Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Volt már olyan, hogy valaki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt már olyan, hogy valaki külföldivel járt, és valóban olyan dolgok miatt voltak a nagyobb viták, ami a kulturális különbségekre vezethető vissza?

Figyelt kérdés
Pl. orosz partnere volt, aki soha nem bírt leállni a munkával az én esetemben, és valóban, náluk meg ünnepekkor is nyitva van szinte minden, szinte senki sem ünnepel otthon, így vele lehetetlen volt egy-egy hétvégét is nyugodtan együtt tölteni kizárva minden mást, főleg a munkát a gondolatainkból. Hasonló történetek érdekelnének.

2020. febr. 13. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Nem.

Amit leírtál sem az. Ilyen értelemben kultúra nem létezik. Megszokta. Beszélj vele. Add át az érzéseidet, gondolataidat. Egy népcsoporton meg helyen belül is változik az ember, mert megérti egy részét a környezetének, és azt átveszi abból. Ha annak az embernek nem nagy élvezet a kettesben levés, akkor meg kell mutatni neki. Olyan tudatállapotba kell hozni, ahol élvezi, így már is beasszimilálja a saját elméjébe.

2020. febr. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Ez inkább személyfuggo. Minden országban vannak állandóan dolgozó emberek és lusták is.
2020. febr. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%

A barátom skót, Skóciában élünk és semmilyen vitánk nem volt a más kultúra miatt, főleg azért, mert én egyáltalán nem ragaszkodok a magyar mentalitáshoz és életmódhoz.

23/L

2020. febr. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy török barátom akivel évekig együtt voltunk, de egyszer csak bekattant h a családja és a kultúrája elvárja h legyen felesége és el akart venni és azt akarta költözzünk Törökországba. Sose mondott ilyet előtte.. A végén persze a családját választotta és most van valami felesége akit nem is szeret..
2020. febr. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt kelet àzsiai csajom amikor arra éltem. Hosszu tavon nem mukodott volna, nagyon más mentalitás. De európai kulfoldi lanyoknal ezzel nincs gond.
2020. febr. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Dél-Amerikai a férjem, az elején felszaladt párszor a szemöldököm, hogy mennyire közvetlen mindenki mással, de az ő kultúrájukban egy csomó olyan érintés és gesztus teljesen alap ismerősök között, ami nálunk már igencsak intimnek minősül. Más nagy különbség nem jut eszembe, elég hasonló a személyiségünk és azért nincs akkora nagy szakadék a két kultúra között.
2020. febr. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt amerikai párom pár évig. A kulturális különbségek pont hogy pozitívak voltak! Hatalmas élmény volt bemutatni neki a magyar szokásokat, ünnepeket, ételeket, a fővárost, nagyon élvezte ő is, meg én is. Csak aztán a távolság egyéb tényezőkkel karöltve véget vetett nekünk.
2020. febr. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%
Nekem arab pasim volt, fél évig. Abba még beletörődtem, hogy csakis olyan ruházatban lehetek, ami térdig ér, nincs ki a hasam, se a vállam. Tilos volt a feltűnő smink. De aztán egyre több dolog lett tilos. Például egy étteremben, rendeléskor a szemébe néztem a pincérnek és mosolyogtam. Ezen ő úgy felhúzta magát, hogy felborította asztalt, mert szerinte flörtöltem... az volt az utolsó. Nem bírtam tovább. Egyébként itthon történt.
2020. febr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!