Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerelem vagy megalkuvás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelem vagy megalkuvás?

Figyelt kérdés

Szakítani szeretnék a barátommal, mert nem vagyok szerelmes.

Ennek több oka is van, de a legfőbb, hogy nem érzem azt, hogy valóban engem akarna. Én csak úgy tudok együtt lenni valakivel, ha tudom, hogy ő is szeret.

Nem előszőr gondolom azt, hogy csak azért van velem valaki, mert barátnőt szeretne, valakit, aki mellett nem érzi magát magányosnak, aki meghallgatja. Lényegében maga a barátnő kell neki, nem pedig én (én ezt érzem).

Már többször elhangzott, hogy nem nagyon hisz abban, hogy valaha talál olyat, akibe halálosan szerelmes lesz, mert szerinte ilyen nincs.

Én viszont eddig csak így voltam párkapcsolatban, tehát csak akkor mentem bele, ha igazán szerelmes voltam.


Amikor szakítani szerettem volna, könyörgött, hogy ne tegyem, mert nagyon szeret és velem szeretne maradni, mert fontos vagyok neki.


Érzett már valaki hasonlót? Vagy szerintetek sem fontos a midnent elsöprő szerelem érzése?


22/N



2020. jún. 2. 20:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem tetszene ha lekicsinyitene a szerelmunket a baratom.
2020. jún. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

Amit róla írtál, én úgy veszem, hogy ragaszkodik hozzád, tehát akar Téged.

Valami akadályozza (több oka lehet, szakember többet mondana róla), hogy miért nem nyilvánul meg teljes mértékben. Ha Neked szimpatikus a fiú és leküzdhető (pardonálható) akadályok mellett el tudod vele képzelni az életed, akkor tarts ki mellette, vagy legalább hagyj neki időt arra, hogy véglegesen nyilatkozzon.

Ffi.

2020. jún. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kuka, hidd el, akarmi is a baja, nem eri meg ilyen emberekkel veszodni. Csak az idot pazarlod es nem adod meg a lehetoseget magadnak, hogy olyan part talalj, aki tenyleg TEGED akar.
2020. jún. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
22 évesen még nem kéne a megalkuváson gondolkodni, sőt, később sem. Ha nem érzed, hogy a személyed miatt van veled, akkor tényleg csak egy plusz vagy az életében, mert lehet nem tud egyedül lenni. Persze szeret meg ragaszkodik, de ez még egy barátságnál is kialakul, azért a párjától többet vár az ember, azt hogy érezze, őt választotta a másik és viszont.
2020. jún. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leírtátok a véleményeteket !
2020. jún. 2. 21:32
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Pont ilyen a férjem és kezdettől fogva ilyen a kapcsolatunk. Az első évben nem vettem észre, mert annyira szerelmes voltam és azt hittem, ő is. Aztán jöttek a jelek, sőt, mondta is, hogy ő még nem szerelmes, blablabla...Amikor emiatt ki akartam lépni, rögtön azt mondta, hogy már szerelmes, de később is sorra jöttek olyan élethelyzetek, amikor rájöttem, hogy nem, ő nem szerelmes. Mással is el tudta képzelni az életét, átlagosnak látott, más volt neki a jó nő és sorolhatnám.

Van aki egyébként képtelen erre az érzésre és szerintem ő is ilyen. Hogy ennek milyen gyerekkori trauma háttere lehet, azt hagy ne találgassam, de a gyerekkori kötdések sérülésére vezetik vissza.

Tény, hogy egyetlen nagy szerelmet se tudtam felfedezni a múltjában sem.

Van előnye is az ő típusának: nem igazán lehet elcsábítani attól, akit tényleg szeret szeretettel.

Ennek ellenére az önbizalmamat tönkretette szépen, leéltem vele 10 évet úgy, hogy azt gondoltam, nem szerelmes belém (ma már tagadja, azt mondja, az volt, de hiába, ha 10 évig nem éreztem és most már én nem vagyok szerelmes belé).

Szerintem ő is úgy volt vele, hogy talált magának egy lányt, aki nem azt nézte, hogy nincs autója és albiban él, lett rendszeres szex, hozzá lehetett költözni, így lakásgond megoldva és ennyi. Szeretett a maga módján, de már mindegy. Nem erről álmodtam, de valószínű mással se lett volna jobb. Én legalább szerelmes voltam.

2020. jún. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

És ez az! Tudod, hogy melletted van, meg Veled él együtt, de mégsem érzed, hogy tényleg szeret, akkor is ha igyekszik erre rácáfolni.

És amire te is rávílágítottál 6-os, hogy élethelyzetek, amiből kiderül, tudod, hogy ő nem lehet szerelmes...pedig már majdnem elhitted (vagyis nálam ez így van)


Valóban az én páromnak sem voltak nagy szerelmei a múltjában, pedig voltak hosszabb és komolyabb kapcsolatai is.


Számomra ez meg ismeretlen, hogy valakivel úgy legyek együtt, hogy "szeretem, szeretem de nem az az igazi intenzív, elvakulós" legalább az első időszakban.

2020. jún. 2. 22:29
 8/11 anonim ***** válasza:
Uhh, 6-os, ugyanezt élem meg most a férjem mellett, bár én az elejétől érzem, hogy nem szeret, csak kell valaki. Most leszünk 1 éves házasok. Szörnyű. Nagyon rossz így élni. :( De már nem ugralhatok, 37 éves nőként, gyerekem még nincs. De hiányzik a szeretet. Ez kicsinálja az embert. :/
2020. jún. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja igen, neki is hosszú kapcsolatok, szerelmes sose volt és gyerekkori traumák. :/
2020. jún. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a férfi, aki sosem volt szerelmes, az nem a legrosszabb verzió. Képtelen erre az érzésre, de attól még szeretetet képes érezni és adni. És nagy valószínűséggel fejük tetejére is állhatnak a nők, akkor se fog elhagyni soha és megcsalni se valószínű, ha köztetek rendben van amúgy minden, mert másba se lesz szerelmes soha.

Sokkal rosszabb az, aki azért nem tud szerelmes lenni beléd, mert valaki máson nincs túl.

6-os vagyok

2020. jún. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!