Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítottunk egy hosszú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítottunk egy hosszú kapcsolat után de nem tudom mi lesz tovább?

Figyelt kérdés
A párommal 3,5 évig voltunk együtt most vagyok 19 éves és elég komolynak bizonyult, de vége lett. Én szakítottam, azt érzem elmúlt a szikra, és nagyon 'szigorú' volt velem úgymond nem mehettem szórakozni, barátokkal és most ezt élvezem mert fiatal vagyok. Viszont egy kérdés felmerült mi lesz ha neki barátnője lesz? Úgy érzem nem tudnám mással látni, kegyetlenül fájna és még az is ha mással feküdne le. Érezhetek még valamit iránta mégis? Vagy csak a hosszú kapcsolat miatt érzem ezt?

2018. máj. 10. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem üljetek le, beszéljétek meg... lehet csak kell egy kis pihi...

Ha olyan kérdések motoszkálnak a fejedben, hogy mi lesz, ha csaja lesz... nos, akkor te féltékeny vagy már előre, ami nekem azt mutatja, hogy te egyáltalán nem vagy túl rajta... ha túllennél rajta, akkor mindez nem érdekelne... letojnád... és hát fiatalok vagytok, nem 70-80 évesek, akik életük alkonyán levegőért kapkodva, hörögve kiáltanak a megváltó halálért... ismétlem, fiatalok vagytok (neked valószínűsítem ő volt az - egyik - első... vagy legalábbis az elsők egyike)... ÉLNI KELL... AZ ÉLET MEGY TOVÁBB...

2018. máj. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
... akár vele, akár nélküle...
2018. máj. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Nem vagy túl rajta. Ez normális. Én az első barátom után úgy éreztem, végül elmúlt.

Nem véletlenül szakítottal vele. Idő kell ahhoz, hogy túl tudj lépni rajta

2018. máj. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Na igen. Pontosan ezért is nevezhetjük még komolytalannak ezt a kapcsolatot. Ha valóban komoly lett volna, akkor tudnád mi történik éppen 🤔 de végül is ez is része a felnőtté érésnek 🙂


Az „elmúlt a szikra” dologra nyugodtan felkészülhetsz. 3 évnél tovább aligha tart bárkinél is a szerelem, inkább kevesebb ideig. Nekem fél évnél még sosem volt tovább. Egy kapcsolatot nem a szerelem éltet. Fontos a kötődés kialakulásában, de semmi egyéb jelentősége nincs, bármennyire is jó érzés.


Tehát a kötődés az, ami egybentartja a párokat. Ezt érzékeled most te is. Milliónyi szál fűz téged az exedhez. Nem lehet csak úgy kihajítani egy ilyen mélyen rögzült dolgot, egy társat az agyadból. Idő kell hozzá. Pont úgy, mint ahogy meggyászolod egy elhunyt rokonodat is, ahhoz is idő kell.


Az exed féltékenykedése és egyéb dolgai pedig csak rossz viselkedésminta. Rosszat tanult gyerekként-csecsemőként, helytelen dolog rögzült. Ha gondja van neki vele, akkor majd változtat, ha akar, megtanulja hogyan írhatja felül a rosszat jó mintával. Veled nem akarta meglépni ezt. Egy fejlődésre alkalmatlan ember pedig sosem jó társ, és ezt értsd úgy, hogy te sem leszel az, ha nem javítasz magadon. Kommunikáción mennyi dolog múlik pl... ezeket mind lehet tanulni. Kell is, ha valaki szeretné tudni, hogyan táplálhatja a kapcsolatát.

2018. máj. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem is hosszú kapcsolatomnaklett vége nem rég. Majdnem 3 évig voltunkegyütt.

Találj valami hobbit, sportolj, ismerkedj másokkal, legyél a barátaiddal. Nekem ezek segítenek.


24/f

2018. máj. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! :)
2018. máj. 10. 17:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Még friss a dolog és ez egy természetes érzés. Nálam is megvolt, már vagy 5 hónapja szakítottunk, már pozitívan látom a jövőt, de a szakítás után nem tudtam volna elképzelni mással az életem.
2018. máj. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmi nem lesz, ez természetes, idővel - hamarosan múlik a dolog, nyugi :)
2018. máj. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!