgy boldog lenni, hogy nem tudom melyik pillanatban fogom elveszíteni ők. Hogy mikor megyünk szét, és maradok egyedül. Mert az tuti, hogy nincs ember a földön, aki el tudna viselni. Mégis melyik pasinak kéne olyan nő, akinek állandóan hangulat ingadozásai vannak és folyton le kell beszélni az öngyilkosságról. Nem bírom már, kikészülök. Szerintetek mit tegyek?
2017. okt. 27. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Kezeltesd magad, mert ez a jelenlegi párkapcsolatodban sem normális!
2017. okt. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Ha tényleg "lelkibeteg" vagy, akkor kérj segítséget, nem kell elfogadnod, hogy ez a helyzet.
2017. okt. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Neked terapia kellene, ahelyett, hogy hogy hozzad hasonlo lelkibeteg gyerekekkel meg tinikkel kezdesz kapcsolatot...
2017. okt. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kamu :)
2017. okt. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez volt a kérdésed "Mit tegyek, ha nem bírom elviselni, hogy nem a szerelmemmel fogom leélni az életem?".Az hogyh más mit mond az mit számít neked?Ha hallgatsz rájuk akkor viseld a következményt.Vele vagy még együtt és nem vesztetted el.Viszont ha a kérdésedet nézem akkor picit olyan mintha te ezt már így eldöntötted volna s beletörődtél volna hogy elveszted majd.
2017. okt. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%

Gyakoroljátok szerelmeteket.

Szakítsd meg kapcsolatot ovisokkal. Ne 3 évesekre hallgas akiknek anyuci azt mondta, egy kapcsolat max évekig tarthat. Nincs ilyen fizikai törvény.

2017. okt. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a depressziódról a másik tehet. Értem. Akkor igen, szakítani fogtok.
2017. okt. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindketten menjetek el szakemberhez.
2017. okt. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mindkettőtök érdekében próbáljatok meg változni (mindketten), mert így valójában egymást húzzátok vissza, és ez a feszültség csak nőni fog. Akár pszichológiai kezeléssel, akár tájékozódással abban a témában, hogy hogyan lehet ebből kimászni, egymást segítve másszatok ki a depresszióból. Nem jó az, hogy a kapcsolatotok gyakorlatilag a rossz dolgokon alapszik. Próbáljátok meg egymást kihúzni ebből az állapotból, és azt elérni, hogy a kapcsolat ne a görcsös ragaszkodást, és a még rosszabb állapot elkerülését jelentse, hanem valódi pozitív energiát, amivel feltöltitek egymást.


Próbálj meg változtatni a hangulatingadozásaidon és öngyilkossági gondolataidon, mert itt még csak nem is az az elsődleges probléma, hogy ki viselne el, hanem, hogy saját magadat sem tudod "elviselni". Érződik az írásodból, hogy ez az állapot neked is rossz, csak gondolom ez a megszokott, a kapcsolatod is erre épül, ha műszakban dolgozol, pláne külön a párodtól, akkor az életritmusod sem állandó és biztonságot nyújtó, ezért ebbe a depresszióba, mint "biztos pontba" menekülsz. Pici apró lépésekben próbálj meg leszokni erről, és keresni más, boldogságot nyújtó biztos pontot. Sok-sok kicsi kapaszkodót keress (akár a barátoddal együtt töltött időt, amikor mondjuk nevettek valamin, akár valami sportot, esetleg a munkádban szerzett sikerélményeket, barátokat, családtagjaidat, valamilyen hobbit), és ha ezeket megtaláltad próbálj egyre inkább ezekre támaszkodni. Ha több helyen támaszkodsz, akkor nem is fogsz félni annyira attól, hogy egy kapaszkodót elveszítesz, és a többire támaszkodva akár vissza is tudod szerezni/könnyen találsz más újabb kapaszkodót is.

Ahhoz hogy mindketten fejlődjetek, és életképes felnőtt kapcsolattá váljon a kapcsolatotok a párodnak is hasonlóan meg kell próbálnia kimásznia a depresszióból. Nehéz lesz, mert már beleszoktatok ebbe a mélységbe, és lehet, hogy gyógyult lélekkel mások és újak lesztek a másik szemében, de ha egymásnak valók vagytok, akkor csak jobb lesz a kapcsolatotok. Hiába tűnik bizonytalanabbnak, hogy ha majd már kiegyensúlyozott leszel, akkor esetleg mások is felfigyelnek rád, ahogy majd a párodra is, de hidd el sokkal többet fog érni akkor az a kapcsolat, ahol nem egymás és saját magatok megmentése miatt vagytok együtt, hanem tudnátok élni a másik nélkül, de együtt SZERETNÉTEK lenni és ezért döntötök egymás mellett.


Remélem valamennyire tudtam segíteni és képesek lesztek kiegyensúlyozottá válni és úgy egy szabad kapcsolatot kialakítani.


(Ha félreértelmeztem volna az érzéseidet ne vedd magadra, de akkor is remélem, amit az utolsó bekezdésben írtam.)

2017. okt. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Alapból minek kezdtetek kapcsolatba azelőtt, hogy elmentetek volna pszichológushoz, aki amennyire tud, helyrehoz titeket.


És igen, szakítani fogtok, MIATTAD, mert baromságokon agyalsz, és ezt ő is észre fogja venni.


Amúgy igazad van, mert egy lelki sérült emberrel értelmes NEM KEZD, mert csak lehúzza őt a szintjére.

2017. okt. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!