Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ti mit tennétek ebben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Hogyan tartható kézben ez a szituáció?

Figyelt kérdés

Kérlek légy türelemmel és olvasd végig!


Először is nem tudom miért csak "Tini párkapcsolatokon" belül van "szerelem" kategória de mindegy is most.


Segítséget szeretnék kérni külső szemlélőktől, mert úgy érzem előttem a rózsaszín köd ami nem engedi hogy értelmes felnőtt döntést hozzak. Ilyen még nem fordult elő velem, de nincs olyan barátom akivel erről beszélhetnék, és logikusnak gondolom, ha több ember véleményét kaphatom meg itt. És a névtelenség is előnnyel jár jelenleg.


Közel 30 éves vagyok, több mint 5 éves kapcsolatban élek, de úgy érzem ellaposodott. Pontosabban jött valaki az életembe aki úgy érzem kitölti a hiányzó részt a kapcsolatomban. Soha nem fordult még elő ilyen velem, és reális döntést is nehéz hoznom. Az eddigiek során mindig én voltam a "domináns" a kapcsolatban, és elég jól tudtam kezelni a kapcsolati problémákat, komoly döntéseket. Úgy érzem helyesen vezettem a kapcsolataimat.

Fél éve találkoztam valakivel, aki megváltoztatott bennem valamit. Szerelmes lettem. De nem voltam olyan felelőtlen és gyerekes, hogy kiugorjak a kapcsolatomból és bele mennyek valami újba csak mert egy fel lángolást éreztem. Ettől mindig is érettebb voltam és jól tudom, hogy egy idő után a kezdeti szerelem átmegy szeretetbe.


Szóval ez a személy mikor megérkezett az életembe elkezdtünk beszélgetni, ismerkedni. Hajtott a kíváncsiság, és élveztem hogy valaki úgy gondolkodik mint ami ami elég ritka.


Leginkább úgy tudnám jellemezni, hogy olyan személy aki mások előtt soha nem mutatja az igazi arcát, de akit közel enged magához és érti, hogy hogyan működik annak megnyílik és végtelen boldogsággal képes elárasztani a másikat.


Mivel kapcsolatban vagyok, de megtörtént részéről és hogy szerelmes lett belém, és részemről is vannak komoly érzelmek felé, úgy gondoltuk a legjobb ha nem beszélünk többet, de 1-2 hét múlva mindig egymásra találunk és hol én hol ő keres engem.


Mostanra kerültem olyan helyzetbe hogy végleg megszakíthatok vele mindent. AZ üzenetek már nem mennek köztünk, csak ha személyesen találkozunk akkor van komoly beszélgetés részünkről.


Élvezem a társaságát, de ha a jelenlegi kapcsolatomat feladom, nekem idő kell a felépüléshez. Nem tudok egyik kapcsolatból a másikba ugrani.Talán megvárna, nem tudom.


Ha személyesen beszélünk, látom rajta hogy nagyon szerelmes, de utána nagyon rosszul érzi magát, hogy a barátnőmhöz megyek haza és vele töltöm az időt, amit teljes mértékben megértek.


Kaptam tőle egy utolsó üzenetet, hogy:


"Nem tudom ezt csinálni ilyen gyakran. Nem megy. Nem tudok veled beszélgetni órák hosszát úgy mintha semmi nem történt volna ezelőtt. Találkozhatunk személyesen, de nem minden héten. Nem tudom... Találkozhatunk néha,ritkán. De nem az én házamban. Mert itt az emlékek feltörnek. Kérlek értsd meg. Minden rendben velem, de meg kell értened. Ne erőltessük"


Ezt az után kaptam, hogy órákat beszélgettünk két hónap kihagyás után, úgy hogy ő hívott fel magához.


Nem történt soha semmi, tisztelem a páromat és nem csalnám meg soha. Egyszerűen csak beszélgettünk, de már itt is annyira működik a kémia, hogy nem tudom mi legyen.


Szeretnék válaszolni neki erre az üzenetre, de nem tudom mi lehetne a helyes válasz.


Két lehetőség van részemről:

- megírom neki, hogy én is ugyan úgy szerelmes vagyok ahogy ő, szóval itt kell abba hagyni az egészet, és nem hogy néha de soha többet nem találkozhatunk


vagy


-megértem amit mond, elfogadom, és keresem az alkalmat ezekre a néhai beszélgetésekre ezzel fenntartva a kapcsolatot



2020. máj. 11. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Van a felnőtt részen is szerelem kategória: https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__szere..


Ami a helyzeted illeti, nem igaz hogy tiszteled a párod. Attól hogy az ellenkezőjét mondod, még nem lesz igaz. Akkor tisztelted volna ha lezárod a lánnyal, vagy úgy beszélsz és találkozgatsz vele hogy a barátnőddel már lezártad. Felmenni a lakására, üzengetni vele, órákon át dumálgatni az minden, csak nem kötelező kontakt. Nyilván nem ilyen fekete-fehér a dolog, de legalább annyi legyen meg, hogy magunknak nem hazudunk.


Az üzenetre azért nem tudod mi a helyes válasz, mert se nem akarsz kilépni a kapcsolatodból, se nem összejönni a lánnyal. Úgyhogy van most ez a langyos szépség, amiben vagytok, ahol te ebbe a lányba vagy szerelmes, de a kapcsolat meg tök jó amiben vagy, félsz elhagyni egy olyanért, ami lehet befuccsol 2 hónap után.


Elkéne dönteni mit akarsz és az alapján cselekedni; érett, felnőtt döntést hozni, ami lehet kockázatokkal járhat, de legalább valami történik. Figyelgetni az alkalmat a néhai beszélgetésekre, így fenntartva a kapcsolatot? Ennek a mocsárban való taposásnak semmi értelme.

2020. máj. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Először is van felnőtt kapcsolatoknál is szerelem rész.

Másodszorra pedig szerintem jobban tennéd ha szakítanál a jelenlegi pároddal.

Ha tényleg szerelmet érzel más iránt, akkor jobb ha a jelenlegi pároddal nem folytatjátok a dolgokat, mert ő szerintem nem is sejti, hogy a háta mögött te mit csinálsz és ez nem etikus.

Legjobb ha szakítasz a pároddal és egy kis időt hagysz magadnak míg átgondolod a dolgokat.

Aztán ha úgy érzed kezdhetsz egy új életet mással.

2020. máj. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Most nagyon meglepődtem. Eddigi tapasztalataim alapján nem gondoltam volna, hogy jön egy olyan válasz ami hasznomra válhat.


Nagyon jól gondolod. A jelenlegi kapcsolatomban jól érzem magam. Kényelmes és megnyugtató de nem adja azt amit szeretnék igazán.


Nagyon jól látod, hogy nem szeretnék kilépni a kapcsolatból, de össze sem szeretnék jönni valakivel akivel ilyen hamar zátonyra futhatunk.


Pontosan ez jár a fejemben!


Talán a legjobb lesz végre lezárni. Ki lépni a jelenlegiből és egyedül lenni.


Ami most van eléggé felkavarta a hétköznapjaimat. Nem tudom hová tenni ezt a helyzetet. De ha bele is fognék egy új kapcsolatba. Egy idő után átmenne szeretetbe a szerelem. Akkor van értelme ugrálni így a kapcsolatok között pár évente?

2020. máj. 11. 17:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs értelme, mert tényleg elmúlik a szenvedély a legtöbb esetben.

Én három hónap után radikálisan lezártam a másik személlyel a beszélgetést, semmi kontakt, és úgy még fél év volt az, hogy totálisan kiürüljenek a szerelem hormonok. A párom iránt igazán (11 éve együtt) nem tért vissza ugyan az, ami az első években, csak ha elmegyünk pl. szállodába kettesben (gyyerekektől meglógunk) akkor ott szoktam érezni, mikor tényleg csak rám figyel. Tehát ott van az a mélyen, csak a mindennapi élet gondjai szeretetté halványítják a lángját.


Miért gondolod, hogy az új lánnyal befuccsolna? Ezt nem értem.

Nem tudom szeretnél-e családot alapítani, gyermekeket.

Melyik hölgyet képzelnéd el erre a szerepre inkább magad mellé, mint feleség, mint anyuka, persze lehet ez élettárs is, tök mindegy, nem ez a lényeg.


Ha az elsőt, akkor ha tényleg nem keresitek a másikkal többet egymást, el fog múlni.

Én még azt tettem annak érdekében, hogy elmúljon, hogy többet mentem társaságba, társas programokra, sőt még dolgozni is elmentem, ahogy tudtam, hogy ne otthon a négy fal között pörögjön az agyam. Ezt csak nyáron tudtam megtenni, mert nincs nálunk bölcsi, és akkor volt vigyázó személy.

De ez jót tett.


Tehát meg lehet oldani.

2020. máj. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Megtettem a dolgot.

Azon a logikán indultam el, hogy ha olyan jó lenne a jelenlegi kapcsolat akkor nem gondolkodnék máson. Így hát kiléptem belőle. Amikor intéztem a külön költözést, és rendeztem körülöttem a dolgokat, kaptam egy üzenetet hogy talált valakit magának.

Így hát két szék közé ültem ha lehet így fogalmazni :)


De legalább a sok tehertől megszabadultam és végre jobban érzem magam, még ha egyedül is kell töltenem a minden napjaimat.


Tapasztalat:

Ne félj kockáztatni. Tedd színesebbé az életed és élj magadért ne más miatt.

2020. máj. 24. 20:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!