Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Őszintén, ti milyen intenzitás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Őszintén, ti milyen intenzitással tudtok veszekedni a párotokkal?

Figyelt kérdés
Mi ha veszekszünk sajnos elég sok mindent a másik fejéhez vágunk :D és sok külső szemlélő szerint ez nem jó. Viszont szerintem az sem, ha az ember nem mondja ki, ha valami bántja. Természetesen nem azt írom, hogy követendő példa, de szerintem ahol nem mindennaposak a nagyobb viták, ott működhet jól egy kapcsolat. Azért kíváncsi vagyok kinél hogy működik ez a dolog.
2020. márc. 27. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Én nem tudok intenzitással veszekedni azzal akit szeretek, inkább elmenekülök előle.
2020. márc. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mire gondolsz? Nem uvoltozunk egymással, nem vágunk egymás fejéhez olyat, amit aztán megbánunk. Őszintén szólva meg csak fel éve vagyunk együtt, de még kisebb veszekedés sem volt, nem hogy nagyobb. Ez nem azt jelenti, hogy elfojtjuk, ha valami gond van, hanem egyszerűen emberi hangnemben, indulatok nélkül megmondjuk a másiknak, hogy az adott dolgot máskor lehetőleg ne úgy csinálja. Volt 8 éves kapcsolatom is, ott sem volt igazán veszekedés. Az előző párom viszont kiakasztott azzal, hogy nem lehetett vele értelmesen megbeszélni a problémákat, mert simán elvonult és nem szólt egy szót sem. Nem véletlen lett vége.
2020. márc. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Mi ha veszekszünk sajnos elég sok mindent a másik fejéhez vágunk :D"


Ezen amúgy miért kell nevetni, mi ebben a vicces? Inkább szomorú hogy a sérelmeiteket eltemetitek és csak ilyenkor jönnek a felszínre. Annyit értek el vele, hogy adott ideig kiengeditek a feszültséget, aztán egy pontig megint elfojtjátok, komolytalanná téve így azt és elvágva az esélyét hogy megfontolnátok, javítanátok rajta. Pont ez fogja felőrölni a kapcsolatot.


"Viszont szerintem az sem, ha az ember nem mondja ki, ha valami bántja"


Ez igaz, de nem csak ez a két szélsőség van. Normálisan kéne kommunikálni a gondokat, megbeszélni a problémákat üvöltözés, csapkodás és sárdobálás nélkül.

2020. márc. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem igazán szoktunk veszekedni, ha mégis, az nem valami konkrét probléma miatt van, hanem mert a felgyülemlett feszültséget, frusztrációt jobb híjján így töltjük ki egymáson. Nem jó kezelése a gondnak, szó se róla, de az biztos, hogy nem is nagyon van így mit a másik fejéhez vágni. Inkább csak kiabálva mondjuk el ilyenkor azt, amit normál esetben elmondanánk emberi hangerővel.

Amikor bajunk van egymással, a kapcsolattal, valami konkrét dologgal, azt nem fojtjuk magunkba, és nem is azt mondom, hogy mindig higgadtan és tökéletesen adjuk elő, de nem veszekszünk ezeken.


7 éve vagyunk együtt, eddig talán ha 2x volt olyan vitánk, amikor tényleg kiabáltunk és ajtót csapkodtunk. Szerintem az sem normális, ha az ember a vita hevében olyasmit mond, amit utána esetleg megbán, vagy netalán normál esetben nem mondana ilyesmit. Ha csak ilyen felfokozott érzelmi állapotban tudja kimondani a valódi gondolatait és érzelmeit, akkor az semmiképpen sem egy egészséges kapcsolat/kommunikációs séma.

2020. márc. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem szoktunk veszekedni, es nem azert, mert magunkban tartanank a dolgokat. Nagyon ritkan, ha nem ertunk egyet, olyan van, hogy ingerultebben beszelgetunk. De egyebkent jellemzobb, hogy beszelunk valamirol aztan viszonylag hamar felfogja valamelyikunk, hogy a masiknak van igaza.
2020. márc. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vitázni nagy intenzivitással vitázunk.

Veszekedni hát, párom idegesebb szokott lenni, de általában csöndben vagyunk átgondoljuk a helyzetet higgadtan átbeszéljük. Nem kéne egymás fejéhez vágni indulatból a dolgokat, káros a kapcsolatnak.

2020. márc. 29. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!